Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku

img-2921.jpgimg-2924.jpgimg-2925.jpg
img-2926.jpgimg-2929.jpgimg-2933.jpg
img-2953.jpgimg-3008.jpgimg-3028.jpg
img-3031.jpgimg-3033.jpgkarol1.jpg
karol2.jpgp3130510.jpgp3130513.jpg

Den po právě skončeném jubilejním desátém mistrovství České republiky v gymnastickém aerobiku jsem stále plná dojmů a nadšení z víkendových závodů v tradičním místě konání - Zlíně.

Jsem si jistá, že závodníci již načerpali energii a že jsou plni síly k dalším tréninkům. Než tak ale udělají, patří jim všem do jednoho velká gratulace za výkony.

Na mistrovství jsem neměla možnost jet přes dva roky a opravdu nelituji cesty do Zlína a zpět. Nejen, že závodníci dali do svých výkonů úplně vše, ale i organizace celých závodů proběhla naprosto bez komplikace a na světové úrovni.

Světovou úroveň podpořilo i 11 států, které se závodů zúčastnily. Mezi ty, co mě překvapily nejvíc, patřila četná výprava z Číny a Ruska. Nesmíme ale zapomenout ani na tradiční Itálii či Maďarsko nebo Slovensko.

Klub, který podporuji díky práci mojí rodiny - ségry Terezy a Ivy Šramlové, je Pro Fitness Praha. Klub, který si odnesl ze závodů několik ocenění na stupních vítězů v kategoriích DANCE, GROUP ND, NG IW, ND IW, ND TRIO.

Spolu se ségrou Terkou, bývalou úspěšnou závodnicí, nám to nedalo a zkusily jsme pár prvků na ploše, což se dnes podepsalo na mém zdraví. Zatímco ségra je schopná předvést s lehkostí všechny prvky, moje provedení po deseti letech pokulhává. Toto je jeden z důvodů, proč je úspěšná trenérka i choreografka a já jí to jen můžu závidět.

Závody bych zhodnotila jako povedené po organizační stránce i po závodní stránce. Pokud ještě váháte, zda příště jet, nebo nejet - máte možnost celou atmosféru nasát i z tepla domova díky streamovému promítání celých závodů na internetu. Věřím, že tuhle "vychytávku" ocení všechny národy, které to do Čech mají daleko, ale i rodiny závodníků, které se na závody nedostanou osobně.

Těšíme se na další závody FIG, které odstartují již za několik málo týdnů na Slovensku.

  • Poznámka redakce Aerobic.cz: Moc děkujeme Karolíně za zhodnocení závodů i fotografie a doporučujeme její blog ze života withlovek.cz, jenž je plný zajímavých tipů.

Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku

 

foto: archiv autorky – 15. 03. 2016, 23.19:53

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist