Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jitka Kaigl Vaclaviková: Best of FACE 2015

Po delší době se mi podařilo dostat na mezinárodní kongres Best of Face 2015 (=BoF). BoF =  můj den, má sobota, můj relax. Vstávám již ve 4 hod ráno, balím, plním bříško energetickou snídaní a honem na autobus směr Praha. Uvelebím se v busu, nasazuji sluchátka s novým CD na cvičení a s letákem v ruce se nemohu rozhodnout, které lekce navštívím. Takový výběr! Budu přebíhat.

Upřímně mě mrzí, že nestihnu nakouknout všude.Praha Florenc: vypověděl mi mobil. Nádech, výdech, úsměv. Cestu i své „rande naslepo“ přeci nějak zvládnu! Cesta na Palmovku uteče rychle, ale co teď? Postávám před metrem a hlavou mi běhají vzpomínky na internetové mapy s cestou k cíli. Naštěstí je můj orientační „nesmysl“ zachráněn. Přichází mi naproti usměvavá Marcelka Macáková. První osobní setkání s človíčkem, s kterým si píši již delší čas přes internet hlavně kvůli článkům. Se skvělou parťačkou na stejné vlně přebíháme silnici na červenou, přemýšlíme, kde je pravá a levá, ale k cíli jsme úspěšně dorazili. Akorát na zahájení BoF.

Best of FACE 2015

První lekci jsem zvolila BOSU + Kamagon pod vedením západočeského ďáblíka Soničky Blažkové. Nenápadné zahřátí, objevování práce s Kamagonen a zkouška stability na Bosu. Stupňování náročnosti jsem skoro ani nepostřehla. Soník nás motivuje k vyšším výkonům a najednou je konec lekce! Smutně odnáším pomůcky na své místo a váhám nad další lekcí.

Sympaťák Lefteris Kallitsounakis a jeho Funkcional. S lehkostí zapojí všechny svaly ve vašem těle. Spousta motivace a přínos do mých lekcí. Po 20min si mé tělo žádá o pauzu. Ale jak se říká v jedné reklamě: nevyměknem! Provádím přesun. K odpočinku a zklidnění se přímo samo nabízí PortDeBras pod vedením Sigity Baushite. V sále vládne klidná atmosféra plná pohody. V čele s nádhernou lehkostí a andělským úsměvem beze slov provází svou sestavou Sigita. Je mi krásně, jsem odpočatá a nabitá energií jít dál.

Ve spodním sále jsem se těšila na Zuzku Švíkovou a její Dance, který je vždy dokonalý. Bohužel díky změně v programu přicházím akorát na finálovku. Opírám se zády o zeď a vychutnávám si závěrečnou tečku. Zuzka vybízí všechny, aby se zapojili. Jedním slovem: představení. Dokonalá motivace Zuzky a skvělá souhra všech cvičících za doprovodu skvěle padnoucí hudby. Lahoda.
A jde se čerpat inspirace a nové poznatky: Ivanka Brádková a její Bosu Rehab. Hezky svléknout ponožky, nožkami si osahat bosu a nyní již jen vnímat své tělo skrze jednotlivé svaly a drobné nuance. Praxe s kapkou teorie, které se neztratí na žádné mé lekci! Vřele doporučuji všem.

Pauza na oběd. Restaurace se plní. Všude jsou vidět spokojené tváře, pozitivní energie a nadšení z nadcházejících lekcí. V rozhovorech kolem je hlavním tématem pohyb a milá setkání. Někteří využívají čas k focení s prezentéry, nákupy vystavovaných oblečků či jen doplnění energie lahodnou kávou. Pauza končí, je čas se s plnými bříšky rozejít do sálů.

Dance a nezkrotná Katia Vasilenko. Taneční sestavu bych stručně pojmenovala „jak z ničeho udělat něco.“ Motám nožky, už ani netuším, která je která a nakonec ... juchůůů ... krásná závěrečná finálovka!

Bohužel mám prostor na poslední lekci. Jasná volba padá na uklidňující Yogu v podání Klárky Buzkové. V sále je nás pár, ale o to více si užíváme klidu a pohybu. Ladné pozice s klidnými přechody. Tělo se „zauzlovává“ a následně krásně rozplete. Hravé protažení a uklidnění na závěr. Co více si přát.
Během druhé přestávky se loučím se známými tvářemi a musím se přemístit na autobus směrem domů. Hlavou mi běhají „už jen“ vzpomínky na dnešní BoF. Naplno jsem si užila atmosféru i pohyb. Děkuji organizátorům za skvěle vybrané místo pro kongres, účinkujícím za profesionální výkony a všem účastníkům za pozitivní přístup. Bylo moc milé se osobně setkat, zacvičit si a motivovat se díky nejlepším na podiích. Děkuji FACE za 20 let skvělé práce a do budoucna přeji mnoho úspěchů a ještě více nadšených cvičících. Ačkoliv celý den utekl rychle, stále jsem nabitá energií a čerpám inspiraci pro svou praxi. Nemělo by to tak správně být?

Nejčtenější reportáže:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 7. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 10. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 11. Veronika Buriš: TŘI TITULY MISTRŮ EVROPY PRO AEROBIC TEAM CHUCHLE
 12. Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku
 13. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 14. Pepa Růžička: Houmr run Konopiště - počátek tradice?
 15. Finále celorepublikové soutěže v aerobiku Mistry s mistry
 16. Jana Mňahončáková: Reebok Spartan Race ženskýma očima
 17. Kajča Jarošová: Yoga & Dance Spring Festival Ostrava
 18. Kynychová pomáhá pohybem obětem domácího násilí: Podpořit jí v Praze přišla celá řada známých osobností!
 19. DanceXtreme díky FACE CZECH ACADEMY poprvé v České republice!
 20. Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014
 21. Aerobicmania 2014 pohledem Kajči Jarošové: Famózní desítka
 22. Jak Košař: REEBOK FITNESS SENSATION 2016 - úžasný sportovní zážitek
 23. Zacvičíme proti rakovině - den zdraví a pohybu
 24. AerobicMania SUN Day „kolem dokola“
 25. Iva Fiškandlová: IQ workshop Day
 

07. 05. 2015, 20.51:50

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist