Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Zuzana Ryšavá: Aerobicmania - mezinárodní kongres aerobiku, fitness a Body&mind podzim 2014

Zuzana Ryšavá: Aerobicmania - mezinárodní kongres aerobiku, fitness a Body&mind podzim 2014Zuzana Ryšavá: Aerobicmania - mezinárodní kongres aerobiku, fitness a Body&mind podzim 2014Zuzana Ryšavá: Aerobicmania - mezinárodní kongres aerobiku, fitness a Body&mind podzim 2014
Zuzana Ryšavá: Aerobicmania - mezinárodní kongres aerobiku, fitness a Body&mind podzim 2014Zuzana Ryšavá: Aerobicmania - mezinárodní kongres aerobiku, fitness a Body&mind podzim 2014Zuzana Ryšavá: Aerobicmania - mezinárodní kongres aerobiku, fitness a Body&mind podzim 2014

Na kongresech mám nejraději tu nezaměnitelnou atmosféru, kdy se sejde spousta lidí se stejným zájmem a s nadšením tuto svoji zálibu sdílet s ostatními. Nejinak tomu bylo i 18.10.2014 na Aerobicmania kongresu v brněnském kampusu Masarykovy univerzity. Když jsme se blížily ke vchodu, holky čím dál víc zrychlovaly, jako by se nemohly dočkat, až nazují tenisky a začnou sbírat inspiraci do vlastních lekcí.

Já jsem jako první zamířila na Step M.O.VES s Milanem Ondrušem. I když jsem si říkala, jak budu poctivě fotit a natáčet, nedalo mi to a musela jsem cvičit celou hodinu. Miňova choreografie byla sice docela náročná, ale dokázal ji naučit tak, že jsme zvládli i prohazování bloků a cvičení části sestavy zády naprosto bez problémů. Říkala jsem si, jestli byl dobrý nápad zničit se hned první lekcí na stepech, které obvykle necvičím, ale další lekce byla naštěstí docela odpočinková.

Diskutovaly jsme, jestli Dancing in the house Dareka Madeje a Gosie Grzybowské bude spíš house nebo spíš dance. K mé úlevě se jednalo o jednoduchou aerobikovou taneční lekci v pomalém tempu. Ze začátku lekce nebyli Darek a Gosia úplně sladění, často jeden z nich něco učil a druhý vypadal, že neví co. Potom se ale srovnali a výsledek se mi moc líbil. Celkově jsem si lekci užila.

V největší hale jsem rovnou zůstávala i na Latino se Silvií Jané. Protože se Silvií jsem latinu tančila už několikrát, věděla jsem, co mám zhruba očekávat. Ale upřímně, i kdyby celou dobu dělala step touch, její španělský temperament a pověstné hvízdání by strhly celou tělocvičnu v nadšený jásot. Když seskočila z pódia a finále si zatančila spolu s ostatními uprostřed haly, museli ji všichni milovat.

Asi nejvíc lidí se do haly nahrnulo na lekci Dancing ladies Kiky Růžičkové a Ivy Mojžíškové. Byla jsem ráda, že místa bylo i tak dost, protože ani já jsem nemohla chybět. Holky se krásně sladily a jejich choreografie byla Kikovsky-Ivovská. Nevím, jak přesně to popsat, ale znáte to, jak má každý instruktor oblíbené, pro sebe typické pohyby. Obě dvě používají nezvyklé finálovky, které si vždycky zamiluju. Byla jsem proto zvědavá, co vybraly pro společnou lekci. A nebyla jsem zklamaná. Houslová skladba Takeflight od Lindsey Stirling byla perfektní tečkou za celou lekcí.

Poslední lekce, které jsem se zúčastnila (ačkoliv ne poslední lekce v programu) byla Just dance se Sebastianem Piatkem. A jak se říká, to nejlepší na konec. Sebastian nám nejdříve promlouval do duše (anglicky i polsky), že chce, abychom opravdu tančili, nejen cvičili. Tak jsme se o to v choreografii plné paží a otoček snažili. Strhujícím závěrem bylo finále na pomalou verzi písně Crazy in love od Beyonce. Jediné, co mě na lekci mrzelo, bylo, že nebyla hned na začátku. Po čtyřech choreografických lekcích už se mi pletly nohy i paměť. I tak ale Sebastianovu lekci považuji za zlatý hřeb dne.

Kongres jsem bohužel musela opustit ještě před koncem, protože jsem spěchala na svoji vlastní lekci. I tak jsem ale odcházela nabitá inspirací a dobrou náladou. Už teď se těším, až se se všemi aerobikovými nadšenci opět setkám na podobné akci.

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 7. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 10. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 11. Veronika Buriš: TŘI TITULY MISTRŮ EVROPY PRO AEROBIC TEAM CHUCHLE
 12. Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku
 13. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 14. Pepa Růžička: Houmr run Konopiště - počátek tradice?
 15. Finále celorepublikové soutěže v aerobiku Mistry s mistry
 16. Jana Mňahončáková: Reebok Spartan Race ženskýma očima
 17. Kajča Jarošová: Yoga & Dance Spring Festival Ostrava
 18. Kynychová pomáhá pohybem obětem domácího násilí: Podpořit jí v Praze přišla celá řada známých osobností!
 19. DanceXtreme díky FACE CZECH ACADEMY poprvé v České republice!
 20. Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014
 21. Aerobicmania 2014 pohledem Kajči Jarošové: Famózní desítka
 22. Jak Košař: REEBOK FITNESS SENSATION 2016 - úžasný sportovní zážitek
 23. Zacvičíme proti rakovině - den zdraví a pohybu
 24. AerobicMania SUN Day „kolem dokola“
 25. Iva Fiškandlová: IQ workshop Day
 26. 5. ročník Aerobic cupu Ostrava
 27. Lucie Reichlová: 4. mezinárodní Bodymind & Bodywork kongres v Brně
 28. Jak viděli 5. kongres funkčního pohybu IQ Pohyb Academy prezentéři a co k tomu dodali účastníci přes sociální sítě
 29. Kajča Jarošová: Šťastná sedmička pro Litomyšl – Litex aerobic show 7
 30. Olga Šípková a David Huf v Olomouci - Tělo a Mysl Tour 2016
 

foto: archiv autorky – 20. 10. 2014, 10.56:35

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist