Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Zumba® Fitness

Jak již všichni víme, cvičení může být zdravé a našemu tělu blahodárné a užitečné. Cvičení může být v mnoha podobách, ovšem zatím jsme ho nezažili v podobě zábavné. Až do TÉTO CHVÍLE!Monika Otcová, autorka článku

Zumba® spojuje hypnotické latinsko-americké rytmy s jednoduchými - avšak veselými a povzbudivými kroky a vytváří tak dynamický fitness program, kterým budete již po první hodině úplně uneseni. Cílem Zumba® je poskytnout takové cvičení, při kterém se zasmějete a zablbnete, ale zároveň také zpotíte jako při žádné jiné hodině.

Každá sestava kombinuje intervaly pomalých a rychlých rytmů s prvky silovými a podporuje tak nejen spalování tuků, ale také velmi efektivně pomáhá tvarovat tělo. K tomu všemu stačí již jen dodat špetku latinsko-americké a mezinárodní příchutě a Zumba® je na světě!

Během několika minulých let se Zumba® stala doslova revolucí ve cvičení. Díky svému konceptu založeném na cvičení v duchu fitness-pártyTM a přeměněním běžného cvičení v zábavu, rozšířila se Zumba® doslova jako nekontrolovatelný požár a umístila se tak ve světě aerobiku a fitness na místo nejvíce ovlivňujícího cvičebního stylu.

Zumba® je nyní k nalezení v sedmdesáti pěti zemích po celém světě a prodala již milióny DVD. Česká republika také není výjimkou. Nyní je v ČR oficiálně vyškolených již na dva tucty instruktorů a Zumbu učí ve městech jako jsou Praha, Brno, Jihlava, Kralupy nad Vltavou, Opava, Černošice a jiné. Čechy a Slovensko mají již i svou oficiální Zumba® školitelku (ZES = Zumba Education Specialist), pověřenou samotným Zumba® Fitness se sídlem v Miami v USA, jíž je Daniela Česneková původem ze Slovenska.

FAKTA O ZUMBĚ:
• Oficiální Webová stránka: www.zumba.com
Oficiální slogany:
„Ditch the routine, join the party!“ znamená doslova: „Zbav se rutiny a přidej se k párty.“
„Ditch the workout, join the party!“ znamená doslova: „Zbav se cvičení a přidej se k párty.“
Název Zumba vznikl z Kolumbijštiny, kde toto slovo znamená pohybovat se rychle a s radostí/zábavou.
• Program vznikl již v polovině devadesátých let v Kolumbii, rodné zemi tvůrce Zumby "Beta" Pereze, který si tehdy jako fitness instruktor jednou zapomněl na svou hodinu přinést aerobikovou hudbu a musel tak improvizovat na hudbu, kterou měl zrovna k dispozici. Tou byly latinsko-americké rytmy salsa a merengue, které poslouchal v autě a při které také vyrůstal. Přestože to nebylo lehké odučit celou hodinu na takový druh hudby, cvičencům se styl velmi zalíbil a Betova hodina se stala v klubu rychle nejoblíbenější. Po tomto úspěchu přivezl Beto svou hodinu v roce 1999 do Spojených států, kde byl osloven dvěma podnikateli, s jejichž pomocí a následováním Zumba® fitness filozofie vznikl celosvětový fitness program.
Zumba® působí ve spolupráci s AFAA(Aerobic & Fitness Association of American), ACE (American Council on Exercise), IDEA (největší světová organizace cvičitelů), SCW Fitness Education, Can-Fit-Pro (International Trade Show & Conference in Canada), a mnoha jinými národními společnostmi a organizacemi.
• Zatímco Zumba podporuje základní principy a cíle cvičení, od ostatních druhů cvičebních programů se zásadně liší díky své neobyčejné schopnosti motivovat naše těla k účinnému spalování tuků, tónování všech svalových skupin, využití maximálního rozsahu pohybu a posílení kardiovaskulárního systému.
• Zábava a hudba jsou dvě hlavní motivační ingredience každé hodiny.
Při hodině se necvičí na hudbu s počítáním do 32 dob jako při běžném aerobiku, ale kroky se odvíjí od hudebních motivů a tak je každá skladba jedinečná!
• Zúčastnění jsou při hodině tak vžiti do pohybů a rytmů jako jsou salsa, merengue, cumbia, reggaeton, samba, salsaton, belly dance, cha cha, calypso, hip hop aj., že si vůbec neuvědomují, že vlastně cvičí a zároveň ztrácí absolutní pojem o čase. Šedesát minut se tak zdá být jen krátká chvilka.
Zumba je skutečně pro každého, protože narozdíl od aerobiku, kde pokud nestíháte tempo či kroky, tak prakticky vyčníváte, během Zumby vás hudba povede sama a vy se jen přizpůsobíte. Zalíbení si najde každý, jak zkušený tanečník tak absolutní netanečník, protože je na každém, jak moc si kroky zosobní svým vlastním stylem.

 

text: Monika Otcová, www.galway-aerobics.com, foto: archiv autorky – 17. 08. 2009, 19.56:31

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist