Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Aktuality 2013 ze světa fitness a aerobiku

Nabídka fitness center je dnes velice bohatá, takže si vybere opravdu každý sportovní nadšenec. Mnohdy si ale pod názvem lekce nedokážeme představit, o co se vlastně bude jednat a v tajemně znějících názvech se začneme ztrácet. Tak ať už chcete ozvláštnit vaši hodinu cvičení nebo se chcete naučit něco nového, představíme vám některé novinky a možnosti.

Piloxing

Jedná se o cvičení kombinující pilates, box a tanec, kterému v současné době propadly hollywoodské hvězdy. Tato jedinečná kombinace pomáhá spalovat tuky, formovat postavu a zábavnou formou procvičit celé tělo. K čemu je piloxing ještě dobrý? Zvyšuje  vytrvalost, zpevňuje svaly a díky vyplaveným endorfinům přispívá k dobré náladě.

A to už je dobrý důvod pro vyzkoušení této novinky. S konceptem piloxing přišla švédská tanečnice a trenérka fitness Viveca Jensen. Piloxing je vhodný pro všechny, kteří jsou ochotni a připraveni pro sebe a svou postavu něco udělat. Rychlost a hbitost boxu je spojena s koordinací a rovnováhou pilates a k tomu s tanečními pohyby. Ke cvičení se využívají speciální rukavice se závažím.

oficiální stránky www.piloxing.com

Funkční trénink

Funkční trénink vám nejspíš bude připomínat hodiny tělocviku. Na této lekci se využívají žíněnky, lavičky, žebřiny, medicinbaly či švihadla. Funkční trénink zlepšuje výkonnost, výborně se při něm odreagujete a vaše svaly se začnou tvarovat. Výrazně se vám zlepší fyzička, s lepší fyzičkou stoupá i náročnost tréninku. Nejedná se tedy o úplnou novinku, co však je zde nového a moderního, jsou sportovní pomůcky, které se zde využívají. Patří mezi ně např. činky kettlebells, core bags, provazové žebříky, překážky, speed rezistory, boxovací náčiní, core board, rotační desky, ViPR, TRX, bulharské pytle, indiánské kuželky.

Hooping

Hooping je anglický výraz pro kroužení s obručí, které je vám většinou známé z dětských let jako hula hoop. Tohle moderní kroužení se popere s každým faldíkem, jedná se o efektivní kardio cvičení, které získává postupně oblibu i v Čechách. Kroužením si vytvarujete bříško, zvýrazníte si pas, zlepšíte si fyzičku, flexibilitu a zlepšujete kreativitu, protože kroužení se meze nekladou. Hooping je vhodný pro všechny věkové kategorie. Jeho velkou výhodou je, že s kouskem volného prostoru můžete kroužit prakticky kdekoliv – tedy i venku!

Barre Concept

Barre Concept je kombinace pilates, jógy, baletu a cviků pro zlepšení rovnováhy. V souhrnu se jedná o cvičení u baletní tyče, které posiluje zejména svaly problémových částí těla. Tento tréninkový program protahuje a posiluje především břicho, nohy, paže a zadeček. Odměnou po tomto cvičení vám bude baletní držení těla. Stejně jako u dalších zde představovaných novinek, ani zde nezáleží na věku ani  kondici. V České republice ještě toto cvičení není známé, brzy ho však jistě začnou nabízet i česká fitness centra.
Pro více informací se můžete podívat na www.barre-concept.de nebo www.barreconcept.co.uk

Balance swing

Jde o cvičení na trampolínkách, které se opírá o pět elementů tradiční čínské medicíny, koloběh jin a jang a o střídání ročních období. Toto balanční cvičení je především vhodné k celkovému uvolnění, ke zmírnění celulitidy a k posílení imunitního systému. Cvičení balance swing je vhodné pro každého a je obláště citlivé na klouby a obratle. Balance swing se v České republice ještě necvičí, nejbližší lekce najdete v Rakousku nebo v Německu.
Jak cvičení probíhá a vše co vás zajímá o tomto cvičení najdete na www.balance-swing.at

Hot hula

Hot hula je nový druh cvičení inspirovaný havajským tancem, který je účinný pro zadeček a pas. Čím rychlejší, tím intenzivněji posilujete krevní oběh. Intenzitu tohoto cvičení si určuje každý sám dle svých možností, hot hula tanec mohou cvičit i lidé s nadváhou či starší lidé. S novým druhem cvičení přišla fitness instruktorka Anna-Rita Sloss.
Zahraniční reference, video k tomuto cvičení a další zajímavosti hledejte na www.anna-rita.com

Stand-up-paddling

Pokud jste spíše vyznavači venkovních aktivit, pak vás dostane tahle novinka. Ke stand-up-paddlingu potřebujete jen dvě věci: paddleboard a pádlo. Jedná se o pádlování na prkně ve stoje, které je oblíbené pro svou všestrannost a variabilitu. U tohoto cvičení posílíte především svaly zad a paží, rozvíjíte koordinaci a rovnováhu. Cvičení je to vhodné pro všechny, kdo nemá problém s rovnováhou.

Bakka board

Poslední novinku, kterou si zde představíme, je Bakka board. Jedná se o cvičení na odpružených stepech, které vychází z klasického step aerobiku. Bakka board je unikátní novinkou ve fitness světě, větší plocha a vzdušné odpružení stepu dodává step aerobiku nový rozměr. Bakka board je efektivní kardiocvičení, která se jako ostatní aerobní aktivity cvičí za doprovodu hudby.

Velmi děkuji čtenářce Aerobic.cz Vendule za zpracování materiálu.

Nejčtenější články v rubrice Fitness:

 1. Jak si užít lekci Zumby!
 2. Nejčastější otázky ohledně pilates - odpovídá Ivana Davidová, lektorka pilates a autorka DVD Dopni zip
 3. 3D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 2012
 4. Tereza Kuchařová: Krutá pravda o pole dance
 5. Cvičení na BOSU blance trainer (zkráceně BOSU)
 6. Exklusivně poprvé v České republice DanceXtreme® basic course
 7. Seznamte se: FREESTYLER
 8. Lenka Šnajdrová, Z-COM reprezentant pro ČR a SR: Zumba má svoje klady a zápory jako každý sport
 9. Program CrossFit: týmový duch, přátelé, zábava, soutěživost, motivace, posunování vlastních výkonů
 10. Flyfit vs. Antigravityyoga
 11. Kamagon Ball® - unikátní novinka pro funkční trénink
 12. Co je CXWORXS?
 13. David Danceman Juřina: Bokwa® má grády a freestylový náboj, revoluce a inovace v cardio fitness
 14. Pilatesova metoda cvičení
 15. Jumping®
 16. Just keep on dancing: Taneční směry ve fitness
 17. Jiří Gruntorád: Není BOSU jako BOSU
 18. Kondiční kruhový trénink STRONG BODY v Sokolovně Průhonice
 19. BOSU – nová dimenze cvičení
 20. Rope skipping
 

text: Vendula Šeflová – 21. 03. 2013, 17.47:13

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist