Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Aerobicmania 2014 pohledem Kajči Jarošové: Famózní desítka

Aerobicmania 2014 - Famózní desítkaAerobicmania 2014 - Famózní desítkaAerobicmania 2014 - Famózní desítka
Aerobicmania 2014 - Famózní desítkaAerobicmania 2014 - Famózní desítkaAerobicmania 2014 - Famózní desítka
Aerobicmania 2014 - Famózní desítkaAerobicmania 2014 - Famózní desítkaAerobicmania 2014 - Famózní desítka

Tak jsme se dočkali, jubilejní 10. AEROBICMANIA potěšila všechny účastníky. Je až neuvěřitelné, že tento vyhlášený mezinárodní kongres pro nás Roman Ondrášek spolu s ostatními organizuje teprve pátým rokem. My všichni to bereme jako samozřejmost a říjen nebo únor už si bez pravidelné dávky sedmihodinového cvičení nedokážeme představit.

A proto, než se pustím do líčení této velkolepé show, musím smeknout přede všemi, co se jakýmkoliv způsobem po celé ty roky na kongresu podíleli. Myslím, že si to rozhodně zaslouží.

A teď už samotná Aerobicmania. Jakmile jsme vstoupili do areálu Masarykovy univerzity, vše šlo jako na drátku. U prezence nás potěšil balíček od sponzorů a už jsme pokračovali do pečlivě připravených šaten a sálů. Na každém rohu nám s úsměvem nabízeli různé fitness novinky od vyhlášených firem jako je Nutrend, Racio, Giraffy, Feel-joy, Litex, Nike... Ještě si rychle zabrat vhodné místo a hurá na to.

Z 35 lekcí se opravdu těžko vybírá, ale první hodina byla jasná, taneční lekce Just for fun s oblíbenou čtverkou - Romanem Ondráškem, Lenkou Velínskou, Pawlem Oraczem a Milanem Ondrušem. Hned na začátku pro nás byla připravena speciální novinka a to živá hudba, kterou DJ mixoval přímo na místě! První a poslední část sestavy si vzali na starost Lenka s Romanem, což byly pro mě záchytné body, protože prostřední část s tolika otočkami a změnami směru mě úplně popletla hlavu. Nicméně vše jsme se naučili a finále bylo velkolepé.

 

Na druhou lekci přispěchal se svým zářivým úsměvem Carlos Ramirez. Za celou hodinu nemusel promluvit ani slovo, jeho pohyby mluvily za vše. Po pódiu se pohyboval s takovou lehkostí a samozřejmostí, že jsme se nestačili divit. Za finálovou hudbu si zvolil písničku Iron from Woodkid, což podtrhlo všechny dynamické prvky a vytvořilo perfektní atmosféru.

Po dvou aerobních hodinách jsem zvolila dvě body and mind. Nejprve Body balance s Lenkou Velínskou a overballkama. Rytmický začátek s důrazem na správné držení těla nás zahřál a protáhl potřebné svaly pro druhou polovinu hodiny s pomůckou. Po krajích sálu byli připraveni instruktoři s videokamerami a zápisníčky, aby jim nic neuniklo a mohli propracované série použít i do svých hodin. Další lekci s názvem Pilates reformer on the mat měla krásná Katia Vasilenko. Na pilates jsem se moc těšila, protože její posilovací choreografie připomínají spíše tanec než účinné cvičení. Krásná návaznost, ladné pohyby a dokonalé držení těla bylo někdy až příliš těžké, ale na pohled nádherné.

Trochu posilování nikdy neuškodí. V sálu bodywork už čekalo plno příznivců TRX a kettlebells na circuit training pod vedením Petra Peče. Už při rozcvičce ve formě chození dokola ve výpadech s rukama nahoře mně bylo jasné, že nic jednoduchého to nebude.

Postupně jsme střídali tři stanoviště, TRX bylo zaměřeno na udržení váhy vlastního těla, různě těžké kattlebelly zase na zapojení více svalových skupin pro zvládnutí setrvačnosti celkového pohybu a poslední kondiční stanoviště bylo bez pomůcky s důrazem na posílení spodní poloviny těla. Kolem dokola neustále pobíhal Petr, který motivoval a opravoval tak, že opravdu nebylo úniku a museli jsme se snažit na sto procent.

Šestou hodinu jsem věnovala odpočinkovému obhlížení ostatních lekcí a opravdu se bylo na co dívat. V prvním sále to rozjížděla energická Španělka Silvia Jané a její latina s tak charakteristickým elánem vyrážela dech. O sál dál se ''vznášel'' nad stepem Roman, kterého nevyvedlo z míry ani to, když se za ním objevil Pawel, který si chtěl zkusit taky kousek sestavy. Když jsem nakukovala do dalších dvou sálů, kde zrovna cvičila Antonella a Lenka s posilovacími pomůckami od značky Tiguar, tak jsem potkala opět usměvavého Carlose. K mému překvapení si se mnou začal povídat. Je úžasné vidět známé instruktory, jak se jen tak prochází nebo dokonce cvičí mezi ostatními.

Poslední sladká tečka na závěr byla Fantastic dance show v podání dvou už zmiňovaných hvězd celého kongresu a to Katjou Vasilenko a Carlosem Ramirezem. Všem nám už zbývalo málo sil, ale takovou choreografii si nikdo nemohl nechat ujít. Oba dva byli naprosto synchronizovaní jak ve skocích, tak v piruetách. Když se postupně po blocích vystřídali, tak nás Katia v mžiku naučila krásné intro a už přišlo poslední finále dne.

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
  10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

09. 02. 2014, 14.34:38

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist