Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Irčíkův svět sportovního aerobiku… a její přátelé

Petr JánskýHonzík Novosadtým - Honzík Novosad, Janča a Pepa Vůjtovi
Honzík Novosad a Janča Vůjtová IrčíkTerezka Konrádová a Péťa Doxanský
AlfíkHonza PochobradskýFisaf aerobic & dance, České Budějovice 2012

Když se mě jednoho podzimního večera zeptala šéfredaktorka portálu Aerobic.cz, Marcelka Macáková, zda bych nechtěla napsat další článek, řekla jsem proč ne. Ani dlouho netrvalo vymyslet téma. Vždyť právě Aerobic.cz je portál o cvičení, které mám tak ráda a které se stalo součástí mého života. U mě stále vyhrává aerobik. Poslední dobou nejen komerční, ale trochu i sportovní, neboť jsem maličko začala fušovat do kategorie Fitness step. Dělám to pro radost. A baví mě to.

Když jsem před jedenácti lety začala cvičit aerobik, v životě by mě nenapadlo, že se jednou stanu instruktorkou a že mi aerobik vrátí nejen mou ztracenou radost ze sportu, ale přinese i spoustu zážitků, dojmů a v neposlední řadě přátel.

Petr Jánský

Mým nejlepším přítelem je Petr Jánský, trojnásobný mistr světa ve sportovním aerobiku. Když jsem ho poprvé uviděla, okouzlil mě svým skromným vystupováním, příjemným projevem a hlavně svým pohybovým talentem. Bylo to na maturitním plese mého bratra, se kterým Petr chodil do třídy. O rok později jsem se k Péťovi vypravila na hodinu komerčního aerobiku a od té doby se začalo datovat naše přátelství. Když jsem se rozhodla věnovat aerobiku také jako instruktorka, pomohl mi s přípravou do České školy aerobiku Heleny Jarkovské a také se mi věnoval během zkoušek. Všechno se zdárně podařilo a nebýt jeho, zřejmě bych nebyla tam, kde jsem teď.

Hodiny aerobiku pomalu Péťa vypustil ze svého diáře, ale my se scházeli dál… Učil mě řídit, poznávat různá zákoutí Prahy, fotit a stále mi radil ohledně mých lekcí aerobiku. Jezdila jsem ho podporovat na závody, kde mě ovšem nikdo neznal. Vždy jsem tiše seděla v hledišti a držela palečky, co to šlo. To se ale brzy změnilo.

Jan Novosad

Jednou mi Péťa představil klučinu, který sháněl byt a jelikož jsem měla v našem domě jeden k pronájmu, slovo dalo slovo a nastěhoval se ke mně Honza Novosad. Za ty roky, co jsme spolu bydleli, jsme si vytvořili velmi vzácné přátelství. Kdo nás zná, ví, že si říkáme brácha a ségra, jelikož jsme jako sourozenci. A to už jsem nejezdila na závody fandit jen Péťovi, ale i Honzíkovi… i Honza má v mém životě nadále své místo, protože lidí jako je on si musí člověk vážit. Vždycky mě dokázal povzbudit, obejmout a i nadále mě „kope dopředu“. Zvláště nyní, v období tréninků s fitness týmem, mě velmi podporuje.

Jana a Josef Vůjtovi

Postupem času jsem poznávala další a další lidi ze světa aerobiku. Mezi mé blízké přátele patří i sourozenci Janička a Pepa Vůjtovi, se kterými si velmi rozumím. Když závodili v týmu společně s Honzou, jezdila jsem s nimi na každé závody a podporovala jsem je, co to šlo. I po skončení tohoto období jsem s nimi ve stálém kontaktu. Moc ráda se s nimi vždy vidím a oba mě vždy dokážou velmi dobře „nakopnout“… S Pepou jsme letos odjeli i na dovolenou, abychom si pohodově projeli a prošli Holandsko. Díky, že Vás mám, Vůjtovci.

Terezka Konrádová a Petr Doxanský

Mými dobrými přáteli jsou i bývalí závodníci v páru, Terezka Konrádová a Petr Doxanský. S nimi to ani nejde jinak, než je mít ráda. Jsou to sluníčka, co se na každého smějou. S Terezkou jsem letos začala i závodit právě na stepech, jelikož věděla, že je to mým velkým snem. Díky ní a holkám z týmu jsem si ho mohla splnit…

Jan Pochobradský a Verča Šulcová

Spoustu zážitků mám i s Honzou Pochobradským, se kterým se známe moc dobře. I když je teď Honzovým domovem Švýcarsko, jsme v kontaktu. A když přijede do Čech, vždycky se alespoň na chvilku někde vidíme. Letos s sebou odvezl i svou snoubenku Verču Šulcovou, se kterou máme také hodně společného. Chybí mi tu oba dva.

Filip Hrdlička

Mám ráda i Filipa Hrdličku, vycházející hvězdu českého sportovního aerobiku, který je moc šikovný a talentovaný, ale mimo jiné i skvělý kluk, se kterým se vždy ráda vidím a vždy si spolu krásně popovídáme.

Dan Komarov

Nesmím zapomenout ani na cvičku Alfa, Dana Komarova, který každoročně pořádá sraz všech aerobičáků před Vánoci. Snažím se občas zajít i na jeho představení v divadle, když mi to čas dovolí. Musím se polepšit, protože představení jsou vždy skvělá.

 

Step Team Slavia

Seděla bych zde asi celý den, kdybych měla vyjmenovat všechny lidi, které jsem díky aerobiku poznala, není jich málo. Stále jezdím na závody a stále je komu fandit. Český sportovní aerobik stále patří mezi nejlepší na světě a to jsme tak malá země. Jsem ráda, že mohu být u všech úspěchů našich reprezentantů. Že mohu sdílet jejich radost a některé z nich i osobně podpořit.

Takže sportu zdar, aerobiku zvlášť. Mám Vás ráda, syčáci. Váš Irčík

Nejčtenější články na téma Sportovní aerobik:

 1. Fotogalerie: FISAF International European Fitness & HIP HOP UNITE championships 2012
 2. I. nominační závod Fisaf aerobic 2014 Louny
 3. Top hvězdy aerobiku a tanečního sportu 2008
 4. Fotogalerie: M-aerobik cup 2016
 5. Fitness Center Báry a Hanky Šulcové letos na MČR 2015 ve sportovním aerobiku a fitness teamech opět potvrdil svou pozici jedničky ve světe aerobiku
 6. Fotogalerie: Junioři na ME 2104 ve Vídni
 7. Kdo bude reprezentovat Česko na ME a MS ve sportovním aerobiku?
 8. Fotogalerie: Srdečné pozdravy z Ruska
 9. Fotogalerie: Phar Service Aerobic Cup Open 2005
 10. Fotogalerie: Ve dnech 10.-13.3.2016 se ve Zlíně uskutečnil jubilejní desátý ročník populárního mezinárodního závodu v aerobiku
 11. Fotogalerie: Stupně vítězů na ME ve sportovním aerobiku 2014
 12. Zprávy z FISAF WORLD FITNESS CHAMPIONSHIP - Den 5.
 13. Fotogalerie: Mistry s Mistry - jaro 2016
 14. Dvacet let Českého svazu aerobiku FISAF: Hledání ztraceného času
 15. Fotogalerie: ME FISAF INTERNATIONAL EUROPEAN
 16. Fotogalerie: ME 2009
 17. Fotogalerie: Kadeti na MS 2013 - všechny kategorie
 18. Fotogalerie: Základní kola na MS 2013
 19. Fotogalerie: MČR '99 ve sportovním aerobiku
 20. Fit Studio D na ME ve sportovním aerobiku 2016
 

text: Irena Zoubková, foto: archiv IZ – 11. 11. 2012, 16.51:41

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist