Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Anton Todorov: Krátký rozhovor s velkou hvězdou

FACE ACADEMYFACE ACADEMYdsc-0122.jpg

Exkluzivní rozhovor s Antonem Todorovem…nejen o aerobiku, který vznikl v rámci FACE ACADEMY Mezinárodního Fitness dne v Plzni, jsem přepsala v článek plný informací o tomto aerobikovém sympaťákovi.

Kdo četl mou reportáž z plzeňské akce, už ví, že právě Anton Todorov byl novou tváří tradiční akce a byl skvělý. A musím zopakovat, že elegance a rychlost, s jakou své choreografie učí, je nevídaná. Dá zabrat i ostříleným aerobikovým i stepovým nadšencům. Chce to maximální soustředění a chuť se prát. Radost, když se s nezvyklými směry, prostorovými kombinacemi, netypickými směry otoček a skoků zdárně poperete, se nedá popsat…to se musí zkrátka zažít!

Nadšení, jaké ve mně Antonova dopolední lekce DanceAe vykouzlila, jen podpořila chuť dozvědět se o něm více a podělit se pak s vámi všemi.

Kdo je Anton Todorov

Co se týká základních informací, tak Antonovi je 30 let a pochází z Bulharska. Lektorem aerobiku je 12 let, prezentérem na mezinárodní úrovni již 4 roky. Začínal ve sportcentru v Bulharsku. Ve svých 19ti letech se přestěhoval do Itálie, kde vydržel celých 10 let – byl lektorem v Římě. V té době hodně cestoval, vzdělával se a sbíral první prezentérské zkušenosti.  Před rokem se přestěhoval do Německa, kde nyní žije a naplno pracuje jako prezentér.

Zajímalo mě také, co nejraději na kongresech cvičí – jeho odpověď, že Dance a Step, mě nepřekvapila. Jak sám dodal, je to krásná práce s pohybem a energií (což musím potvrdit). Kromě tanečních stylů pracuje samozřejmě i sám na sobě – nejlépe mu k tomu slouží TRX, posilovací lekce a HIIT. Snaží se jíst zdravě, což je základem úspěchu každého lektora i prezentéra. „Chcete-li cvičit, dobře vypadat, cítit se dobře a stejně tak i působit na lidi, jinudy cesta nevede. Je to nutné, zdravé a přirozené,“ říká.

Anton a Česko

A jaký je jeho vztah k naší zemi? V České republice byl letos potřetí. Kongres 3D Fitness v roce 2011 byla jeho česká premiéra, která mu k nám tak trochu otevřela dveře. V září 2012 předvedl své mistrovské umění na akci Zity Svobodové v Podolí u Brna a nyní zde v Plzni. Nás, Čechy, má rád – jsme prý přátelští, otevření a díky tomu, že měl i českou přítelkyni, zná naši mentalitu víc, než si možná na první pohled myslíme.

Povídali bychom ještě hodně dlouho, ale blížila se další lekce, tak jsem musela náš rozhovor ukončit. Vzhledem k tomu, že se blížily Vánoce, zajímalo mě, kde plánuje svátky strávit. Na Vánoce byl v Německu, ale Nový rok strávil se svou přítelkyní na Singapuru. Tak věřím, že si pořádně odpočinul a v roce 2013 ho ještě mnohokrát potkám v Praze, Brně, Plzni, Ostravě…a bude zas o čem psát.

todorovanton@yahoo.de

Anton Todorov, PLzen, 18. 11. 2012

 1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 3. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 4. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 5. Rozhovor: Zuzana Švíková
 6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 11. Kristina Růžičková: FUN rozhovor
 12. T. Tydlitátová, K. Brabcová, V. Kubíčková: Úspěšné Kapitánky
 13. Vašek Krejčík: Dvacet let v pohybu
 14. Alena Palasová: Rozhovor s Charlotte Tegenmark (Andersson)
 15. Ing. Josef Křetinský: Moje FRČÍME s.r.o. je cestovní kancelář pro aktivní lidi
 16. Ivana Kožmínová: Rozhovor po finále soutěže Mistry s Mistry
 17. Dominika Herzánová z klubu Corridoor
 18. Seznamte se: Carlos Ramirez, hvězdný prezentér bratislavského FACE kongresu
 19. Odpovídá Monika Horáková
 20. Matěj Kubec: Od aerobiku do SuperStar
 

20. 01. 2013, 23.58:29

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist