Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Mistry s mistry: Česká aerobiková špička se sešla v Praze

Obvykle pod tímto titulkem naleznete článek o vrcholné soutěži. Tentokrát se však nejedná o žádné mistrovství Evropy nebo světa konané v Praze, nýbrž o jeden ze série závodů Mistry s Mistry.

Právě zde se totiž sešlo hned 13 bývalých reprezentantů a medailistů z ME a MS ve sportovním aerobiku a fitness. Marně byste je ovšem hledali na závodní ploše, protože tentokrát tvořili panel rozhodčích.

Mistry s mistry: Česká aerobiková špička se sešla v Praze

Celá soutěž Misty s mistry je založena na co nejobjektivnějším rozhodování a obrovským přínosem jsou proto právě bývalí závodníci a dnes již trenéři a fitness odborníci.

Celá soutěž se navíc rok od roku rozrůstá neskutečným tempem a ve svém 3. ročníku se již může pyšnit účastí přes 1000 závodníků na jedné soutěži. V pražských Letňanech se jich nakonec sešlo 1128!

Od loňského roku jsme byli dokonce nuceni udělat mnoho změn a opatření a závody rozdělit na dva dny, protože zájem o soutěž Mistry s Mistry je enormní. Máme z toho nesmírnou radost a snažíme se dalšími kroky otevřít soutěž pro více závodníků, aby se nám nestala už nikdy situace, že bychom museli někoho odmítnout. Chceme, aby si mohl zazávodit opravdu každý,“ říká Jakub Strakoš za organizátory této výjimečné soutěže.

V Praze se vyzkoušel model „dvojitého panelu“, kdy rozhodují najednou dvě skupiny rozhodčích a celý závod tak dostává rychlejší tempo. Nejen že zvládneme více závodníků během jednoho dne, ale pro diváka je to více zajímavé, jelikož se střídají rozdílné kategorie a celý závod má větší tempo.

Mistry s mistry: Česká aerobiková špička se sešla v Praze

Soutěž Mistry s Mistry ještě čekají dva závody - a to 25. a 26. května v Liberci a hned týden nato 1. a 2. června v Plzni.

Celá soutěž vyvrcholí velkým finále v Praze, které se uskuteční 15. června. Závody můžete zároveň sledovat online nebo ze záznamu na internetové televizi TVCOM.

Více informací na www.mistrysmistry.cz

Pro Aerobic.cz Daniel Komarov,
www.mistrysmistry.cz a www.laputyka.cz

Poznámka redakce: Letňanské kolo Mistry s mistry získalo grantovou podporu z MČ Letňany a konalo se za laskavého přispění zastupitelek MČ Praha 18 JUDr. Silvie Brandové a JUDr. Hany Karáskové, jež jsou zároveň členkami sportovní komise v Letňanech. Právě díky nim měli závodníci pražského finále startovné zdarma.

 

text: Daniel Komarov, foto: archiv Mistry s mistry – 08. 05. 2013, 09.56:25

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist