Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Tereza Kuchařová: Krutá pravda o pole dance

Při brouzdání na facebooku jsem narazila na odkaz s článkem nazvaným „5 sportů pro lepší sex“. Ačkoliv jsem tušila, že doména doma.nova.cz bude zajisté plná rad jak zhubnout, posílit bříško a co je in, jak přežít Vánoce single a dalších krávovin, článek jsem rozklikla vzhledem k tomu, že na úvodní fotce byla naše úžasná lektorka a po pár letech, co se tomuto sporu věnuji, mě zajímaly názory ostatních. Můžu vám říct, že jsem nevěděla, jestli se počůrat smíchy, nebo plakat. V některých věcech s autorem souhlasím, ALE…. Pominu komentáře dalších sportů a zaměřím se jen na pole dance. Račte posoudit…

Pole dance neboli tanec u tyče rozhodně není nic pohoršujícího, i když erotický náboj si tento tanec stále uchovává. A to je dobře. Možná právě kvůli němu jsou ženy z pole dance tak unešené. Není totiž nad to, cítit se jako sexy bohyně a zároveň se svobodně proletět. V tanci u tyče je velká dávka rebelství, svobody, erotična, ladnosti a také fyzické síly. Kromě toho, že se ženy na hodinách pole dance cítí fantasticky, má tento taneční styl výrazný vliv na formování postavy a zlepšení sexuálního života. Již v kurzech pro začátečníky dochází k posilování bříška, horních i dolních zádových svalů, prsních svalů, stehen a samozřejmě rukou.“


Tereza Kuchařová: Krutá pravda o pole dance

Nebyl by to facebook, aby se pod článkem neobjevila spousta komentářů. Hodně lidí reagovalo na moje komentáře. Nevím, jaké vemeno psalo tenhle článek, ale evidentně pole dance nikdy nedělalo, takže jsem si dovolila pár výhrad. Debata končila tak, že bych měla napsat svůj vlastní článek a vše uvést na pravou míru. Tak tady je….

Pole dance je fajn. Většina z nás se k němu dostala jen proto, že nevydržela tu zvědavost, co to je a jestli to zvládne. Na prvních hodinách jsme rozhodně byly unešené. Nikdo z nás totiž nečekal, že je taková dřina se otočit o 360°, aniž byste sebou nejebly na zem v první pikosekundě. Začátečnické kurzy jsou obvykle koncipované tak, že se učíte držet (rukama bohatě stačí), chodit okolo tyče a dělat základní spiny.

Zaplaťpánbůh, že šplhání přichází až později, a tak se deziluze nedostaví všechna naráz. To, že jste byly malé šikovné děti a ve 3.třídě základní školy vám šlo šplhání, totiž teď, když pár let sedíte v kanclu a přes pubertu vám narostl zadek a prsa, vůbec nic neznamená. S autorem článku souhlasím, že již v kurzech pro začátečníky dochází k posilování. Nejen bříška, ale i všech svalů, o kterých jste ani netušily, že existují. Také souhlasím, že není nad to, se svobodně proletět. Nejčastěji s dopadem ksichtem na žíněnku, to se pak cítíte jako echt bohyně.

Ale nebojte, to vás čeká až v pokročilejších lekcích. Tam nastává jedna obrovská parodie na sexy bohyně, když s řevem visíte za kůži v nějaké nepřirozené poloze, mezitím co se vám ostatní kurzistky neskrytě a nahlas smějí. Hekáte, když se snažíte dostat svůj zadek do výšin. Ty z nás, které zápočet z gymnastiky udělaly tak, že jim dva statní chlapci rvali zadek do výmyku, ví už dopředu, že to bude bžunda. Ty, které se o výmyk nikdy nepokoušely a daly se na pole dance, zažijí toto překvapení až na lekcích. Nicméně u toho spálíte, jak by řekl autor článku, dost kalorií. Těch přebytečných kalorií, které se vám v podobě tukových zásob uložily v břišní partii, přesně těch, které se vám pak nevzhledně srolují, při pokusu vydrásat se nohama nad hlavu. S přibývajícími triky, přibývají i modřiny a dotazy vaší matky, zda-li je doma vše v pořádku.

Tereza Kuchařová: Krutá pravda o pole dance

Dále souhlasím s autorem, že v tanci u tyče je velká dávka rebelství, a to především, když doma řeknete, že místo nové televize pojedete na soustředění. Víc než čtyři dny nevydrží ani Terminátor. Každopádně na takovém soustředění se lektorky snaží nás neurvat k smrti, a proto se zařazují i lekce plné tanečních prvků a ladných choreografií.

V pokusu o sexy vlnu tělem všechny vypadají spíše jak když se drží ohradníku s vysokým napětím. Ale je třeba vydržet, přestože na konci lekce nevíte, která noha je pravá a která levá. I tak děkujete, že můžete chvíli zůstat na zemi a jakože si odpočinout. Odcházíte zpocení a smrdutí a nejste sexy. Večer si všichny ve vytahaných teplákách porovnávají modřiny a mozoly. Schválně komu se odloupne dřív kus ruky. Hehe. Aby to tak nebolelo, tak každá z účastnic vyžahne tak flašku vína. Už vůbec nikdo není sexy. Modlíme se, abychom přežily.

Na konci soustředění se vyfotíme a fotky umístíme na facebook. Na komenty našich kamarádů typu: „Hey, sexy babe“ bychom nejraději odpověděly „Fuck you asshole!“, ale protože víme, že pole dance není nic pohoršujícího, jen je moc lidí, kteří jsou natvrdlí, moc čumí na porno a celý tenhle sport nepochopili, odpovídáme jen skromně: „Díky.“

Tereza Kuchařová: Krutá pravda o pole dance

Ten kdo začne chápat, o čem tenhle sport je, začne nechápat, proč ho děláme. Kdybychom se svlíkly někde na baru, tak jsme na tom finančně mnohem lépe, než když platíme za kurzy, workshopy, semináře, kostýmky na vystoupení, tekutá magnesia a další a další… No…jak to říct…asi nás to chytlo. Banda skvělých holek, se kterými se nenudíte. Vyplavené endorfiny a propocená tílka. Sounáležitost s někým, kdo se hecnul- nohy jdou do vzduchu, adrenalin do krve a jen slyšíte, jak na vás někdo huláká: „Pojď pičoooooo!!!“ Pak se tomu smějete. Dokázaly jste něco, co jste viděly jen na Youtube. Teď jste to ale udělaly vy. Se svejma prsama i zadkem sedícím v kanclu. Tlučete hlavou o zeď s pocitem, že si tak asi lépe zapamatujete choreografii na vystoupení. Nejde to. Zoufalost, vztek, pláč a na konci toho všeho potlesk…

Dokud to nezkusíte, bude asi těžké tento článek pochopit. Proto lidé píšou články jako je ten výše uvedený. Abych se tedy k němu vrátila a celé to shrnula: nevím, jestli pole dance jako takový prospívá sexu. Ale dokážu říct, proč by si chlapi měli hledat holky, které dělají pole dance. Jsou odvážné, protože se nebojí jít do něčeho neznámého, jsou odolné na stres a námahu, nemají rády stereotyp, jsou zábavné a dokážou si udělat srandu samy ze sebe, nebojí se životních výzev, protože jejich život je vlastně pořád cíleně vzhůru nohama ….a to se hodí nejen v posteli.

 

text: Tereza Kuchařová, foto: archiv Terezy – 24. 01. 2014, 16.38:57

Přečtěte si také

Jak si užít lekci Zumby!

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist