Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník Miroslava Jirčíka

1. Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Majitel 3D Fitness, dodavatel sportovní hudby Multitrax, Move-Ya a celé řady  nářadí pro funkční a skupinový trénink jako Reebok, TRX, GRAVITY, Tomahawk. Pořadatel fitness kongresu „Pohyb a zdraví 2009". 
Motto: Nedělej jinému to, co nechceš, aby dělal on Tobě. 
Znamení: Ryby

2. Jak jsem se dostal k práci, kterou nyní dělám
Svoje první závody jsem absolvoval v 5 letech a to v běhu na lyžích. Od mala jsme se vždy věnoval klasickému lyžování, ale také běhu a posléze zejména běhu do vrchu. Okolo 15 let jsme se začal více zajímat o silový trénink, neboť jsem začal sledovat děvčata okolo mne, kterým mnohem více imponovali svalnatí chlapci než vyhublí běžci či obézní jedinci. Během povinné vojenské služby, kterou jsme absolvoval jako výsadkář u speciálních jednotek v Chrudimi, jsem stále více zvažoval odchod do zahraničí. V zahraničí jsem chtěl jednoznačně zdokonalit svoji angličtinu, ale také mne velmi zajímalo, jak se dělá fitness jinde a to zejména v outdoor aktivitách v horách. Již jsem měl zajištěné místo jako instruktor lyžování v Coloradu v USA a málem jsem již také odletěl. Na poslední chvíli se mi však naskytla možnost vycestovat jako instruktor fitness na výletní zaoceánskou loď do Karibiku. Teplo, práce fitness a zajímavé platové podmínky s možností kariérového růstu mne nadchla natolik, že jsem zrušil hory, kde jsem trávil většinu života a zvolil jsem práci na moři. Velkým paradoxem bylo, že do doby mého nástupu na loď jsem nikdy neviděl moře a nyní jsem podepsal kontrakt na 8 měsíců práce na moři. V zahraničí jsem zůstal téměř sedm let a to na pozicích instruktor fitness, osobní trenér, asistent manažera wellness centra a poté jako inspektor fitness se zodpovědností za provoz výletních zaoceánských lodí. Mojí pracovní náplní byl nábor nových instruktorů po celém světě, vedení vzdělávací akademie v Londýně, výběrové řízení pro realizace vybavení pro nová sportovní centra, zodpovědnost za zisk a provoz fitness center 65 výletních lodí. Před dvěma lety jsem se rozhodl pro návrat do České republiky. Od prvních dnů jsem věděl, že moje činnost bude navazovat na mou pracovní náplň v zahraničí. V ČR jsem nejprve přijal nabídku společnosti Star Fitness a začal jsem pracovat na pozici Product Manager. Po krátké době jsem však věděl, že pravým potěšením je pro mne provozovat vlastní fitness, které jsme si otevřel v Žamberku a hlavně poradenství pro sportovní centra, která mají zájem o novinky a zejména o trénink, který napomáhá zlepšení zdraví klientů a to ve všech aspektech života. Jsem přesvědčen, že funkční trénink je obor, který mne již okouzlil při mé práci v zahraničí a díky spolupráci s největšími špičkami v tomto oboru jako je Paul Check či Steve Jack, se nyní snažím být maximálně nápomocen osobním trenérům s informacemi z této oblasti fitness. Díky dlouhodobým kontaktům s významnými dodavateli fitness nářadí a vybavení jsem nyní schopen připravit kompletní realizace dodávek nářadí pro funkční a skupinový trénink.

3. Co mám nejraději na podzim
Podzim je krásné období plné barev a změn. Je pro mne vzrušující dobou realizací nových projektů a dobou veletrhů, kde se můžeme setkávat s novinkami ve světě fitness i mimo obor.

4. Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
Životopis Richard Brandson – Losing my Virginity

5. Film, na který se mohu dívat znova a znova
Forest Gump

6. Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
U2

7. Můj ranní rituál
Pravidelná stolice ihned po probuzení, pak hygiena, protein shake (pokud časově stíhám)  a poté odjezd do kanceláře či služební cesta za klienty.

8. Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Mražená brokolice, červené víno

9. Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešel
Dobrá nálada a hlad...

10. Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak 
Orestovaná brokolice na másle se smetanou a se sýrem podávaná s kuřecím steakem.
Výživová vražda –  letní závod „Tour de Beer“. Běh okolo pastvinné přehrady, kdy každý musí během závodu uběhnout 15 km a vypít 16 piv.

11. Proč žiji rád v České republice
Velmi často jsem se během doby mého pobytu mimo ČR setkával s názory, že se do ČR nikdy nevrátím. Já jsem však nikdy nezvažoval, že bych mohl žít v jiné zemi, tedy trochu mne okouzlila Kanada. V České republice je velmi bezpečno a mám zde velké množství přátel a lidí, které chci mít vždy nablízku. Velmi negativně na mne však působí velmi špatný zákaznický servis ve veřejných službách a službách v oblasti cestovního ruchu. A to již vůbec nemluvím o lenosti mladých lidí a špatného vlivu politických špiček na atmosféru národa.

12. Co bych změnil, kdybych měl kouzelnou moc
Omezil bych vliv politiky a peněz do oblasti medicíny.

13. Příhoda k pousmání/ponaučení
Několik let prožitých v zahraničí, kde jsem měl možnost setkat se s mnoha kulturami, viděl velké bohatství a na druhé straně neuvěřitelnou chudobu.

14. Místo, kam se rád vracím
Do rodin mých přátel a domu mých rodičů.

15. Jak relaxuji a pečuji o své „já“
Velmi mne uspokojuje realizace nových projektů na mé chalupě v Orlických horách, kde také bydlím. Chalupa je místem, kde rád čtu, studuji a setkávám se se svými přáteli. V okolí je celá řada tratí pro běh a míst pro zavěšení TRX.

16. Co mě letos zatím nejvíc překvapilo
Neuvěřitelné kroky ČSSD...

17. Moje aktivity na konci roku 2009
Vrcholem této doby bude zajisté pořádaný kongres „Pohyb a zdraví 2009“. Tato výjimečná akce je místem setkání špiček fitness z České republiky. Poté plánuji soustředění s přáteli v bílé stopě někde v Krkonoších.

18. Proč mám rád/a svou práci
Fitness je oborem neustálých změn a nových poznatků. U nových projektů jsme architekty míst, která budou napomáhat cvičencům ke zlepšení zdraví a investorům naplňovat jejích dlouhodobé sny.

19. Vzkaz čtenářům aerobic.cz
Studujte a sledujte novinky na
www.aerobic.cz. Současný svět je plný informací. Vaši klienti velmi pečlivě sledují nové trendy a studie. Pouze instruktor či trenér, který může klientům předložit nejaktuálnější informace z oboru, má šanci spolupracovat s klienty dlouhodobě a budovat si silnou reputaci zajišťující dlouhodobý zisk a prostor pro seberealizaci. Redakce Aerobic.cz se intenzivně snaží přinášet vždy aktuální informace a objektivně informovat o dění na české fitness scéně.

 

01. 11. 2009, 10.25:11

Přečtěte si také

Další Nápovědníky

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist