Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kristin Andersson: Rozhovor nejen o BODYBALANCE® na Reebok Yoga Sensation

Kristin je přední instruktorkou Les Mills BODYBALANCE®. Pochází ze švédského města Kungälv a v současné době žije ve Stockholmu, kde pracuje jako Master Trainer a Trainer and Group fitness consultant ve společnosti Les Mills Nordic AB. Účastnila se natáčení pěti Les Mills masterclass videí, pomocí kterých se vzdělávají instruktoři po celém světě. Kristin vede lekce Les Mills nejen ve Švédsku, ale účastnila se i velkých akcí v Las Vegas, Torontu, ve Varšavě a v mnoha dalších zemích. Do České republiky přijíždí poprvé...

Kristin Andersson: Rozhovor nejen o BODYBALANCE® na Reebok Yoga Sensation

Jak dlouho už cvičíte BODYBALANCE®? Co vás k tomuto cvičení přivedlo?
Pamatuji si na moji první lekci BODYBALANCE® v roce 2000. V té době jsem cvičila především vysoce intenzivní a silové tréninkové programy jako je BODYPUMP®, box nebo spinning. Když jsem začala pracovat jako manažerka ve fitness klubu, chtěla jsem se o BODYBALANCE ® dozvědět více, abych byla schopná školit své instruktory. Učila jsem se tedy hlavně proto, abych se o tomto programu dozvěděla více. Už během tohoto učení – vše, co jsem zažívala fyzicky i psychicky, způsobilo, že jsem se do BODYBALANCE® zamilovala a učím ho již 11 let. Stále jsem věrná vysoce intenzivním tréninkům, ale dokážu se i zklidnit a koncentrovat. Už se bez BODYBALANCE® neobejdu.

BODYBALANCE® je tvůj oblíbený trénink. Co na něm máš nejradši?
Neexistuje jiná skupinová lekce, která by tak zvyšovala můj pocit pohody jako právě BODYBALANCE®. Choreografie je inspirována principy jógy a pilates, pracuje s prodýcháváním jednotlivých pohybů – spolu s hudbou tvoří magickou synergii. To, jak dýcháme, ovlivňuje, jak se cítíme a to jak fyzicky, tak psychicky. A hudba během lekce vytváří emocionální cestu. Pokaždé se cítím tak dobře!

Máš ráda i jiné sporty? Které to jsou?
Cvičím vlastní lekce jógy a meditace skoro každý den. Zároveň učím a trénuji další programy Les Mills: BODYPUMP®, CXWORX®, BODYVIVE® a BODYATTACK®.  Každou chvíli mě baví jít si zaběhat anebo zvedat nějaké závaží, ale to velmi záleží na náladě a času.

V Les Mills systému praktikujete pokaždé stejný postup a každých pár měsíců existuje nová verze. Jaké jsou výhody takového systému?
Když znáte choreografii - jako účastník - můžete si více odpočinout. Můžete se zaměřit na daný pohyb a být tak více přítomen v tréninku. Můžete také vidět a prožívat vlastní pokrok. Aby se vaše tělo přizpůsobilo technice a programům Les Mills, je třeba danou lekci trénovat 2-3 týdně. Takže, když to uděláte, budete potřebovat za 12-14 týdnů změnu, proto máme novou verzi každé čtvrtletí. Je to také skvělý způsob, jak udržet motivaci a zájem znát základní strukturu, ale se stále novou hudbou a novými pohyby/pozicemi, se kterými dál pracujete.

Jak důležitá je pro tebe právě hudba při tvých trénincích?
Velmi! Hudba je tím pravým motorem pro můj trénink i mimo něj. Muziku mám u sebe pořád! A i když se mi nemusí líbit každá skladba z každého vydání Les Mills tak jako moje oblíbené písničky - když předcvičuju, dokážu cítit a vnímat účel písně v tréninku. Takže i když to nemusí být hudba, kterou bych si pustila doma, když vařím večeři, je to stále skvělá a vhodná skladba v tréninku. S BODYBALANCE® je to něco jiného.

Jak by vypadal váš život bez sportu?
To je velice těžké si představit. Miluji pohyb. Mám skvělý pocit volnosti a moci, když používám moje tělo jakýmkoliv způsobem. Vůbec nevím, jaké by to bylo, kdybych se nemohla hýbat. Jediné, co mohu říci je, že jsem velice vděčná za to, že jsem schopná používat moje tělo tímto způsobem a že pohyb je zároveň mou prací.
 
Problém mnoha lidí je motivace nebo její nedostatek. Je těžké začít a zároveň to nevzdat. Jaká je vaše rada? Máte nějaký zázračný trik?
Najít si aktivitu, která vás bude bavit - pak vás to bude bavit bez ohledu na úroveň, formu nebo druh tréninku. Musíte z toho získat dobrý pocit - minimálně později. Zkuste více druhů tréninku. Cvičte spolu s rodinou nebo kamarády, s hudbou, co máte rádi. Dělejte něco! Cokoliv! Každý druh pohybu je dobrý!

S programem Les Mills hodně cestujete. Jsou lidé z různých zemí stejní nebo různí, když přijde na trénink?
Pro mě je Les Mills jako jedna velká rodina. Cestování a vyučování Les Mills po celém světě je jako scházení se s přáteli. Všichni sdílíme stejnou vášeň pro hudbu a cvičení. Já říkám, že jsme - nakonec - všichni stejní. Všichni zpocení.

Co vás přimělo představit se v Praze na Reebok Yoga Sensation? Na jaké cviky se můžeme těšit? 
BODYBALANCE® je velice dynamická lekce od začátku až do konce. Je hravá, zábavná a velmi uvolňující s úžasným pocitem dokonalého štěstí najednou. Je to nádherné splynutí mezi posilováním a relaxací. Jako upoutávku mohu říct, že během lekce budeme v jednom okamžiku všichni létat. Už se nemohu dočkat na společný let s Yoga Sensation v O2 aréně.

Nejčtenější rozhovory na Aerobic.cz:

 1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 3. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 4. Rozhovor: Zuzana Švíková
 5. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 11. T. Tydlitátová, K. Brabcová, V. Kubíčková: Úspěšné Kapitánky
 12. Vašek Krejčík: Dvacet let v pohybu
 13. Kristina Růžičková: FUN rozhovor
 14. Alena Palasová: Rozhovor s Charlotte Tegenmark (Andersson)
 15. Ing. Josef Křetinský: Moje FRČÍME s.r.o. je cestovní kancelář pro aktivní lidi
 16. Ivana Kožmínová: Rozhovor po finále soutěže Mistry s Mistry
 17. Odpovídá Monika Horáková
 18. Dominika Herzánová z klubu Corridoor
 19. Seznamte se: Carlos Ramirez, hvězdný prezentér bratislavského FACE kongresu
 20. Jana Havrdová: Český registr fitness profesionálů má za cíl zvýšit kvalitu poskytovaných služeb
 

19. 06. 2015, 21.34:17

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist