Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!

Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!

Paní Eva je stylistkou na plný úvazek. Odmalička kreslí a věnuje se módě, účesům, barvám, oblékání, líčení, zkrátka kráse kolem nás a na nás. Ve své práci našla svůj smyl života a věnuje se jí s láskou již patnáct let. 

Svým uměním nyní pomáhá také finalistkám soutěže Dívka ČR, kterou mediálně podporuje Aerobic.cz.

Evo, na začátek mi dovolte takovou zvídavou otázku. Když se podíváte na člověka, poznáte ihned podle jeho stylu oblečení, co od něho asi můžete očekávat? Zda bude úspěšný v tom, co dělá?
Často (směje se). Lidé jsou jako otevřená kniha. Dá se na nich poznat mnohé. Především, jestli si věří a umí se prodat, ale i jaký momentálně vedou soukromý život atd.

A troufnete si tedy odhadnout vítězku soutěže ještě před vyhlášením? Takové tipování je mezi lidmi oblíbené…
Zkusím to (opět úsměv). Volím často ale podle toho, jak na mě působí během celého soustředění, jak se staví k budoucí profesi modelky, jak je fotogenická, kreativní a jak to bude mít v této branži těžké. Proto se budu snažit všem těmto dívkám pomoci, aby měli start co nejlehčí.

Spousta žen si na svém oblečení a vzhledu zakládá, ale mnohdy dělají chybu, že se násilím nutí do něčeho, co jim není přirozené. Máte pro ně nějaký návod, jak v sobě onu přirozenost objevit a podporovat? A mohou ji vůbec ženy u sebe poznat? Předpokládám, že nezávislé oči – jako jsou ty vaše – bývají mnohdy pro takový krok potřebné...
Většinou říkám ženám, že nejlepší je začít tak, že na sebe přestanou soukat to, co po nich vyžaduje okolí, práce a partner či kamarádky. Přirozená - znamená poslouchat svoje tělo. Myslím si, že přirozenost v sobě mohou objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se milovat. Je ale spousta těch, které to nedokážou, a proto nastupuji já! Nezávislé oči jsou důležité. Nehraji roli sokyně, matky, kamarádky či kohokoliv jiného, proto je tento pohled podle mě tak důležitý.

Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!

Dá se nějak obecně říct, jak by se ženy měly oblékat, aby se cítily dobře. Z módních časopisů na nás vyskakují dokonalé fotky  dokonalých žen v dokonalém oblečení, často prakticky nenositelné oděvy (nejen kvůli ceně).  Co tedy na sebe, když se jedná o sportovní ženy dejme tomu do třiceti let?
Můj názor je ten, že každá žena by měla při každé příležitosti budit dojem, že jí na sobě záleží. A jak jinak to dokázat než upraveným zevnějškem a hezkým oblečením? Co je ale hezké? Drahé róby? Značková sportovní móda? Poslední výkřiky? Ony dokonalé ženy na obálkách časopisů jsou jen výplod fantazie, kterou po generace podporujeme tím, že se snažíme s těmito  ženami ztotožnit. Ale ono se nedá ztotožnit s něčím, co neexistuje a ony dokonalé ženy opravdu neexistují. Je to jen upravená fotografie. Nic víc. Jestliže se mladá dívka do 30ti let vzhlédla ve sportovní módě, dá se zvolit hezký kompromis. Tenisky na platformě, legíny, dlouhá jednoduchá košile a chlupatá vestička. Nebo tenisky se zvýšenou podrážkou, lacláče, které se vrací letos opět na scénu, nátělník, sportovní sako a golfová čapka. Vždy záleží na tom, kam se chystáte a co má schůzka splnit. Podle toho se obléci.

Další kapitolou je jakási zoufalá snaha o zachování mládí. Ženy středního věku pak občas ztrácí soudnost a v touze vypadat stále mladě oblékají modely, které na nich působí až komicky. Jaké jsou vaše tipy pro noblesní přijmutí věku...
Nebála bych se barev. Máme na ně právo v každém věku. Jen je potřeba si uvědomit, jaké zvolit odstíny a v jakém množství ony barvy mít na sobě. Další samostatnou kapitolou jsou odhalené nohy, ramena atd. Tady vždy učím klientky, aby hledaly inspiraci u královského dvora. Móda je zde velice různorodá a myslím si, že v něm najdou to co je vždy nositelné a vypadá to krásně. Jsou zde dámy, královny, vévodkyně a princezny všech věkových kategorií a jejich móda mě neustále inspiruje.

Oblíbený námět populárních filmů jako je například Pretty woman nám ukazuje, že stačí změnit styl oblékání a z Popelky se stane princezna. Je to opravdu tak snadné změnit oblečením řekněme i myšlení, nebo to, jak se člověk pak cítí?
Určitě si to nemyslím. Tento proces proměny je vždy běh na dlouhou trať a pokud nemáte u sebe neustále tým odborníků, tak snad ani není možné toto zvládnout a pochopit tak rychle, jak by se na první pohled mohlo zdát.  Konkrétně film, na který poukazujete, spíše krásně ukazuje to, jak málo stačilo oné dívce k tomu, aby si připadala krásnější a jistější. Neukazuje však to, že je potřeba se snažit, učit, zdokonalovat v tom, aby proměna a krása byla trvalá.

Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!

Na závěr ještě poprosím o odpověď, proč jste se rozhodla spojit se soutěží Dívka ČR a co budete dívky před finále učit?
Přišlo mi to jako dobrý nápad. Setkala jsem se s ředitelkou Anetou Kuklínkovou na snídani pro podnikatele ve Smart Network a zaujala mě svou přirozeností. Líbilo se mi, jak pracuje se soutěží, jaké má plány, kam chce soutěž posunout a to mi pomohlo se rozhodnout propůjčit své jméno této soutěži. Mojí úlohou je naučit dívky zdravému sebevědomí, kombinovat barvy, usnadnit jim cestu po soutěži, aby se na mě mohly i poté obracet, pomoci těm malým princeznám, aby začaly kvést mnohem dříve, než jsem s tím začínala já a ony si cit pro módu

Děkujeme za rozhovor.

Nejčtenější rozhovory:

 1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 3. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 4. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 5. Rozhovor: Zuzana Švíková
 6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 11. Kristina Růžičková: FUN rozhovor
 12. T. Tydlitátová, K. Brabcová, V. Kubíčková: Úspěšné Kapitánky
 13. Vašek Krejčík: Dvacet let v pohybu
 14. Alena Palasová: Rozhovor s Charlotte Tegenmark (Andersson)
 15. Ing. Josef Křetinský: Moje FRČÍME s.r.o. je cestovní kancelář pro aktivní lidi
 16. Ivana Kožmínová: Rozhovor po finále soutěže Mistry s Mistry
 17. Dominika Herzánová z klubu Corridoor
 18. Seznamte se: Carlos Ramirez, hvězdný prezentér bratislavského FACE kongresu
 19. Odpovídá Monika Horáková
 20. Matěj Kubec: Od aerobiku do SuperStar
 

text: MM, foto: Dušan Brzobohatý – 24. 04. 2015, 12.44:29

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist