Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Ostravská zastavení - 3. část: Alena Klimková

Vážení přátelé webu Aerobic.cz, navazuji na velmi hezké vzpomínání Mgr. Evy Buzkové, která mne přivedla v roce 1994 na katedru TV a sportu  VŠB TU Ostrava, kde v té době hledali odbornou asistentku na cvičení s hudbou – aerobik.

Je to již neuvěřitelných 15 let...Prožila jsem s ní na katedře mnoho příjemných  akcí (např.  I. Všesokolský slet v Praze po r. 1989,  první  výjezd na kongres IFFA – v současnoti FACE – do německého Heidelbergu, na který nedávno vzpomínala i Jitka Perutková) a také díky Evě jsem se začala intenzívně vzdělávat v různých formách aerobního cvičení, které k nám přicházely ze zahraničí. Alena Klimková (vpravo)

Jako bývalá atletka jsem propadla především  step aerobiku, jenž je mou “láskou” dodnes. Po odchodu Evy do jejího velmi aktivního důchodu, jsme  s kolegyněmi  Mgr. Danou Bajgarovou  a Mgr. Hankou Mihulovou získaly akreditaci  na školení Instruktor aerobiku a pokračovaly ve výchově a vzdělávání nových instruktorů na katedře TV VŠB TUO do roku 2009. V Ostravě tak existovala několik let dvě velmi kvalitní vzdělávací centra  (již dříve  Moravská škola aerobiku, viz. článek Evy Buzkové ). Do roku 2009 jsme vyškolily přes 300 instruktorek a instruktorů, kterým jsme rády a s nadšením  předávaly  všechny naše znalosti a dovednosti, získané studiem, praxí a neustálým vzděláváním se.

K nejznámějším z námi vyškolených instruktorek patří výborné ostravské lektorky  tanečních stylů Lucka Čadanová – mistryně světa v hip - hopu z r.2008 v Moskvě a  Pavlína JančováHonza Jaroš – výborný instruktor fitness boxu a posilovacích lekcí, tanečník Petr Berka a mnoho dalších. Společně s kolegyněmi jsme na katedře TV organizovaly vzdělávací workshopy, semináře, víkendy pro instruktory a širokou veřejnost, které měly vysokou kvalitu a byly vždy výborně zorganizovány.

V roce  2009 se pracovní  podmínky na katedře TV radikálně změnily. Rozhodla jsem se ukončit  pracovní poměr na VŠB TUO. Toto rozhodnutí nebylo vůbec jednoduché. Své studenty a práci s nimi jsem měla velmi ráda. Myslím si však,  že je potřeba na sobě neustále pracovat,  přijímat a snažit se zdolávat   nové výzvy, které nám život přináší.

V úspěšné lektorské práci pokračujeme ve vzdělávací agentuře ARGENT, která získala v roce 2009 akreditaci ke školení Instruktorů aerobiku (a v letošním roce také ke školení Instruktorů Body and Mind). Managerem vzdělávání v oblasti aerobiku a forem Body and Mind v této agentuře je Mgr. Hanka Mihulová, shodou okolností absolventka již zmiňované Moravské školy Evy Buzkové.

V současné době  spolupracujeme s mnoha ostravskými fitcentry  a  snažíme se jim pomáhat  vyškolením nových kvalitních lektorů, kteří se snaží  své získané znalosti a radost z pohybu předávat dále klientům ve svých lekcích. K nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším Alena Klimková (vpravo)lekcím aerobního cvičení v ostravských fitness centrech patří formy pilates, bosu, HEAT  program, fitness box a tradičně také posilovací lekce – bodywork a interval. Stále více se do popředí dostávají lekce Body and Mind (balanční s overbally, fitbally a  bosu, power stretch, power  yoga, creative yoga,..).

Ostravská veřejnost žije velmi aktivně a má velmi pestrý výběr různých pohybových aktivit na mnoha místech. K nejznámějším a nejúspěšnějším  akcím v oblasti aerobiku patří v našem městě jarní Ostravský aerobik maratón, na  který se účastníci, i my organizátoři, vždy velmi těšíme. V tomto roce proběhne v sobotu 13. března již jubilejní 10. ročník! Tato soutěž je svým charakterem v našem regionu jedinečná, neboť je otevřená pro širokou “tančící” veřejnost všech věkových kategorií (starší 17 let). Různé formy tanečních stylů jsou vedeny  našimi i zahraničními špičkovými prezentéry. V  r. 2002 jsme přivítali zatím jediného zahraničního hosta -  Charlottu  Andresson ze Švédska. Pro účastníky maratónu je každoročně připravena bohatá tombola a pro vítěze krásné ceny - zájezdy, kosmetické balíčky, apod. Největší odměnou  pro nás, organizátory, je  maximální spokojenost soutěžících a jejich radostný  prožitek z krásných tanečních choreografií. Podle ohlasů účastníků z minulých ročníků se nám toto daří plnit, a proto neváhejte a přijedte se přesvědčit (viz www.aerobikmaraton.cz).

Velkou radost z tance, ale  nesoutěžně,  si  v Ostravě  mohou pohyboví nadšenci  prožít na podzimní akci s názvem Aerobicfest, která je  pořádána trojicí nadšených ostravských cvičenek. Letos na podzim proběhne 4. ročník a bude i s velkým překvapením. Další akce si pro své  klienty a další zájemce o cvičení organizuje většina fitness center ve víkendových dnech a patří k velmi oblíbeným událostem.Ostravský maraton

Nemohu nevzpomenout velký úspěch  vynikající ostravské lektorky tanečních forem a trenérky sportovního aerobiku  Ivy Mojžíškové, která v prosinci 2009 získala 3.místo na mistrovství světa v  Martinique  v soutěži Fitness Individual Trophy Competition. V Ostravě máme mnoho dalších  výborných instruktorek a instruktorů a především své úžasné klienty, kteří si s námi chodí radostně “potrápit” svá těla. Pohybem v Ostravě žijeme!

Zveme vás tedy k nám – přijeďte si zacvičit, zasoutěžit, rozšířit své vědomosti na vzdělávacích workshopech, diplomech, seminářích a pevně věřím, že budete odjíždět spokojeni a obohaceni o nové prožitky či poznatky. Přeji vám, všem nadšencům jakéhokoli pohybu,   do nového roku  ZDRAVÍ, úsměv na tváři a  elán do všech vašich nápadů a aktivit. Co nejvíce nevšedních zážitků a prožitků v roce 2010 a na viděnou v Ostravě se s vámi těší  Alena Klimková

 

09. 01. 2010, 17.04:27

Přečtěte si také

Ostravská zastavení

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist