Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Irča Zoubková: Reebok Yoga Sensation 2015

Neděle 21.června byla nejen prvním letním dnem, ale zároveň i Mezinárodním dnem jógy. A v České republice se tento svátek slavil velmi unikátně -  kolem dvou tisíc lidí si přišlo zacvičit na Reebok Yoga Sensation, druhý ročník velkolepé jógové akce v pražské O2 Areně.

Jako první naše těla rozhýbal guru české jógy Vašek Krejčík při lekci Power Fushion Yoga. Jeho lekce měla nádherný hudební doprovod v podobě piana, basy a klarinetu. Pozdravili jsme Slunce a všichni se dostali do té správné atmosféry.

Na druhé lekci se představila s lekcí Prana Flow Yoga slovenská lektorka Katarína Mikulandová. Při perfektní lekci jógy jsme se nejen krásně protáhli, ale zároveň posílili celé tělo, i "hýžďátka", jak sama Katarína nazvala naše tělesné partie...

Třetí lekce Iyengar Yoga se nesla v profesionálním duchu české lektorky Heleny Kubrychtové Bártové. Naučili jsme se správnému nastavení těla v pozicích a srozumitelně nám bylo vysvětleno, jak je právě správné nastavení těla pro cvičení důležité.

Sálem se ozývalo kručení v žaludcích, proto jsme všichni vyrazili na oběd, abychom se před následující dávkou cvičení řádně posilnili. Stihli jsme také obejít i stánky partnerů akce – mohli jsme nakoupit oblečení Reebok se slevou, zakoupit knížky, pomůcky na jógu či příjemné vůně nebo krémy.

Když se pomalu všichni vrátili na hlavní stage, čekala na nás milá švédská lektorka Kristin Andersson s lekcí programu Les Mills - Body Balance. Prvky jógy, pilates a tai chi nás znovu probudily a lekce všechny svou rozmanitostí velmi bavila.

Předposlední lekce Chakra Yoga - The hidden of Power Yoga v podání české lektorky Zuzany Klingrové se nesla v poznání sebe sama při pohybování se v rytmech zemských živlů. Lekci velmi pozitivně podtrhovaly světelné efekty v areně, které měly barvy čaker. 

Poslední a velmi očekávaná lekce Strala Energise americké lektorky Tary Stiles byla už jen třešinkou na dortu celé akce. Prvky přirozeného pohybu v kombinaci jógových asán velmi podtrhoval příjemný projev energické Američanky.

  • Necvičilo se jen ovšem jen na hlavní stage, ale i v okolních třech sálech. Zúčastnit jste se tak mohli dalších lekcí jógy se špičkovými českými i zahraničními lektory.

Celým dnem velmi příjemně provázela moderátorka Emma Smetana, se kterou jsme ke konci akce vytvořili neuvěřitelnou selfie (smích).

Reebok

Musím říct, že kromě krásné podložky na jógu jsme si z akce mohli odnést příjemné zážitky, které budeme určitě ještě dlouho vstřebávat. Velká poklona organizátorům za povedenou akci, neuvěřitelný hudební doprovod a určitě budu mluvit za všechny, když řeknu, že se již těšíme na další ročník a nová překvapení!


Irča Zoubková (na fotografii s Vaškem Krejčíkem)Irča Zoubková (na fotografii s Vaškem Krejčíkem)

- Profesionální instruktor aerobicu (Česká škola aerobicu Heleny Jarkovské) se zájmem o pilates, jógu a novinky v oblasti fitness (bosu, aj.)

- Aktivní závodnice v kategorii Fitness Step a Zumba 

- Zapálená fotografka

- Pravidelná dopisovatelka Aerobic.cz (Irčíkův svět sportovního aerobiku… a její přátelé, Fotogalerie: Petr Jánský objektivem Irči Zoubkové

Profil na Aeroibc.cz

 

22. 06. 2015, 19.00:40

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist