Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

T. Tydlitátová, K. Brabcová, V. Kubíčková: Úspěšné Kapitánky

T. Tydlitátová, K. Brabcová, V. Kubíčková: Úspěšné KapitánkyT. Tydlitátová, K. Brabcová, V. Kubíčková: Úspěšné KapitánkyT. Tydlitátová, K. Brabcová, V. Kubíčková: Úspěšné Kapitánky

Rozhovor s mistryněmi ČR pro vás připravila Eliška Strakošová.

V kolika letech jste s aerobikem začínaly a kdo vás k tomuto sportu přivedl?

Terka: K aerobiku mě přivedla mamka, chodila totiž k nám v Tursku na komerční hodiny a zeptala se, jestli by nemohly být i hodiny pro děti. Před tím jsem žádný sport nedělala, a tak jsem asi v 9 letech začala cvičit.

Verča: Ke sportu mě přivedli rodiče už ve 4 letech, ale sportovnímu aerobiku se věnuji od 11 let.

Kačka: Na aerobik jsem přešla ze sportovní gymnastiky, kterou jsem dělala od svých 7 let. Ve 12 jsem s gymnastikou skončila, ale věděla jsem, že sportu se chci určitě věnovat i dál a nakonec mě zlákal právě aerobik.

Jak se vám daří skloubit tréninky se školou, případně i jinými aktivitami?

Terka: S děvčaty trénujeme 6 krát týdně. Já jdu dvě kategorie, takže musím skloubit tréninky jak tým, tak singla. Jeden den v týdnu mám volno. Tréninky sladit se školou je velmi náročné, ale mám svůj režim, na který jsem si zvykla. Většinou mám mezi školou a tréninkem pauzu, takže se učím na druhý den. Pak se škole věnuji ještě večer a na nic víc už moc nezbývá čas.

Verča: Trénujeme 5-6 týdně, je to náročné, ale za naše společné úspěchy to stojí.

Kačka: To je často velmi obtížné, ale snažím se to zvládat. Nyní studuji na 3.lékařské fakultě a učení a povinností mám teď hodně. Ale tréninky jsou pro mě skvělou kompenzací, odreagováním, určitě bych nezvládla pořád jen sedět nad knihami a učit se.

A co kluci? Máte na ně v tom zápřahu čas? A jakým klukům dáváte přednost a naopak, co vás absolutně odradí?

Terka: Mám skvělého přítele, na kterého si snažím najít vždycky co nejvíc času. Co by mě u kluka odradilo je určitě sobeckost a lhaní.

Verča: Otázka „kluci“ je pro mě vyřešená už doufám navždy - mám výborného přítele, který mě neskutečně ve sportu podporuje a i pro osobní život je naprosto ideální! Jsem zamilovaná až po uši…

Kačka:  Jo, tak můj přítel má se mnou obrovskou trpělivost a vyznačuje se velkou dávku tolerance To, jak se vídáme, se točí většinou kolem mé školy, učení, tréninků. A když už já náhodou mám čas, tak nemůže zase on...prostě klasika

Co jiného vás baví, když máte volno?

Terka: Ve svém volnu jsem nejradši se svými nejbližšími, ráda si přečtu nějakou knížku nebo kouknu na fajn film a také se snažím relaxovat. Největší regenerace je pro mě návštěva KRYOCENTRA Modřany, kam chodím strašně ráda.

Verča: Co se týče sportu, tak snad úplně všechno - miluju běhání, ráda nakupuju, trávím čas s přítelem, přáteli a rodinou...

Kačka: Ráda se pohybuji v přírodě, jezdím na kole, s přítelem podnikáme různé výlety.

Trénují vás dva trenéři Jakub Strakoš a Jana Vůjtová, jak vám to funguje?

Terka: Funguje to zatím celkem dobře. Kuba nám pomáhá hlavně s technikou, Janča zase s aerobkami, tvorbou choreografie, tréninkovým plánem a výrazem, mimo to je tu i přes holčičí věci.

Verča: funguje to výborně, nemám si na co stěžovat, každý nám dal něco a společnýma silami to zvládli na jedničku...

Kačka: Přesně tak, jak už řekla Terka, Kuba je hlavně přes techniku, Janča zase přes aerobky. Takže ve výsledku úplně ideální. No a hlavně jsou oba prostě super!

Jak se vám daří spolu vycházet? Máte někdy "ponorku"?

Terka: V tomhle složení jdeme prvním rokem, občas jsou i tréninky, kdy si každá chce prosadit svůj názor, ale nikdy jsme žádnou "ponorku" neměly. Většinou se smějeme a užíváme si to. U mě jako singlistky je to velká změna, je to větší zábava a nejsem na tu dřinu už jen sama.

Verča: Nedá se říct úplně ponorka, občas si chce každá prosadit svůj názor, ale nikdy jsme ponorku neměly! Jako tým si myslím, že fungujeme naprosto skvěle! Já jsem úplně šťastná, že zrovna Terezka s Kačí jsou moje týmařky.  Jedna hodnější, než druhá a rády makají, jsem naprosto spokojená!

Kačka:  Určitě byly chvíle, kdy jsme se v něčem neshodly a začalo to skřípat, ono taky aby ne, když jsme spolu 6 dní v týdnu,  ale myslím že většinou jsou tréninky naprosto pohodové a uvolněné a asi bychom těžko hledaly trénink, kdy jsme se nesmály jak malé.

Jaké vlastně jste?

Terka: Mě by měly hodnotit spíš holky, ale když nás vezmu jako tým, tak máme obrovskou výhodu v tom, že jsme ve všem jako trojčata . Každá máme jinou povahu, ale skvěle se doplňujeme.

Verča: :-)

Kačka:  Opět jak už řekla Terka, každá máme rozdílnou povahu, ale ve výsledku se  skvěle doplníme a funguje nám to.

Za vaši závodní kariéru jste se několikrát podívaly i mimo ČR, kde se vám nejvíc líbilo?

Terka: Mně se nejvíc líbilo v Austrálii, kam se mi podařilo v roce 2011 nominovat. Byl to absolutně jiný svět a ráda bych se tam znovu podívala!! Koaly, klokani, optimismus místních lidí, nádherné pláže.

Verča: Nejvíc se mi líbilo na ME v Blanes, přivezla jsem si odtamtud plno krásných zážitků, na které dodnes moc ráda vzpomínám

Kačka: No, já byla na mezinárodních závodech jen dvakrát, a to v Srbsku a v Holandsku. Bohužel mě minuly ty lákavé destinace jako Martinik  a Austrálie. No, uvidíme, třeba se ještě někam podívám.

Nejčtenější rozhovory:

 1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 3. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 4. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 5. Rozhovor: Zuzana Švíková
 6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 11. Kristina Růžičková: FUN rozhovor
 12. T. Tydlitátová, K. Brabcová, V. Kubíčková: Úspěšné Kapitánky
 13. Vašek Krejčík: Dvacet let v pohybu
 14. Alena Palasová: Rozhovor s Charlotte Tegenmark (Andersson)
 15. Ing. Josef Křetinský: Moje FRČÍME s.r.o. je cestovní kancelář pro aktivní lidi
 16. Ivana Kožmínová: Rozhovor po finále soutěže Mistry s Mistry
 17. Dominika Herzánová z klubu Corridoor
 18. Seznamte se: Carlos Ramirez, hvězdný prezentér bratislavského FACE kongresu
 19. Odpovídá Monika Horáková
 20. Matěj Kubec: Od aerobiku do SuperStar
 

text: Eliška Strakošová, foto: archiv www.corridoor.cz – 09. 10. 2013, 08.04:41

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist