Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

MULTITRAX KONGRES a FITNESS EXPO Pohyb a zdraví 2009

V sobotu 28. listopadu 2009 se v Praze v Benicích konal „MULTITRAX KONGRES a FITNESS EXPO Pohyb a zdraví 2009“, který pořádal Miroslav Jirčík a jeho 3D Fitness team v Parku Holiday. V rámci tohoto kongresu probíhal i „Aerobic Dance Mania 2“, při kterém byl možný vstup pouze do jedné haly, kde probíhaly aerobikové lekce.

Cílem 3D Fitness je seznámit odbornou veřejnost s posledními trendy ze světa fitness a funkčního tréninku. Na programu byly kromě aerobních lekcí obory funkčního tréninku jako TRX, GRAVITY, H.E.A.T. nebo REEBOK PROFFESIONAL a také nové modely kol TOMAHAWK s programem Indoor Cycling. Účastníci kongresu seZuzana Švíková mohli zúčastnit odborných přednášek, které probíhaly po celý den. Díky tomuto rozmanitému programu bylo mezi účastníky spousta mužů, kterých je na kongresech celkem pomálu.

Organizace byla zajištěna na jedničku. Před konáním akce přišel účastníkům email s pokyny, které tak předešly případným problémům na místě. Prvním krokem při příchodu na akci bylo přihlášení se na recepci. Na rozdíl od jiných kongresů zde nebyla téměř žádná fronta, jelikož zde byl dostatečný počet hostesek, které příchozí v rychlém čase odbavily. Všichni účastníci kongresu dostali vstupy na jednotlivé lekce, které si předem zarezervovali na internetu. Těmito vstupenkami se poté prokazovali při vstupu do jednotlivých sálů. Parkování i stravování bylo též zajištěno, k dispozici byly také skříňky v šatnách.

Po celý den byla otevřena výstavní hala, kde probíhal Fitness Expo. Zde se konaly lekce TRX, GRAVITY, JUMPING a POWER PLATE. Dále v této hale byla velká výstava partnerů kongresu a také zde nechyběl nezbytný pitný režim, který zajišťovaly společnosti Nutrend a Mattoni. Bylo možné si zde zakoupit sportovní oblečení ve stánku Body Action, sport testery značky Polar, sportovní hudbu Move-Ya!, také zde byl stánek Reebok.

Při první lekci jsme se vyřádili se Zuzanou Švíkovou a jejím Dance Aerobic. Skvělá choreografie, výborná Michael Steelhudba, Zuzka nám po ránu slušně rozproudila krev. Zuzčiny obavy, že po ránu bude málo lidí a nebudou probuzení, se nenaplnily, a krásně si zacvičila. Souběžně probíhal například Step s Vladimírem Valouchem v Reebok sálu, Wake Up Pilates s Danielem Müllerem v sálu Body & Mind, Tomahawk Happy Class s polským instruktorem Indoor Cycling, Aqua s Šárkou Radičovou a další. 

Další hodinu následoval Pump fx s Michaelem Steelem. Hlavním posilovacím náčiním této hodiny byly činky Reebok s barevně odstupňovaným závažím. Michael Steel se nás snažil donutit vzít si to oranžové, které bylo samozřejmě nejtěžší. Marně se mu jedna nejmenovaná instruktorka snažila namluvit, že její pomeranč je přece také „orange“ :-) Zároveň s touto hodinou se konal např. Sexy Dance s Američankou Misty Tripoli, která je tvůrcem programu Groove Metod, specialistkou v oblasti Body & Mind, Dance, meditace, sebepoznání a osobní kreativity; dále se konala Power Yoga – Get in Balance s Václavem Krejčíkem, Tomahawk s německým instruktorem, Aqua a další.

Třetí hodinu jsme si zatančili Latino se skvělou španělskou prezentérkou Jessicou Exposito, která k naší radosti dávala spoustu přídavků. S touto hodinou běžel paralelně kruhový trénink s Petrem Pecem, a Tomahawk s českým instruktorem, Aqua a další.

Čtvrtou hodinu nás nezklamal Lukáš Kolek a jeho Take It Dance, Lukáš roztančil celou halu. Parádně Autorka článku Lucie Pragrová (vpravo)jsme se vyřádili, hlavně při finálové písničce z filmu Hříšný tanec. Lukášovi se dobře cvičilo, byla krásná atmosféra, byl rád, že si přišli zacvičit a užít si to i „normální“ lidé, nejen instruktoři, kteří přišli natáčet. Podle Lukáše byla akce dobře zorganizovaná a vydařená. Souběžně v tuto hodinu bylo možné se zúčastnit lekcí Deck & Expander s Jakubem Strakošem, Energy in Motion s Misty Tripoli, Tomahawk a ostatních nabízeních lekcí.

Po hodinové pauze jsme se zúčastnili nadupané lekce Tomahawk s instruktorem Indoor Cycling Pavlem Dočkalem. Osobně mě nejvíce potěšilo, když na přání zahrál mé oblíbené Rammstein. Pátou hodinu paralelně běžela Batuka s Jessicou Exposito, Pump s Davidem Holzerem, Pilates s Danielem Müllerem a další.
Šestou hodinu bylo možné zavlnit se v kmenových rytmech s Misty Tripoli a jejím Tribal Dance, nebo si zacvičit Bosu Cardio s Věrou Macoškovou, v sále Body & Mind probíhala lekce Zdravá záda aneb Jak správně cvičit s Petrou Valouchovou, nebo bylo možné zúčastnit se ostatních nabízených hodin.

Poslední hodina byla v podání Zuzany Švíkové a Lukáše Kolka, kdy zakončili kongresový den s Port de Bras®, byli rádi, že lidé vydrželi až do konce na poslední hodinu. Zároveň probíhala např. lekce v podání Lukáš KolekDavida Holzera (funkční trénink) a další.

Po celý den probíhaly v přednáškových sálech přednášky na téma „Paradoxy výživy a zdraví“, „Glykemický a insulínový index a sport“, „Fyzioterapie“, „Fitness Business“, „Projekce & Design Fitness“, „Image a marketing vašeho fitness“, „Wellness – novinky a trendy“, „The 8 Key Element sof successful club business“, „Bioenergetika“, „Software pro fitness a wellness“, „Tepové frekvence Polar – principy“ a „Tepové frekvence Polar – měření v praxi“.

Na své si přišli nejen instruktoři, kteří zde našli inspiraci pro své aerobikové hodiny, ale i ostatní, kteří si přišli jenom zacvičit. Také provozovatelé a majitelé fitness a wellness center a osobní trenéři si zde jistě našli nové nápady.
Tento kongres nás nezklamal, těšíme se na další!!!

 

text: Lucie Pragrová pro Aerobic.cz, foto: Lucie Pragrová – 06. 12. 2009, 10.03:35

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist