Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Michael Zima pořádal Corny WELLNESS MARATHON a Aerobic.cz bylo u toho: Pohled druhý - Lenka Laciná

V sobotu 2. 6. 2012 se v Praze v O2 aréně konal již 11. ročník Corny WELNESS MARATHONU, jehož jsem měla možnost se zúčastnit. Ve srovnání s předchozími ročníky se od loňského roku nedá hovořit o této akci jako o setkání lidí, kteří mají „pouze“ radost z pohybu, chtějí se inspirovat a naučit  něco nového, ale jde o davové šílenství příznivců ZUMBY. Proto jsem měla pocit, že ostatní prezentéři byli pouze doprovodným programem k vystoupení  zakladatele zumby Beta Pereze, jehož návštěva byla prezentována jako největší událost celé akce (letos se cítil u nás určitě bezpečněji, protože netrval na své ochraně bodygardy jako v loňském roce).

Překvapilo mě, že mezi příznivci zumba stylu bylo daleko více zahraničních nadšenců než  domácích. Celkový počet zúčastněných byl nižší oproti očekávání, což uvítali všichni přítomní při show Beta, kterému letos postavili podium přímo ve středu O2 arény, tudíž se tančilo na všech čtyřech stranách, a tak místa bylo dostatečně. Beto si  po loňských zkušenostech přivezl svůj tým zumba tanečníků a společně s live kapelou Soldat předvedli svoji show.

Michael Zima pořádal Corny WELLNESS MARATHON a Aerobic.cz bylo u toho: Pohled druhý - Lenka Laciná

Poté se na podiu umístěném uprostřed O2 arény, pod TV kostkou, představili naši nejoblíbenější prezentéři Lenka Velínská a Roman Ondrášek. Pro ně (ale i pro následující vystupující) bylo umístění podia dost nešťastné. U zumby asi není úplně podstatné, jakým směrem se kroky provádějí, ale pro všechny další lekce to důležité bylo, takže kromě první zumby pak všechny lekce probíhaly pouze v cca polovičním prostoru haly, což vzhledem k počtu cvičících nebylo zrovna ideální. Nicméně Lenka s Romanem svou energií, přirozeným charismatem a profesionalitou naučili všechny tančící super choreografii, jejíž finálovou verzi pro velký úspěch museli několikrát opakovat. Dle reakcí tanečníků to byl  úžasný zážitek i pro zaryté vyznavače  zumby.

O další zábavu se nám postarali Olga Šípková a Vláďa Valouch, kteří sestavili lekci na mix skladeb Michaela Jacksona, Madonny a slavné skupiny ABBA. Lekci doprovázely malé technické problémy s přehráním CD a také metodické nedostatky, ale nakonec také roztančili celý dav a za své vystoupení sklidili zasloužený potlesk.

Velkým zážitkem pro mě byl  tanečník Alejandro  Angulo, který přiletěl až z Číny, se svojí lekcí  v rytmu salsa. Taneční kreace v jeho podání byly úžasné a spolu s ostatními tanečníky na jevišti připravil pěknou podívanou.

Závěrečná hodina patřila Kass Martin a její Saturday Night Fever. Měla to být hodina plná inspirací pro všechny. Po deseti minutách, kdy nás lektorka (jinak příjemná a šikovná)  učila grapevine, jsem nějak stále nenacházela tu již zmíněnou inspiraci, a proto jsem v lekci dále nepokračovala.  Její vystoupení pak přišel  podpořit ještě jednou Beto, což jeho příznivce určitě potěšilo.

Souběžně probíhaly atraktivní workshopy a wellness výstava a po skončení měla propuknout „afterparty“ na střeše OC HARFA  s živou kapelou a autogramiádou „největších hvězd“, tedy především Beta.

Celá akce byla organizačně i finančně určitě velmi náročná a myslím, že se vydařila. Moje očekávání ve smyslu pobavení se splnilo, ale na skutečnou a kvalitní aerobikovou inspiraci se už těším do Brna třeba na AEROBICMANIA SUN DAY nebo jiný kongres pro instruktory fitness.

O autorce

Lenka Laciná žije v Brně a vyznává klasický aerobik a není fanynkou zumby ani Beta. Zaměřila se v článku tedy více - na rozdíl od Moniky Otcové a jejího pohledu na akci - na aerobikové lekce.

Nejčtenější články z oblasti Fitness na Aerobic.cz.

 1. Jak si užít lekci Zumby!
 2. Nejčastější otázky ohledně pilates - odpovídá Ivana Davidová, lektorka pilates a autorka DVD Dopni zip
 3. 3D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 2012
 4. Cvičení na BOSU blance trainer (zkráceně BOSU)
 5. Tereza Kuchařová: Krutá pravda o pole dance
 6. Exklusivně poprvé v České republice DanceXtreme® basic course
 7. Seznamte se: FREESTYLER
 8. Lenka Šnajdrová, Z-COM reprezentant pro ČR a SR: Zumba má svoje klady a zápory jako každý sport
 9. Program CrossFit: týmový duch, přátelé, zábava, soutěživost, motivace, posunování vlastních výkonů
 10. Flyfit vs. Antigravityyoga
 11. Kamagon Ball® - unikátní novinka pro funkční trénink
 12. Co je CXWORXS?
 13. David Danceman Juřina: Bokwa® má grády a freestylový náboj, revoluce a inovace v cardio fitness
 14. Pilatesova metoda cvičení
 15. Jumping®
 16. Just keep on dancing: Taneční směry ve fitness
 17. Jiří Gruntorád: Není BOSU jako BOSU
 18. Kondiční kruhový trénink STRONG BODY v Sokolovně Průhonice
 19. BOSU – nová dimenze cvičení
 20. Rope skipping
Které lekce upřednostňujete vy?
 

text: Lenka Laciná, foto: archiv wellnessclub.cz – 21. 06. 2012, 16.16:19

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist