Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

David Danceman Juřina: Jak jsem si užil Capro Team Show 2015

headline-ctsx-004.jpg

Znáte ten pocit, kdy vám na koncertě stoupá adrenalin do hlavy a chloupky na celém těle se zvedají tou nepřebernou euforií, kterou zažíváte při poslechu té nejlepší hudby a pozorováním interpretů na pódiu? Pokud jste to ještě nezažili a jste zarytí sportovci,  neměli jste si nechat ujít akci s příznačným názvem Capro Show 2015, kterou pořádá každý rok specializovaná cestovní kancelář Capro Praha.

A „šou“ to opravdu byla! Tato cestovní kancelář pořádá zajímavé sportovní zahraniční, ale i tuzemské zájezdy – mimo jiné každý rok i výše uvedenou akci a dovolím si říci, že na velice profesionální úrovni.

Vstupné na akci bylo nejen pro pražskou smetánku za příjemných 250 Kč, ale co je podstatné, klienti, kteří cestovali v roce 2014 s CK CAPRO a plánují  nějaký zájezd i letos,  měli vstup gratis. Akce byla od devíti do šestnácti hodin a bylo se opravdu po celou dobu na co koukat i vrtět.

 • Na Capro Show jezdím jako instruktor a vystupující již 4tým rokem. I když jsem nebyl na všech lekcích instruktorů, podotýkám, že názor i drby na ostatní instruktory mám z první ruky. Ale i ty zmiňované drby a informace mohou být maličko zkreslené, možná i bulvárně laděné, za což se omlouvám a nemyslím to vůbec špatně (úsměv).


Letošní hvězdná instruktorská plejáda, kterou složili organizátoři, dovoluji si říci akčního hvězdného Capro teamu, měla velký až převelký úspěch z řad veřejnosti. Návštěvníci se nesmírně bavili, skandovali, tančili do roztrhání těla a euforicky se pohupovali v rytmu nadupané hudby, která létala vzduchem monstrózní hostivařské tělocvičny Praze.

Podle dostupných informací a z úst organizátora bylo v hale něco přes 450 účastníků, včetně instruktorů a dalšího personálu, a to už svědčí o tom, že akce má nadstandardní úroveň i vysokou prestiž a každým rokem sílí.

 • Letos byl hvězdný team 41 instruktorů dobře rozložen do všech tanečních sálů, takže si každý mohl vybrat z mnoha cvičebních a tanečních stylů od aerobiku klasického až po žhavé novinky, které na tancechtivé vystrčili růžky.


Akce začala přesně v 9 hodin po proslovu ředitelky a majitelky CK CAPRO Ivety Zímové, která byla garantem a hlavním organizátorem celé akce. Ihned poté se na velkém sále představila Kateřina Bímanová se svým Retro Aerobikem, který byl příjemným začátkem hned na ranní úvod.

Kateřina nám prozradila, že vystoupí v převleku, ale na poslední chvíli si to rozmyslela (pozn.red. i tak ji to moc slušelo). Souběžně s ní měli v aerobních sálech hostivařského komplexu lekce další instruktoři, např. Martina Hanušová, kterou si pamatuji z minulých akcí a její Zumba® má velice žhavý náboj a myslím si, že jako loni vtáhla do latino rytmů všechny přítomné.

 • Podle dostupných šuškáren z kuloáru jsem se dozvěděl, že nejvíce byly navštěvovány lekce tzv. stylů Body and Mind a taneční programy, a tak se jim podíváme na zoubek.

Monika Hubáčková a Míša Ehrenbergerová se představily se zajímavou mutací Pilátes Jógou a Poweryogou, kterou si klienti moc pochvalovali a zaznamenal jsem na ně i velice kladné hodnocení, což je dobře jak pro lektory tak klienty.

Musím vyzdvihnout Pavla Sirotka (skvělý aerobikář) se slečnami Adamcová a Musilová, kteří sice „prý měli těžké sestavy“ podle slov jedné z účastnic, ale nakonec je všichni dali s nadšením a závěrečnou ovací pro vystupující trio.

I když byl velký sál obsazen triem, na dalších sálech jela Zumba s Míšou Krejčovou, Pilátes v podání Kláry Dočekalové i Poweryoga Moniky Hubáčkové. „Janoooo!! Janooo!! Petro, dělej, dělej už jde na podium Vilda!“ ozvala se hlasitě jedna fanynka Viléma Matyáše, která si nechtěla nechat ujít taneční Zumba duo, které vystupovalo na velkém sále.

Vilda Matyáš je skvělý tanečník latinskoamerických tanců, má mnoho ocenění a nyní po ukončení taneční kariéry se vrhl doslova s plnou parádou do fitness a cardio programů. Je velice všestranný a publikum ho má rádo. Aby to mělo šťávu i drive, společně s ním vystoupila půvabná a zkušená lektorka, instruktorka Lucie Tvrdoňová, která svou přítomností a společným výborným tanečním projevem okořenila už rozjetou náladu všech účastníků v nabitém sále.

Kdo si chtěl vyzkoušet, co je to orient, vrhl se do malého sálku, kde vyučovala Anička Musilová lekci břišních tanců nebo si mohl srovnat záda pilátesem – rovná záda od Blanky Lorencové a Heleny Jarkovské.

 • Velice mě nadchla pozitivní reakce a kladné ohlasy na náš nový program RETRO ČESKÝ FITNESS, jenž je unikátem v ČR. Program je složen pouze z české hudby tanečních stylů komediální, populární, dechové hudby od 60-tých let až po tu současnou moderní scénu. Program se snaží nenásilnou formou zabavit lidi lehkou sestavou s prvky, u kterých se odreagují i pobaví všichni cvičící.


Aby byl program zajímavější, vystoupil jsem s tanečnicemi Magdalénou Robe a Veronikou Fišerovou,  které na podiu stály poprvé, ale celou produkci zvládly s bravurní profesionalitou, za což jim velice děkuji. Na dalších sálech běžel Aerobic, Dance Joga i PowerYoga v podání lektorů B. Liškové, M.Hubáčkové J.Bártové. .

Úžasný miláček Vojta Lacko to opět rozjel na velkém sále se svým Musical Dance, ale to, co mě uchvátilo jako každý rok, jeho vystoupení, které prý trénovali jen chvilku, ale vystřihl se svým teamem tak profesionální formační šou, že sál se potleskem otřásal. I když měl Vojta velké zastoupení ve velkém sále, na malých sálech probíhaly lekce Zumby, port de bras a pilates oblíbených instruktorů L. Adamcové, V. Matyáše a H. Felcmanové. Necelou hodinu před plánovanou přestávkou byly lekce body balance, mix dance, aerobicu (L. Kadlecová, S. Smrčková, Milan Novosad, J. Smahelová, Soňa N. Novášková, K.Adamcová, K. Hejcmanová) a jiných stylů plné a tak udělali příjemnou tečku za ranním programem.

Přestávka byla pouze chvilku, aby se mohla roztočit bohatá tombola, kde klienti a účastníci mohli získat slevu na zájezd nebo přímo vyhrát zdarma pobyt i řadu jiných výher. „Kde je?! Kdy bude Michal? Hele jdeš na něj…ten je bomba“, řekla jedna fanynka Michala Šubra, který měl co nevidět vystoupit. Podíval jsem se na rozpis a hle Michal Šubr a Latino Dance to zní velice dobře. Dav šílel, byl v euforii protože Michal to prostě umí rozpálit. Je jedním, dovolím si říci, z nejlepších tanečníků i specialistou na aerobní styly tanečního aerobiku. Servíroval novinky SH´BAM, Made in Brasil by Holmes Place s jeho uměleckou vervou i nadšením do totálního kolapsu v narvaném sále. Michal patří mezi velice výřečné a charismatické osobnosti taneční a aerobikové scény, publikum ho miluje pro jeho pozitivistický projev i energickou hyperaktivní povahu i precizně, profesionálně sestavené choreografie a pečlivě vybraný hudební doprovod.

Kdo by neměl rád mediální trio Anet Tvrzníkovou, Martinu Aušovou a hvězdu televizní soutěže Talent Davida Valčuhu? Myslím si, že jejich produkce neměla chybu. Ač hudba nebyla vyloženě latino, měla drive a šťávu a přítomné dostala do tanečního varu. Musím podotknout, že toto trio velice hojně zaplavuje svými nápady, choreografiemi sociální sítě i youtube, a tak můžete načerpat trochu inspirace právě v těchto videích které jsou velice povedené.

Mezi hvězdami byl i Roman Ondráček, který podal perfektní výkon v lekcích Step Aerobik a Dance AE na malém sále společně s H. Kukrálovou s TaeBo, Lucie Drahozalová představila KicBox AE, Iveta Zárubová Deep bodywork, Pavla Horáčková Fit Dance, Anet Tvrzníková baletní styl Port De Bras a Andrea Křížová Poweryougu, Vendula Soukupová poukázala na program Slow toning.

CAPRO SHOW 2015 NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH

David, autor článku, a Michal Šubr – ať je prý vidět, jak jsou si podobní

Všichni ale čekali na tu pikantní tečku, kterou byl „eroticky“ laděný TWERK od specialistky - charismatické Martiny Panaochové, která účastnice vtáhla do tajů fenoménu roku 2014 jak vrtět zadní částí těla. Zadečky se v malém aerobním sále opravdu skvostně natřásaly (pozoroval jsem lekci přes akvárko, které je umístěno v prostoru aerobního sálu) a tak Martina přesvědčila o tom, že tento styl má ve fitness místo i nadšené fanoušky. Dobře se však na to kouká, ale hůře vyrábí ony pověstné záškuby zadečkem, ale v plném sále to ženám a dívkám opravdu šlo, klobouk dolů.

Závěrem bych chtěl popřát organizátorům a všem co se podíleli na skvělé akci CARO SHOW 2015 hodně zdaru a životního optimismu. Celý Capro team odvedl dobrou práci a my všichni se už těšíme na další pikantní lednový nářez v roce 2016 (pozn. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl).

Text: David Danceman Juřina

Velká fotogalerie z AKCE zde

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 7. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 10. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 11. Veronika Buriš: TŘI TITULY MISTRŮ EVROPY PRO AEROBIC TEAM CHUCHLE
 12. Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku
 13. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 14. Pepa Růžička: Houmr run Konopiště - počátek tradice?
 15. Finále celorepublikové soutěže v aerobiku Mistry s mistry
 16. Jana Mňahončáková: Reebok Spartan Race ženskýma očima
 17. Kajča Jarošová: Yoga & Dance Spring Festival Ostrava
 18. Kynychová pomáhá pohybem obětem domácího násilí: Podpořit jí v Praze přišla celá řada známých osobností!
 19. DanceXtreme díky FACE CZECH ACADEMY poprvé v České republice!
 20. Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014
 21. Aerobicmania 2014 pohledem Kajči Jarošové: Famózní desítka
 22. Jak Košař: REEBOK FITNESS SENSATION 2016 - úžasný sportovní zážitek
 23. Zacvičíme proti rakovině - den zdraví a pohybu
 24. AerobicMania SUN Day „kolem dokola“
 25. Iva Fiškandlová: IQ workshop Day
 26. 5. ročník Aerobic cupu Ostrava
 27. Lucie Reichlová: 4. mezinárodní Bodymind & Bodywork kongres v Brně
 28. Jak viděli 5. kongres funkčního pohybu IQ Pohyb Academy prezentéři a co k tomu dodali účastníci přes sociální sítě
 29. Kajča Jarošová: Šťastná sedmička pro Litomyšl – Litex aerobic show 7
 30. Olga Šípková a David Huf v Olomouci - Tělo a Mysl Tour 2016
 

foto: CK CAPRO a archiv – 22. 01. 2015, 11.11:19

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist