Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník Ivy Mojžíškové

1. Povolání + životní motto
Před pěti lety jsem odmaturovala na střední zdravotnické škole. Dva následující roky jsem vykonávala práci zubního technika, zavrtaná v kobce nazvané zubní laboratoř. Neskutečně mi chyběl kontakt s lidmi, vadilo mi sedavé zaměstnání a vyvrcholilo to chorobnou touhou po společnosti a aktivitě. Nyní již třetím rokem studuji rekreologii a živím se jako lektor komerčního aerobiku a trenér sportovního aerobiku a fitness teamu. Myslím, že tato práce je pro mě jako stvořená.
Životní motto?...asi nic konkrétního, snad jen snažit se zachovat si čistou hlavu a pozitivní myšlení, ale ne, že by se mi to vždy podařilo.

2. Co mám nejraději na létě

Všechno!!! Miluju sluníčko, modrou oblohu, šplouchání moře, atmosféru letních večerů. Léto je jednoznačně nejkrásnější období v roce a nejraději bych ho nastolila na celých 12 měsíců.

3. Kniha, kterou si vezu na dovolenou
Letos to byla učebnice angličtiny, měla co dohánět.

4. Film, který mě potěší, když venku prší
Tak na to mám dva zaručené favority: dojemný a strhující příběh o přátelství „Vykoupení z věznice Shawshank“ a nejpozitivnější film, který jsem kdy viděla, byť je z prostředí koncentračního tábora - „Život je krásný“. Vřele doporučuji.

5. Muzika, kterou poslouchám v autě při předlouhých cestách
Poněvadž trpívám cestovní horečkou a bývám značně nervózní, potřebuji mít ve sluchátkách muziku, která mě uklidní a pohladí po duši. Nedávno jsem objevila hudbu umělce jménem Arno Elias, která mě naprosto nadchla.

6. Moje letošní dovolená
Zamilovala jsem si místo v Chorvatsku s názvem Punta Verudela nedaleko Puly.

7. Co nesmí chybět v mém dovolenkovém zavazadle
Spousta jídla, žabky a opalovací krém s mnoha ochrannými faktory.

8. Jakou svačinu si chystám na cesty/případně kde se stravuji
Co si pamatuju, svačinu jsem si na cestu téměř nikdy přichystat nezvládla, vždy vyběhnu z domu a honím vlak, či autobus a jsem štěstím bez sebe, když pak někde po cestě potkám stánek s bagetkama a neumřu hlady.

9. Pohybové minimum o dovolené
Procházky, plavání, kolo,…bez pohybu nevydržím. Myslím, že kdyby se našel někdo, kdo by zkrotil mou hyperaktivitu, dostal by od mého přítele zlatou medaili.

10. Můj ranní rituál všedních dnů
Sotva otevřu oči, vrhám se na ledničku a teprve potom přichází nutné zlo v podobě čištění zubů a ostatní ranní hygieny.

11. Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Nesmí chybět kuřecí masíčko, rajčátka, sýry.

12. Pitný režim + doplňky stravy
Jediný doplněk, který užívám, je hořčík a vápník v šumivých tabletách. A pitný režim? To je kapitola sama o sobě. Když cvičím, cítím žízeň, piju. Mimo cvičení se musím hlídat, nutit,….no vždyť to znáte.

13. Moje kosmetická výbava
Treselle od Avonu, šampóny a balzámy Elséve od L´Oréal a krémy na obličej od Aquily. Více ke štěstí nepotřebuji.

14. Prodejny, kde rád nakupuji potraviny
Jednoznačně vede Albert, kde mají nejlepší pečivo široko daleko. Pak už je to v podstatě jedno, pokud něco potřebuji, zajdu tam, kde to mám nejblíže.

15. Kavárna nebo hospůdka, kam se rád vracím
V centru Ostravy mám oblíbené a naprosto unikátní místečko s názvem DunBar. Je to stylový bar se skvělou atmosférou, jednoznačně nejlepší obsluhou a oáza klidu a míru. Ideální prostředí na dlouhé plkání s kamarádkami či první rande. Mají tam velkou spoustu dobrot, obrovský výběr koktejlů, různé druhy kafe, k vínu dostanete malinkou mističku s oříšky…prostě sen.

16. Oblíbený recept na zdravé jídlo a jeho pravý opak („výživová vražda“)
Pohankové karbanátky
Pohanku namočíme, podusíme doměkka a slijeme. Do vychladlé pohanky přidáme nastrouhaný sýr, drobně nakrájenou cibuli, utřený česnek, rozšlehané vejce, majoránku, sůl a vše důkladně promícháme. Ze vzniklé hmoty tvarujeme menší karbanátky, které obalujeme ve strouhance. Lehce je potřeme olivovým olejem a pečeme v troubě dozlatova. Podáváme s vařenými bramborami a zeleninovým salátem.
Vraždou je pro mě pizza z listového těsta, kterou přímo miluji. A recept?
Rozválíte listové těsto a pokladete na něj vše, co si dokážete představit na pizze, a dáte zapéct.foto: www.aerobicfest.cz

17. Moje aktivity v druhé polovině roku 2009
29.8. Budeme rozjíždět „well“ sezónu v Clubu Femm v Ostravě, společně s Lucií Čadanovou, Hankou Mihulovou a Honzou Jarošem.
30.8. Pořádá Markétka Stoklasová svůj nedělní Elixír, na kterém budu hostem.
17.10 Předcvičuji na tradičním Ostravském Aerobicfestu, který se uskuteční v nádherné tenisové hale v Komenského sadech, kde se můžete těšit na přední české lektory Lenku Velínskou, Romana Ondráška, Lukáše Kolka a Honzu Jaroše.
7. 11. Si se mnou můžete zaskotačit v Olomouci na Funaerobic show
Další aktivity můžete sledovat na mých webových stránkách, kam se dostanete přes profil v rubrice Instruktoři.

18. Proč mám rád/a svou práci
Nedokážu žít bez pohybu a od toho se vše odvíjí. Jsem moc ráda mezi lidmi, denně se potkávám na svých hodinách s klienty, z nichž přímo srší energie, jsou věčně usměvaví a plní života a chuti do pohybu. To se mi to pak pracuje.

19. Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Starejte se o své tělo a zdraví, užívejte života plnými doušky a mějte se rádi, mnohdy to za vás nikdo jiný neudělá.

 

foto: archiv autorky, www.aerobicfest.cz a nakladatelství JOTA (průvodce) – 23. 08. 2009, 18.21:43

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist