Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Rozhovor: Viveca Jensen na Reebok WELLNESS MARATHONu

Ahoj Viveco, měla jsi už čas vidět v Praze něco jiného než jen prostory pražské O2 arény?
 
Tak trochu, přilétli jsme s mojí dcerou už ve čtvrtek a zůstáváme až do neděle, abychom si prohlédli Prahu. Slyšela jsem, že je to krásné město.
 
To je, ale bohužel nás v současné chvíli postihly povodně.
 
Ano, slyšela jsem o tom. To je hrozné.
 
Bohužel i někteří naši čtenáři se kvůli tomu nemohli dostavit na tuto akci. Tak jim alespoň na stránkách Aerobic.cz  přineseme trochu té atmosféry. Jak tě vlastně napadlo spojit dvě naprosto odlišné cvičení box a Pilates? Nesetkala jsi se s negativními reakcemi z řad Pilates instruktorů?
 
Ano přesně tak, jsou to naprosto odlišné disciplíny, ale obě  spojuje to, že jsou zaměřené na core - tedy střed těla. Já sama jsem učitelkou Pilatesu. Přes 20 let jsem se živila jako tanečnice a baletka. A právě balet je o pevném středu těla. Přes 6 let jsem se školila na Pilates přímo v centru samotného Josepha Pilatese. Pokud se podíváte na jeho video, nebo pokud opravdu znáte principy cvičení Pilates, tak pochopíte, že jsem převzala cvičení v leže do pozice ve stoje. Cvičíte a neuvědomujete si, že jsou to vlastně cviky z Pilatesu, které zlepšují sílu trupu a koordinaci. A proč právě spojení s boxem? Jako tanečnice jsem dělala i jazz a hip hop, ale občas jsem potřebovala naprosto vypnout od té ženskosti a kontroly těla, a proto jsem začala s boxem. Při boxu spalujete a to jde.
 
Takže bys řekla, že Piloxing je oproti Pilatesu více akční?
 
Intenzivní část, kdy se boxuje, se střída s klidnějším blokem Pilatesu ve stoje, při kterém si aktivně odpočinete, ale stále makáte a potíte se. Cítíte, jak to bolí. Musíte se soustředit, co děláte. V programu najdete i pár taneční prvků, které jsem tam vložila jen tak pro radost. Chci, aby se lidi u cvičení bavili. Lidé chodí na skupinového cvičení hlavně proto, že jim chybí motivace a také se chtějí u toho bavit. Pokud je cvičení nudné, tak se do hodiny nikdy nevrátí.
 
Rozhovor: Viveca Jensen na Reebok WELLNESS MARATHONu

Je Piloxing opravdu pro každého?
 
Já věřím, že ano. V mých hodinách najdete jak profesionální tanečníky, tak ženy s nadváhou. Nechceme nikoho diskriminovat. Nejde o osobní trénink, ale pokud někteří cvičenci nějaké cviky nezvládnou, instruktor by jim měl nabídnout jinou variantu.

Jak probíhá školení a kdo se může stát učitelem Piloxingu?


Instruktorem Piloxingu se může stát kdokoliv. Každý proškolený instruktor dostane manuál, kde najde 12 bloků, které může jednolivě obměnovat.Také obdrží návod, jak cvičení přizpůsobit různým cvičencům. Pro pokročilejší instruktory, kteří chtějí zapracovat na technice, nabízíme intenzivní školení, po kterém musí instruktoři natočit video, jak učí, a my na jeho základě mu pak udělíme certifikaci, nebo ne. 
 
A jak je to s choreografií a hudbou?
 
Každý instruktor se stane členem naší komunity, má přístup k různým zdrojům informací a každé tři měsíce dostanou novou choreografii a hudbu. Instruktoři mohou používat i svoji oblíbenou, jen musí dodržovat tempo hudby.
 
Co máte v plánu? Jak se Piloxing bude dál vyvíjet?

Je to dlouhá cesta. Piloxing existuje necelé tři roky. Nápad přišel již před čtyřmi lety, ale licenci máme od roku 2011. V současnosti máme síť instruktorů po celém světě a naším cílem je, aby Piloxing znalo co nejvíce lidí - jako například Zumbu. Tak, aby všichni věděli, o jaký druh cvičení jde.
 
A na závěr - jak taková vytížená žena jako ty relaxuje?


Mám ráda pivo.
 
Už si ochutnala naši plzeň?
 
Ano, a je opravdu dobrá. Ale zpět k tvé otázce. Moje práce je fyzicky náročná, takže dávám přednost pasivnímu odpočinku. S dcerou (17) jsme jednoduše rády doma. Pustíme si nějaký televizní pořad, nemusí to být zrovna vzdělávací. Prostě gauč je můj nejlepší společník.

Děkujeme za rozhovor.

Mili Pilátová: Rozhovor s Gina Grant pro Aerobic.cz na REEBOK WELLNESS MARATHONu Rozhovor pro vás připravila Miloslava Pilátová, instruktorka, která působila řadu let v londýnské YMCA. Nyní se vrátila do Čech a už se začíná zapojovat do místního dění. V červenci si s ní můžete zacvičit v rámci projektu www.tydenzen.cz:  Dne 1.7.od 16 hod a 2.7. od 14 hod nebo 3.7. od 9 hod spinning, případně 4.7. od 9 hod Latina aerobik + 11 hod Mel B Training.

Velmi jí děkuji ta skvělou spolupráci i zájem o www.aerobic.cz, ale také vstřícnost k novinářům na REEBOK WELLNESS MARATHONu, kde mnohým pomáhala s překladem. 

Nejčtenější rozhovory na Aerobic.cz:

 1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 3. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 4. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 5. Rozhovor: Zuzana Švíková
 6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 11. Kristina Růžičková: FUN rozhovor
 12. T. Tydlitátová, K. Brabcová, V. Kubíčková: Úspěšné Kapitánky
 13. Vašek Krejčík: Dvacet let v pohybu
 14. Alena Palasová: Rozhovor s Charlotte Tegenmark (Andersson)
 15. Ing. Josef Křetinský: Moje FRČÍME s.r.o. je cestovní kancelář pro aktivní lidi
 16. Ivana Kožmínová: Rozhovor po finále soutěže Mistry s Mistry
 17. Dominika Herzánová z klubu Corridoor
 18. Seznamte se: Carlos Ramirez, hvězdný prezentér bratislavského FACE kongresu
 19. Odpovídá Monika Horáková
 20. Matěj Kubec: Od aerobiku do SuperStar
 

text: Mili Pilátová – 26. 06. 2013, 10.53:08

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist