Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Blízká setkání internetového druhu

Když jsem přemýšlela, o co bych se s vámi tentokrát podělila, začala jsem si pročítat svoji zeď na facebooku, kterou - navzdory svému odporu k tomuto fenoménu - používám jako heslovitý deník. A při té příležitosti jsem si uvědomila, jak velkou cestu urazil internet za těch nějakých patnáct let, co ho používám.

Někdy v roce 1998 jsme se snad všichni připojovali převážně přes modem a stahování pošty znamenalo dlouhé obsazení telefonní linky. Někdy v té době jsem se seznámila s Michalem Zacharem, vizážistou, stylistou a dobrým čarodějem (to vím až dnes). Poslal mi tehdy asi sedmimegový nevyžádaný email  A myslím, že hned dvakrát. Bylo to pozdě večer a já měla asi nízkou hladinu cukru v krvi (za normálních okolností jsem totiž mírumilovný člověk) a poslala jsem mu pěkně šťavnatý email pojednávající o zásadách internetové komunikace. Po odeslání jsem to pustila z hlavy, ale on odepsal, poslal mi pár milých slov a v kontaktu jsme dodnes. Dokonce jsme spáchali pár zajímavých pracovních věcí a věřím, že to nejlepší se teprve chystá…

V této souvislosti nelze nevzpomenout také mého bývalého grafika webu www.aerobic.cz. Se Standou jsme si zásadně psali. Nevěděla jsem, jak vypadá, ale věděla vše o jeho duši. Úkolovala jsem ho a do toho jsme občas probrali naše životy. A pak přišla ta neskutečná chvíle, kdy jsme se měli potkat kvůli předání nějakých dokumentů. Čekala jsem na něho na Václaváku „pod ocasem“ nervózní jako kdyby to mělo být rande. Poznám ho hned? Jaký bude?  Uf, šílená schůzka naslepo. Upřímně řečeno – obdivuji všechny, kteří se seznamují na inzerát. Tohle bych asi nedala.

No ale ať nemluvíme jen o mužích. Díky registraci instruktorů na mém webu jsem se seznámila před lety také s Irčou Zoubkovou. Přečetla jsem si něco málo o tom, že má za sebou těžké roky, že byla nemocná… a že je teď aktivní instruktorkou. Psaly jsme si, byly jsme v kontaktu, ale nijak více jsem o tom nepřemýšlela. A pak jsem ji poznala osobně a dozvěděla se, jak statečně bojovala s opravdu zákeřnou nemocí, která jí poznamenala prakticky celé dospívání. Navzdory mnoha operacím se stala skvělou instruktorkou a místo aby bolestínsky fňukala stala, se vzorem pro mnoho žen. Musely to být nepředstavitelně těžké roky a není v ní ani trochu hořkosti. Naopak. Je to tak pozitivně naladěná bytost jako málokdo. Obdivuji ji. A i ji znám díky internetu.

Také s Katkou Plandorovou, instruktorkou jógy, bylo setkání naživo celkem zábavné. Svého času jsme totiž pracovaly v jedné velké firmě. Psaly jsme si kvůli jejím lekcím, znaly své jména, ale tam venku – v reálu - jsme se jen zdvořile zdravily. Až jednou napadlo Katku, když přemýšlela o mém jménu, že jsem to asi já :-)

A nakonec pátý příběh. Je jich samozřejmě mnohem více, ale vybrala jsem intuitivně právě tyto. Ostatní snad prominou… a určitě přijdou na řadu někdy příště :-) S výbornou instruktorkou Danou si píšeme díky www.aerobic.cz taky nějaký ten rok a nikdy jsme se neviděly. Pomáhala mi zakládat pro tento web facebookový profil a nikdy jsme neřešily, že jsme se neviděly. Na ME v aerobiku, které probíhalo v červnu v Praze,  si říkám při pohledu do publika: „Tahle ta holka je neuvěřitelně podobná Daně Kučerová, ale to nebude ona…“ A na konci závodů mi „ta holka“ povídá: „Ahoj, já jsem Dana Kučerová.“

Co dodat? Doba ledová je doba ledová a doba internetová je doba internetová. Ať máte i vy takové štěstí a potkáváte na síti jen samé skvělé lidi.

Blízká setkání internetového druhu

Další zamyšlení na Aerobic.cz:

  1. Pour féliciter 2015
  2. Jirka Alarzach: Náhody neexistují
  3. Recept pro uživatele aplikace Kalorické tabulky: Jednoduchá dýňová polévka, kterou zvládne úplně každý
  4. pour feliciter 2014
  5. Vánoční variace
  6. Jak se správně píše skupinové cvičení Zumba a jiné oříšky k rozlousknutí
  7. Blízká setkání internetového druhu
  8. 14.2.2005
  9. Včera, dnes a zítra
  10. Nebezpečné myšlenky
 

text: Marcela Macáková – 29. 07. 2012, 15.17:59

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist