Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Mili Pilátová: Rozhovor s Gina Grant pro Aerobic.cz na REEBOK WELLNESS MARATHONu

Po skončení Wellness Maratonu jsem měla milou povinnost udělat rozhovor s jednou z nejznámějších prezentérek Zumby Ginou Grant a Vivecou Jensen, zakladatelkou Piloxingu. Obě dvě jsou mámy, obě vypadají skvěle, a tak mi jako čerstvé mamince nedalo se nezeptat, jak to jde skloubit vše dohromady.
 
Mili Pilátová: Rozhovor s Gina Grant pro Aerobic.cz na REEBOK WELLNESS MARATHONu

Ahoj Gino, vypadáš výborně. Slyšela jsem, že jsi přijela přímo z letiště a rovnou šla na podium.
 
Je to tak, natáčení nového DVD se protáhlo a já nestihla letadlo. Takže jsem dorazila opravdu na poslední chvíli.
 
Jak jsi se vlastně dostala k Zumbě? Jaká byla tvoje původní profese?

 
Před Zumbou jsem se živila jako profesionální tanečnice a pak přišli děti a já hledala nějaké cvičení, při kterém bych se odreagovala a dostala opět do formy. Hříčkou osudu Zumba právě začínala v Miami a já narazila na Betovu hodinu. První lekce mě naprosto odradila. V sále se tlačil dav holek a já nechápala, o co tam jde. Znervózňovalo mě to a říkala jsem si, že už na tu hodinu nikdy nepůjdu, že to je na mě moc! Takže jsem si šla příště raději zašlapat na stepper, ale hudba k Zumbě se mi líbila a vypadalo to jako zábava. O týden později jsem tu hudbu slyšela znovu a to rozhodlo, abych to opět zkusila. Jako tanečník totiž miluji spojení hudby a pohybu, kvůli dětem jsem měla přestávku, ale tanec je prostě moje vášeň. A tak jsem se zamilovala i do Zumby. Nepřestala jsem ji ani cvičit, když jsem otěhotněla a čekala čtvrté  dítě. No a za dva roky jsem začala Zumbu vyučovat. Takže na tvoji otázku, čím bych se živila, zní odpověď, že bych pravděpodobně pokračovala v kariéře profesionální tanečnice, ale Zumba mi umožnila být sama sebou a zároveň se naplno věnovat rodině.
 
Takže bys ji doporučila cvičit i těhotným ženám?
 
To je individuální. Obecně si myslím, že ano. Mně osobně to pomohlo. Ale každé těhotenství je jiné a je dobré to konzultovat s lékařem a respektovat, jak se žena cítí. Každopádně na mých hodinách vidím spoustu těhotných žen.
 
Nechce se mi věřit, že máš čtyři děti! Jak to všechno jde skloubit dohromady rodina a cestování? Musí to být náročné.
 
Teď je to rozhodně jednodušší, než dřív, kdy byly děti malé. Teď je jim 10, 11, 13 a 17 let a mně je 25 (smích). Je to těžké, nejsem s nimi neustále jako jiní rodiče, navíc jsem bohužel rozvedená a máme děti ve střídavé péči, ale když jsem s nimi, tak je to čas jen pro ně. Každá chvíle s nimi je vzácná, takže čas se snažím maximálně užít. Taky jsem se naučila říkat NE. To je strašně důležité. Dříve jsem vždycky kývla na všechno, ale pak jsem si řekla, že takhle to nepůjde. Teď si práci vybírám a snažím se rozdělit čas mezi práci a rodinu. Kvůli tomu ani nezůstávám o den déle, abych si prohlédla Prahu, spěchám zpátky za rodinou.
 
A teď zpátky k Zumbě. Zajímalo by mě, jakým způsobem připravuješ choreografii k hudbě, nebo jakým způsobem vybíráš hudbu?
 
Všichni školení instruktoři mají přístup do sítě ZIN (Zumba instructor network) a v rámci této sítě poskytujeme všem instruktorům různé zdroje nápadů, především hudbu a choreografii, ať už on line, nebo pomocí CD a DVD, které každý člen dostane jednou za dva měsíce. Kromě toho instruktoři mají možnost si vytvořit vlastní choreografii na oblíbenou píseň, jen musí cca ze 70% zachovat koncept Zumby a zbytek je na jejich vlastním stylu. Vybrané prvky či pohyby v sestavě by měly být jednoduché, aby si všichni cvičenci lekci užili a měli radost z pohybu. Jde nám o to, aby instruktoři nedělali příliš složité kombinace. Zdůrazňuji, že cvičení by mělo být jednoduché, ale ne nudné!
 
To mi přímo nahráváš na další otázku: Není příliš jednoduché se po jednodenním školení stát Zumba instruktorem. Nemusíš složit ani žádnou závěrečnou zkoušku. Ze své vlastní zkušenosti pak vím, že jsou mezi instruktory velké rozdíly. Neškodí to trochu pověsti Zumby?
 
Je pravda, že do jednodenního školení se nedá zahrnout vše. A ano, mezi instruktory jsou rozdíly. Někteří mají velké zkušenosti, jiní ne. Pro tyto instruktory je nové školení PRO SKILLS, kde se naučí vlastní technice jednotlivých stylů tance, ale i metody učení. Myslím, že dobrý instruktor se pozná tak, že pro to, co dělá, má dostatečné zapálení!
 
Někdy se setkávám s názorem, že lidé se na hodinu stydí přijít. Tvrdí, že neumí tančit, nebo se myslí, že to nezvládnou.

 
Já říkám lidem, ať zkusí více instruktorů, ať na Zumbu nezanevřou po první hodině a zkusí jiného instruktora. A já vám garantuji, že se určitě najde ten pravý, jehož styl vám sedne.
 
Gina nám utíká na autogramiádu, kde už na ni čekají desítky fanoušků, kteří by se s ni rádi fotili nebo získali její autogram. A já jdu ještě vyzpovídat Vivecu Jensen.

Mili Pilátová: Rozhovor s Gina Grant pro Aerobic.cz na REEBOK WELLNESS MARATHONu Rozhovor pro vás připravila Miloslava Pilátová, instruktorka, která působila řadu let v londýnské YMCA. Nyní se vrátila do Čech a už se začíná zapojovat do místního dění. V červenci si s ní můžete zacvičit v rámci projektu www.tydenzen.cz:  Dne 1.7.od 16 hod a 2.7. od 14 hod nebo 3.7. od 9 hod spinning, případně 4.7. od 9 hod Latina aerobik + 11 hod Mel B Training.

Velmi jí děkuji ta skvělou spolupráci i zájem o www.aerobic.cz, ale také vstřícnost k novinářům na REEBOK WELLNESS MARATHONu, kde mnohým pomáhala s překladem. 

Nejčtenější rozhovory na Aerobic.cz:

 1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 3. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 4. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 5. Rozhovor: Zuzana Švíková
 6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 9. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 

text: Mili Pilátová, foto: Mili Pilátová – 13. 06. 2013, 16.54:50

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist