Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: Litex aerobic show jaro 2015

Jarní sezona už pomalu končí a moje poslední fitness zastávka jednoznačně mířila do mé oblíbené “Litexové Litomyšli “. Když se ostatních ptám, proč navštívili právě Litomyšl, většinou zazní jasná odpověď: “Super místo i čas, skvělá organizace, spousta dárečků, zbrusu nová kolekce Litex, kterou si prostě nemůžete nekoupit  a hlavně nepopsatelná atmosféra, kterou nám zajišťují už tradičně vynikající čeští i slovenští lektoři a jako příjemnou změnu vždy ještě něco speciálního navíc se zahraničním hostem.“  Kdo by si pak takovou akci nechal ujít?

Kajča Jarošová: Litex aerobic show jaro 2015

FOTOGALERIE ZDE

Úplný začátek akce nám otevírala dvojice Lenka Velínská a Roman Ondrášek. Nechci se pořád opakovat, ale jejich AERO DANCE SHOW byla prostě úžasná! Podle mě asi nejlepší začátek dne, jaký mohl být. Ať už hudba, metodika, choreografie nebo jen to jejich charismatické vystupování, prostě báječné.

První  lekci Zumby si pro nás připravila krásná lektorka Daniela Čavojec Česneková.  Daniela je jedna z nejoblíbenější instruktorek Zumby na Slovensku i v České republice, a tak není divu, že pro mnohé to byla zaručeně nejlepší část dne.

Třetí lekce byla netradičně v pánském podání Vládi Valoucha, Jakuba Strakoše a Davida Holzera. Tři mistři světa ve sportovním aerobiku se po třech letech zase vrátili na scénu a jejich hodina DANCE AROBIC S MISTRY byla vážně show. Nejvíce se o to postaral Vláďa, který se  možná díky své občasné improvizaci do svých otoček a změn stran lehce zamotával, ale s elegancí sobě vlastní z toho vždy vybruslil, tedy vytančil. Samozřejmě takové vybočení bylo zcela výjimečné a stává se mu to, dle jeho slov, maximálně jednou, dvakrát nebo třikrát za život (od nejmenovaného zdroje víme, že to nejvíce zamotává hlavu jeho parťákům Davčovi a Kubovi, kterým pak nezbývá než zúročit roky společných tréninků sportovního aerobiku a Vláďu neustále sledovat periferním viděním, aby chytli jeho kreativní změnu v choreografii).

A jedeme dál. Další ZUMBA PARTY s Lucií Tvrdoňovou a Vilémem Matyášem roztancovala skoro celý sál. Myslím, že není co dodat, skvěle sehraná, stále se usmívající dvojice si naplno užívala taneční hity  a neúnavně bavila všechny Zumba nadšence až do úplného konce.

Následující hodina byla snad jedna z nejenergičtějších v mém životě. Jako letošní zahraniční host přijela temperamentní španělská lektorka Silvia Jané s lekcí LATINO DANCE. Neskutečná energie! S jejím „ Are you ready?“  a neustálým „jajajaja“ nás okamžitě vtáhla do latinskoamerických hitů, plných zábavy, léta a typicky španělské pohody. Sestava byla jednoduchá, takže o to více si ji mohl každý užít podle svého. Na závěr nastalo rozdělení na dvě půlky, kdy milovníci Zumby i aerobiku společně kroutili zadkem a Silvia nadšeně tancovala a pobíhala mezi nimi.

V druhé polovině přišel na řadu opět Vláda Valouch a TABATA BODYTONING. Každý, kdo zná tabatu nebo Vládu, dobře věděl, že si dá pořádně do těla. Bez rozcvičky a závěru to je “jen“ 30 minut intenzivního cvičení v šesti intervalech, kdy se v každé části dvakrát vystřídá pět prvků, vždy v poměru dvacet vteřin práce a deset odpočinek. Když si vzpomenu na jeho originální sekyru, spidermana nebo už trošku ohrané angličáky nakonec, tak se mi ještě teď špatně sedí. Každopádně lekce výborná!

Na závěr jsme si mohli naposledy zatancovat na FREESTYLE ZUMBA SHOW s Janou Uhlířovou a vynikajícím portugalským lektorem Racardem Cadetem, který svoje motto „party everywhere!“ opravdu obhájil. Zvlášť velký obdiv patří také Janě, která všechny sestavy odtancovala ještě s menším překvapením navíc. Hned na zahájení už totiž přišla jako pyšná nastávající maminka s velkým bříškem schovaným pod trefným tričkem s nápisem Zumba baby.

Jakmile doznělo „I am sexy and I know it“, už přicházela na řadu poslední lekce - a to FUNKCIONAL MOBILITY RELAX. Celý kongres tak uzavírala stejná dvojice, Lenka a Roman, jako jej otevírala. Po sedmi hodinách jsme si nemohli přát nic jiného než přesně takové příjemné uvolnění s důrazem na zmobilizování už trochu bolavých kloubů.

 • Nemůžu ještě jednou nezmínit dvě výjimečné speciality tohoto kongresu a to sponzorské dárečky a bohatý program. Nechápu, jak to náš milovaný Karel (organizátor akce, poznámka redakce) dělá, ale po celý den si nestačíme nosit další a další dárky. Dostanete opravdu od každého něco, od proteinových tyčinek, celozrnného chleba, přes pastu na zuby, rajčatového protlaku až po prací prášek nebo dokonce boty.
 • A kdyby toho bylo náhodou málo, tak se o přestávkách rozdává ovoce, Red Bull nebo i třeba deodorant. Což je těžké stíhat, protože v každé pauze se můžeme kochat  vystoupeními taneční školy ERA, fitness aerobiku z Hradce Králové, módní přehlídky nové kolekce LITEX nebo s napětím očekávat výhru z bohaté tomboly.

Pak už nám zbýval čas tak akorát na vynikající čokoládovou kávu, poslední ochutnávky a na naprosto nezbytné nakoupení nové řady barevných legín. Všechno je za námi, tak se jen v rychlosti loučíme a především děkujeme všem, co se podíleli na dalším, opět tak příjemném sportovním dni.

Karolína Jarošová: Jak jsem si užila FIT FEST 2013, foto: Karolina Kubíčková

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 11. Veronika Buriš: TŘI TITULY MISTRŮ EVROPY PRO AEROBIC TEAM CHUCHLE
 12. Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku
 13. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 14. Finále celorepublikové soutěže v aerobiku Mistry s mistry
 15. Pepa Růžička: Houmr run Konopiště - počátek tradice?
 16. Jana Mňahončáková: Reebok Spartan Race ženskýma očima
 17. Kynychová pomáhá pohybem obětem domácího násilí: Podpořit jí v Praze přišla celá řada známých osobností!
 18. DanceXtreme díky FACE CZECH ACADEMY poprvé v České republice!
 19. Kajča Jarošová: Yoga & Dance Spring Festival Ostrava
 20. Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014
 21. Aerobicmania 2014 pohledem Kajči Jarošové: Famózní desítka
 22. Zacvičíme proti rakovině - den zdraví a pohybu
 23. Jak Košař: REEBOK FITNESS SENSATION 2016 - úžasný sportovní zážitek
 24. AerobicMania SUN Day „kolem dokola“
 25. 5. ročník Aerobic cupu Ostrava
 26. Jak viděli 5. kongres funkčního pohybu IQ Pohyb Academy prezentéři a co k tomu dodali účastníci přes sociální sítě
 27. Iva Fiškandlová: IQ workshop Day
 28. Kajča Jarošová: Šťastná sedmička pro Litomyšl – Litex aerobic show 7
 29. Lucie Reichlová: 4. mezinárodní Bodymind & Bodywork kongres v Brně
 30. Olga Šípková a David Huf v Olomouci - Tělo a Mysl Tour 2016
 

20. 04. 2015, 20.27:31

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist