Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

3D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 2012

3D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 20123D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 20123D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 2012
3D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 20123D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 20123D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 2012
3D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 20123D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 20123D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 2012

V termínu 14.  až 17.3 2012 se konal již 31. ročník světové fitness konference IHRSA. Letošním místem setkání bylo slunné Los Angeles. Tedy říkám slunné, ale teplota se pohybovala okolo 15 stupňů Celsia a to zejména v týdnu, kdy v Evropě padaly teplotní rekordy. Nicméně hlavním důvodem naší cesty do USA nebylo sluníčko, ale zejména naše aktivní účast na odborných seminářích a workshopech zaměřených na nové trendy ve fitness. Během tří dnů konference  je realizováno více než sto odborných přednášek, prezentací a diskuzních panelů. Hlavními klienty jsou především provozovatelé fitnessklubů, sportovních řetězců a nejlepší osobní trenéři z jednotlivých destinací celého světa.

Co bylo hlavním tématem letošního ročníku IHRSA 2012?

Stěžejním a nosným tématem bylo zefektivnění činnosti a nastavení správných business modelů pro osobní trenéry a využívání vybavení sálů i prostorů skupinových lekcí v době, kdy zde neprobíhá žádná skupinová aktivita.

Diskuze o práci osobních trenérů je na samostatné téma a jistě není prioritou většiny čtenářek tohoto serveru. Z tohoto důvodu se zde společně podíváme spíše na efektivnější využívání našich sálů pro zvýšení ziskovosti z těchto prostor.

Z hlediska ekonomiky je velmi důležité využívání vhodného vybavení sportovišť- a to zejména u nových realizací, kdy klademe velký důraz na rychlou návratnost investice. Na konferenci probíhala velká řada prezentací, jak využívat nářadí pro osobní trenéry v sálech skupinových aktivit a naopak. Investice do samostatných a jednoúčelových stanovišť je spíše historií - a z hlediska ekonomiky je považována za velmi nevhodný model. Opakem je využívání například kol pro Indoorcycling.
Tomahawk přichází s využitím samostané konzole MyRide, kde lze vytvořit velmi atraktivní platformu pro využití kola ze skupinové lekce pro jeho celodenní využití v prostorách kardiozóny či extenze jinak velmi finančně náročné kardio zóny do studia Indoorcylingu.

Semi-private lekce

Další možností, jak využít prostorově velkou plochu sálu, je implementovat do rozvrhu lekce pro malé skupiny klientů. Vytváření skupinové lekce pro 3-8 cvičících je model, který se začíná ve světě stále více uplatňovat. Tzv. „Semi-private“ lekce nabízejí velmi kvalitní dohled instruktora a zároveň neubírají na parametru skupiny či faktoru zábavy skupinové lekce. Zde je však velmi důležité pečlivě vybrat optimální model a zejména nejvhodnější cvičební program. Musíme dávat velký pozor, aby nemohlo docházet ke konfliktům se skupinovými lekcemi či se speciální prací osobních trenérů. Při prezentaci těchto lekcí s malým počtem klientů je velmi důležitá kvalitní komunikace personálu a správného pochopení konceptu na straně klientů. Za lekce s malými skupinkami lidí lze účtovat vyšší částku než za skupinovou lekci a díky tomuto faktu lze nabídnout kvalitnější a individuálnější servis oproti skupinové lekci. Mezi nejvhodnější řešení lze doporučit jednoznačně: Opravdu funkční „FUNKČNÍ“ trénink Moveit! nebo komplexní program GRAVITY Group

Budoucnost fitness průmyslu je ve vytváření kvalitních sportovišť odrážející odbornou kvalifikaci obsluhujícího personálů. Implementace multifunkčního vybavení a velmi efektivního využívání prostoru i financí. Klíčovým parametrem pro realizaci úspěšného projektu je otevřená komunikace poskytovatele vzdělání, dodavatele vybavení, architekta projektu, personálu a provozovatele sportoviště.

Za aktualitu děkujeme panu Jirčíkovi z http://www.3dfitness.cz/.

Nejčtenější články na Aerobic.cz v rubrice FITNESS za poslední týden

  1. Jumping®
  2. Rope skipping
  3. Port De Bras
  4. Cyklistika: co je dobré vědět pro začátek
  5. Flexi bar
  6. CEOBoxing – účinný fit program nejen pro manažery
  7. GYRO metoda
  8. Zumba® Fitness
  9. Znáte Power Plate?
  10. Seznamte se: FREESTYLER
 

text: Miroslav Jirčík, 3D Fitness Manager, foto: archiv autora – 11. 04. 2012, 19.07:10

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist