Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí

Vláďa Valouch, Jakub Strakoš a David Holzer na kongresu Pohyb a zdraví, 2012 (foto: archiv čtenářky Romany.Blechové)Vzpomínka na rok 2002 a zároveň reklama na www.aerobic.cz...Mistry s Mistry

Malý rozhovor s velkými závodníky…. aneb nejslavnější trio českého aerobiku žije dál.

1. Co se změnilo od doby, kdy jsme opustili zavodni plochu?
 
2. Jak se dívají na současný sportovní aerobik
 
3. Proč jsme začali dělat Mistry s mistry.

David Holzer

1. Změnil se mi celý životní styl. Pravděpodobně to bude také tím, že jsem se oženil, narodili se nám dva kluci. Nemůžu už zdaleka věnovat tolik času sám sobě (v porovnání s časy, kdy jsem soutěžil) a stejně tak už tolik netrénuji.Podstatně více se však věnuji sebevzdělávání v oblasti funkčního tréninku a jeho vztahu k vrcholovému sportu a praxi obecně. Díky tomu se mi daří podstatně méně trénovat, ale i přesto se udržet ve slušné formě. A jelikož mne toto téma opravdu fascinuje, snažím se o ta kouzla podělit i s ostatními formou školení.

2. Současný sportovní aerobik je o hodně jiný, než ten, který obklopoval nás. Nechci říct, že je lepší nebo horší, všechno se logicky vyvíjí a někam spěje. Objektivně mne však ve FISAFu mrzí klesající počet účastnických zemí a přetrvávající problémy s neobjektivním hodnocením, což je smrtící pro každý estetický sport. Ruku v ruce to s sebou nese i odchod dobrých závodníků do jiných federací.

3.Soutěž Mistry s mistry je podle mého názoru přesně to, co zde již dlouhou dobu chybělo. Jednoduše pochopitelná soutěž pro široké masy, kde úplně každý může zažít atmosféru opravdových "áčkových" soutěží a nikdo netrpí pocitem, že zde nemá co dělat a trhnul si ostudu. A na čem si opravdu zakládáme je právě transparentní a naprosto spravedlivé hodnocení, které je velmi kladně vnímáno právě samotnými závodníky, trenéry i rodiči. Velmi často je právě tohle důvod, proč se jim jinde nelíbilo a přišli si zazávodit k nám. A jako bývalý závodník tomu naprosto rozumím a je to pro nás signál, že to děláme dobře...

Jaku Strakoš

1. Oženil jsem se, máme dvě děti - Emu a Matyáše - a už nemám moc času na cvičení. Taky jsem začal pořádat soutěže Mistry s Mistry, které mi zabírají téměř veškerý volný čas. V aerobiku jsem se přesunul z role závodníka do role trenéra. (Poznámka: od r. 2004 do r. 2010 i reprezentační trenér). Na závodní ploše se mi za tu dobu vyměnily dvě generace závodníků.

2. Aerobikové sestavy se posunuly trošku jiným směrem, o kterém si nemyslím, že je úplně ideální. Z mého pohledu mizí důraz na technickou obtížnost sestavy. A taky mě mrzí, že se ztrácí úžasná atmosféra a kamarádství, které v reprezentaci vždycky bylo.

3. Soutěž Mistry s Mistry jsem zakládal právě proto, že jsem chtěl, aby současní závodníci měli možnost zažít tu pravou závodní a přátelskou atmosféru, kterou jsme zažívali my. A mám strašnou radost, protože mám pocit, že se mám to daří.

Vláďa Valouch

1. Tak trochu jsem zestárl a zdá se mi, že i zlenivěl. Máme dvě děti - Elišku a Vašíka a je to někdy pěkná hoňka zvládnout jejich aktivity a naši práci. Pokud sportuji, tak se věnuji hodně běhání a v zimě lyžování. V současné době mě hodně zaměstnává zahrada.

2. Od doby, kdy jsme skončili, jsem sledoval sportovní aerobik ještě tak 2- 3 roky.  Pak jsem z toho vypadl a v podstatě vůbec neznám nové mladé závodníky. Pokud vím, tak jsou úspěšní, takže se asi aerobiku u nás daří. Bohužel musím konstatovat, že asi jen u nás, protože startovní listina MS není tak obsazená, jak by se na MS slušelo, ale za to naši závodníci nemohou.

Soutěž Mistry s mistry (oficiální web)

David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí

Nejčtenější rozhovory na Aerobic.cz:

 1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 3. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 4. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 5. Rozhovor: Zuzana Švíková
 6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 9. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 

24. 05. 2013, 09.34:10

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist