Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Mezinárodní Fitness Den v Plzni

dsc-0029.jpgdsc-0033.jpgdsc-0067.jpg
dsc-0072.jpgdsc-0122.jpgdsc-0124.jpg
dsc-0131.jpgdsc-0140.jpgdsc-0142.jpg

Říjnovým Aerobik Festem v Ostravě a brněnskou Aerobicmanií to vše začalo, listopadovými 3D Benicemi pokračovalo a plzeňským Mezinárodním Fitness dnem letošní podzimní aerobiková sezóna velkých akcí končí.

Je neděle 18. listopadu a zdravé aerobikové jádro se opět po týdnu sjíždí tentokrát v západočeské metropoli. Parkujeme před plzeňskou halou TJ Lokomotiva, která je tradičním místem akcí pořádaných pod hlavičkou FACE Czech Academy.

Pokud by se dělala prezence, někteří z nás by již mohli být součástí inventáře letošních podzimních kongresů. Mám dojem, že ani nezáleží, kde se akce koná, někteří jedinci jsou ochotni jet pro nezbytnou dávku endorfinů i na druhý konec republiky.

Takže i já se vydala na cestu. No uznejte sami, jestli byste si nechali něco podobného ujít. Už jen výčet prezentérů a rozvrh akce napověděl, že ani v Plzni nechci chybět: Lenka Velínská, Roman Ondrášek, Lukáš Kolek, Zuzka Švíková, Soňa Blažková a zlatý hřeb dne, lektor, díky kterému byl den skutečně „mezinárodní“  a úžasný, Anton Todorov.

Ačkoliv program běžel ve dvou sálech, do Plzně jsem si jela zatančit, užít choreografické lekce, nasát inspiraci a po náročném pracovním týdnu „vyčistit“ hlavu pohybem. Den jsem proto strávila ve velké hale, kde se střídaly lekce DanceAe s lekcemi StepAe. Menší sál nabízel lekce BOSU a Body and Mind – kéž by se tak člověk mohl rozdvojit a stihnout vše, co se nabízí.

První lekce DanceAe s Lenkou Velínskou nás probudila a zahřála na provozní teplotu. Ve víru tance - tentokrát na stepech - pokračoval Roman Ondrášek. Na rozdíl od Benic nás netrápil pro něj tak typickými výpady a squaty – postačilo mu jen pár efektních kliků, které jsme statečně zdolali a mohli si maximálně užít taneční lekce Antona Todorova.

Pro mě samotnou to byla velká premiéra. Zatím jsem o Antonovi slyšela samou chválu, ale dokud se nepřesvědčím sama, nevěřím. Mé očekávání bylo nejen splněno, ale mnohokrát překonáno. Jedním dechem „pecka“! Skvělá choreografie, rychlý styl učení, takže se pekelně soustředíte od začátku do konce-nezvyklé otočky, směrové i prostorové kombinace. Už jsem pochopila, proč Antona všichni chválí. Stejný výkon předvedl také později odpoledne na stepech. Co dodat?

Rozhodně se těším, až si na Antona zacvičím na nějaké další akci znovu. Pokud by navíc byla šance absolvovat s ním workshop, jsem první adept, kdo se hlásí (pozn. z interview, které jsem s Antonem udělala a které pro vás chystám, vyplynulo, že i tato možnost je v běhu) – není nad to naučit se přemýšlet nad stavbou choreografie opět z jiného pohledu. Že je navíc Anton sympaťák netřeba dodávat …

Zničená, unavená, ale krásně vytančená jsem odjížděla směr Praha. Věřím  že  se plzeňská FACE akce v této hale nekonala naposledy a za rok se můžeme těšit na další!

P.S. O závěrečné protažení na Port de bras se Zuzkou Švíkovou jsem bohužel přišla - tou dobou už naše posádka mířila zpět do Prahy, aby ani pražské cvičenky nepřišly o svůj nedělní příděl squatů, výpadů a dalších podobných libůstek na lekci TBW s Radkou Vandasovou, s kterou jsem do Plzně cestovala.

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
  10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

text: Dana Kučerová , foto: archiv FACE CZECH – 25. 11. 2012, 11.15:45

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist