Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: Šťastná sedmička pro Litomyšl – Litex aerobic show 7

Kajča Jarošová: Šťastná sedmička pro Litomyšl – Litex aerobic show 7Kajča Jarošová: Šťastná sedmička pro Litomyšl – Litex aerobic show 7Kajča Jarošová: Šťastná sedmička pro Litomyšl – Litex aerobic show 7
Kajča Jarošová: Šťastná sedmička pro Litomyšl – Litex aerobic show 7Kajča Jarošová: Šťastná sedmička pro Litomyšl – Litex aerobic show 7Kajča Jarošová: Šťastná sedmička pro Litomyšl – Litex aerobic show 7

Půlrok utekl jako voda a už tu máme 12. dubna a další LITEX AEROBIC SHOW. Už po sedmé si 300 účastníků z různých koutů Moravy a Slovenska udělalo výlet do krásné Litomyšle. Tentokrát i já jsem napoprvé našla cestu do městské haly a mohlo se začít.

Hned u vchodu jsme se srazili s usmívajícím se organizátorem a po milém přivítání už měli plnou náruč dárečků. Je až neuvěřitelné, od kolika nejrůznějších sponzorských firem jsme po celý den dostávali krásná překvapení.

Po zahájení a představení instruktorů přispěchala na pódium naše oblíbená dvojice Lenka Velínská a Roman Ondrášek s lekcí Cardio dance. Roman začal krátkou rozcvičkou, díky které jsme si alespoň dokázali představit, co nás bude čekat dál. A bylo to opravdu velkolepé. První blok učila Lenka tak úžasným způsobem, že jsme si ani nestačili všimnout, jestli jsme čelem vpřed, vzad, na zemi nebo dokonce ve vzduchu. Pak párkrát stomp, lift, jump, elegantní chůze a konečná póza na závěr. Spustila se dynamická hudba a mohlo začít finále. Oba byli jako vždy dokonale sladěni, jak barevně, tentokrát do oranžova, tak i vizuálně ve skocích nebo otočkách.

Příznivci aerobiku si šli vychutnat ranní kávu od jednoho ze sponzorů a příznivci Zumba fitness se už chystali na hodinu s Danielou Česnekovou. Daniela po celou hodinu jen rozdávala úsměvy a určitě svým cvičením potvrdila svoje Zumba® motto: Zabudnite na cvičenie, príďte sa zabaviť na party! Pro mě, jako pozorovatele, byl nejhezčí zážitek, když se cvičící chytli za ruce a tančili všichni zároveň.

Třetí hodinu jsme se dočkali hlavní hvězdy letošního kongresu, mistra světa ve sportovním aerobiku Vládi Valoucha. Připravil si Double dance aerobic s šikovnou Bárou Liškovou. Líbila se mi jejich rozcvička, kdy se hned v rychlém tempu vystřídalo několik jednoduchých prvků a šlo se na věc. V sestavě se střídalo rychlé a pomalé tempo s latinsko­americkými prvky, které pak ještě podbarvila finálová hudba Cuba libre.

Dále následovala Zumba®párty s Janou Uhlířovou a Vilémem Matyášem, byl to takový sled energie, tanečních kroků a instruktorů, že až přecházel zrak. Za Janou se pořád střídali další a další tanečníci a tanečnice, až jsem ztratila přehled, kdo vlastně předcvičuje. Hitem letošní show se staly turecké kalhoty zářící všemi barvami od značky Litex. Oblékla si je i Jana se svými čtyřmi kamarádkami, takže pódium jen zářilo. Neodolala jsem ani já a také si jedny odvážela domů.

Najednou byly dvě hodiny a začala předposlední taneční lekce Aerobicmania s Romanem Ondráškem. Není co dodat, celou hodinu jsme se ladně vznášeli a finále chtěli opakovat tolikrát, až to vypadalo, že jsme Romana úplně zničili.

TABATA trénink je známý jako nejefektivnější, nejtěžší a nejnáročnější metoda intervalových tréninků, tak jsme byli všichni zvědaví, co si pro nás Vláďa Valouch připraví. Před desetiminutovou aerobní rozcvičkou nám krátce vysvětlil, co nás bude čekat. Jedná se o kardiovaskulární trénink vytvořený v Japonsku, kdy střídáme poměrně náročné cviky za velmi malý časový úsek. Doporučuje se poměr zatížení k odpočinku 3:1, v našem případě to bylo 20 sekund zátěže a 10 odpočinku. Takto jsme cvičili asi 20 minut několik sérií, střídali se silové cviky na podložce s cardio prvky vestoje. Myslím, že se těch dvacet sekund každému vrylo do paměti a na Tabata metodu už nikdy nezapomene, alespoň v mém případě to bude určitě platit.

Poslední freestyle Zumba lekci zakončovala skupina tanečníků a to Daniela Česneková, Petr Kubla, Petra Tojmarová, Romana Novotná, Martina Aušová, Anet Tvrzníková a David Valčuha. Každý z nich se několikrát vystřídal na pódiu, někteří i skočili mezi cvičící a tancovali proti sobě. Nakonec ještě zaznělo pár známých hitů a poslední tanec byl u konce.

Odpočinkovou půlhodinku Pilates dance s Lenkou Velínskou jsme si všichni náležitě užili, protažení a srovnání celého těla do správné polohy bylo určitě potřeba. První sekvence byla hlavně o srovnání, správném dýchání a lehkém protažení horní poloviny těla, v druhé části jsme přidali dolní polovinu těla a mobilizovali kyčle, kolena i kotníky. Pak se přesunuli na podložku a prováděli různé modifikace s posílením břišních svalů. Tečkou na závěr bylo několik protahovacích cviků formou obratů a balancí na udržení stability.

Během všech přestávek jsme se mohli kochat tanečními vystoupeními, bohatou tombolou, módní přehlídkou a krátkými rozhovory. Vystoupení zajištovala taneční škola ERA a Aerobic club HIP HOP Hradec králové. Všem se to moc povedlo, krásně propracované sestavy i oblečení. Mě nejvíce zaujalo vystoupení sportovního aerobiku nejmenších holčiček­ vesmírné pilotky, byly opravdu okouzlující.

Na závěr musím pochválit všechny spoluorganizátory, pracovníky, ochotné prodavače, fotografy, obzvlášť jednoho, který se celý den obratnými pohyby protancovával davem. Dále šikovné cvičící, kteří tu byli opravdu v širokém věkovém rozhraní, od těch nejmenších tanečnic až po obratného asi 70ti letého Zumbistu, který si také určitě zaslouží pochvalu.

Zbývá už jen říci, budeme se těšit v listopadu na další AEROBIC LITEX SHOW!

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 11. Veronika Buriš: TŘI TITULY MISTRŮ EVROPY PRO AEROBIC TEAM CHUCHLE
 12. Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku
 13. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 14. Finále celorepublikové soutěže v aerobiku Mistry s mistry
 15. Pepa Růžička: Houmr run Konopiště - počátek tradice?
 16. Jana Mňahončáková: Reebok Spartan Race ženskýma očima
 17. Kynychová pomáhá pohybem obětem domácího násilí: Podpořit jí v Praze přišla celá řada známých osobností!
 18. DanceXtreme díky FACE CZECH ACADEMY poprvé v České republice!
 19. Kajča Jarošová: Yoga & Dance Spring Festival Ostrava
 20. Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014
 

13. 04. 2014, 18.01:55

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist