Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Vánoční variace

Vánoce.
Slovo, které v sobě skrývá tolik emocí, že snad i ta nevyzpytatelná a věčně opěvovaná i zatracovaná láska je pro mnohé lépe uchopitelná.

Vánoce.
Jedinečná a zřejmě nejosobnější koláž z mnoholetých vzpomínek v mihotavém světle svíčky s voňavou stopou po vanilce, hřebíčku a právě dohořelé prskavce.  Pestrobarevné kousíčky pocitů vystříhaných srdcem a slepovaných rozumem. Přání versus realita. Téma nejen pro sváteční večery…

Vánoce.
Vůně, kterou nelze zapomenout. Hudba, jež hraje na struny našich srdcí. Chuť, která mění každý recept v originál.

Vánoce.
Stále tak tradiční a přece poznamenané tryskem moderní doby. Prastaré rituály, které jsme jako děti milovali a jenž mnohdy jako dospělí dodržujeme s různě velkou nelibostí – možná jen z povinnosti k předkům, současníkům, potomkům a tak trochu i k sobě?

Tak snadno lze podlehnout novým samozvaným symbolům blahobytných svátků, že v téměř hysterické honbě za povrchní dokonalostí se ani nestačíme pozastavit u samé podstaty Vánoc. Jak daleko můžeme zajít ve jménu tradice? A jak snadno sklouznout od lásky k nenávisti? A nejen co se týká Vánoc… 

Někde uvnitř všichni víme, že Advent není povel k uklízení, nakupování a rabování rodinných úspor. A když se místo toho včas vzpamatujeme a ponoříme do té směsi výše popsaných pocitů, zjistíme, že ta nejzásadnější vzpomínka, která nás může nabíjet energií každý den, není spjata s drahým darem ani na první pohled luxusním zážitkem, ale zřejmě se váže k prožitku SKUTEČNÉHO KOUZLA VÁNOC.

Nenechme si ho ujít ani jako dospělí! Záleží jen nás, jaké ingredience použijeme k jeho přivolání, ale nelze hledat na povrchu... Chce to pořádně prodýchat a uvěřit v čarovnou moc Vánoc.

Nečtenější materiály v rubrice ÚVODNÍKY:

  1. Pour féliciter 2015
  2. Jirka Alarzach: Náhody neexistují
  3. Recept pro uživatele aplikace Kalorické tabulky: Jednoduchá dýňová polévka, kterou zvládne úplně každý
  4. pour feliciter 2014
  5. Vánoční variace
  6. Blízká setkání internetového druhu
  7. Jak se správně píše skupinové cvičení Zumba a jiné oříšky k rozlousknutí
  8. 14.2.2005
  9. Včera, dnes a zítra
  10. Nebezpečné myšlenky
 

text: Marcela Macáková, zveřejněno v Get in balance (prosinec 2008) – 21. 12. 2008, 00.15:41

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist