Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Hanka Mihulová: Nápovědník 2015

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Absolvovala jsem Fakultu tělesné výchovy a sportu UK a jako pedagog jsem se realizovala na ZŠ, SŠ i VŠ – Katedra tělesné výchovy a sportu na VŠB – TU Ostrava. Od roku 2008 pracuji pro Argent, vzdělávací agenturu s.r.o. jako metodik a manažer vzdělávacích programů. Specializuji se na Další vzdělávání pedagogů a inovace v tělesné výchově. V oblasti fitness působím od roku 1998, od roku 2001 školím instruktory aerobiku. V letošním roce získala Argent, vzdělávací agentura s.r.o., autorizaci a akreditaci pro vzdělávání a zkoušení Instruktorů Bodystylingu - tedy se těším na 10. 4. 2015, kdy v Ostravě startujeme tento vzdělávací směr. Těším se i na spolupráci se skvělými lektory Honzou Jarošem, Luckou Čadanovou – Dědičovou a Tomášem Dědičem, kteří předají účastníkům své bohaté zkušenosti. Sama aktuálně nejvíce směřuji do světa jógy, jsem organizátorem Dnů jógové terapie v Ostravě pod spolkem Rozběh mysli o. s. Práce v Argentu mi umožnuje směřovat i do dalších oblastí, jako je vzdělávání v Sociální sféře a řešení firemních vzdělávacích zakázek.

Motto: Tělo máme proto, abychom je respektovali, poslouchali a podporovali!

Znamení: Střelec

Hanka Mihulová: Nápovědník 2015

Kniha na nočním stolku
Na nočním stolku mám rozmanité knížky o józe, které přetékají i do okolí. Obvykle s dotazem, co se nyní potřebuji nejvíce dozvědět, otevírám nejčastěji knížky od André Van Lysebetha na náhodném místě a čtu …tento systém funguje výborně. Mojí nejoblíbenější je: Omládněte s jógou za 2x7 dní - velmi inspirativní a optimistické.

Film, který mě potěší, když venku prší
Nejsem vášnivým sledovačem filmů a svůj čas věnuji jiným aktivitám. Když prší, tak filmy vybírají děti …. tedy poslouchám jejich pohádku a žehlím…

Muzika, kterou poslouchám v autě
V autě poslouchám rádio Impuls a jejich výběr mi vyhovuje. Když nastoupí dcera, musím přeladit na Evropu, protože se údajně ty středověké songy nedají poslouchat.
Mám ráda rozmanité žánry od rocku až po klasickou hudbu.

Můj ranní rituál
Ve všední den mi zvoní budík v 5:30 a obvykle se mi podaří do 10ti minut vstát, vždy až když posteli poděkuji, že se mi na ní dobře spalo a omluvím se, že ji musím opustit.
Ráda vstávám dříve, než ostatní členové rodiny, protože to jsou vzácné chvilky klidu. Vlastně se mi nechce můj ranní rituál podrobně popisovat. V 6:30 startuje akce děti. Můj manžel je skvělý a stejně tak i moje děti  - tedy rána vnímám pozitivně, nezanedbávám snídaně, ani svůj vzhled. Je to i tím, že mám pružnou pracovní dobu a nemusím stresovat. Schůzky a jednání si domlouvám nejdříve na 8:30 hod.

Oblíbený recept na zdravé jídlo a jeho pravý opak
Celá moje rodina se z 90% stravuje zdravě z jednoho důvodu: zdravá strava nám chutná. Možná pro někoho to může znít exoticky, ale děti i manžel se těší, že budou mít k večeři salát, jehož základem je naklíčené mungo. Asi jim to chutná, jinak by to přece nejedli. Recept: zálivka – olivový olej, vinný ocet, sůl, česnek. Omyté naklíčené mungo smíchat s ledovým salátem, se zálivkou a posypat sýrem typu Balkán či Feta. Konzumovat samostatně či se sójovým pečivem. Těch 10% si necháváme jako rezervu pro příležitosti, kdy se výživově nechováme upjatě. Tedy při setkání s přáteli mungo nejíme, ale jíme to, co je. A umíme si na tom pochutnat. Tzv. nezdravý pokrm, který je uvařen s láskou a konzumován jen výjimečně nelze nazvat vraždou.

Za výživovou vraždu považuji pouze trvanlivé polotovary, návod na jejich přípravu je vždy na obalu.

Moje aktivity v roce 2015
Mojí hlavní aktivitou je hledání rovnováhy mezi prací a odpočinkem.
V pracovní oblasti jdou mé cíle v souladu s Argent, vzdělávací agenturou. Na hranici práce a odpočinku se nachází vedení lekcí powerjógy, protože mi lekce kompenzují mé sedavé zaměstnání a umožňují mi kontakt s báječnými lidmi.
Těším se na zájezd s CK Frčíme: Za krásami jógy a Salzburska 4. – 11. 7. 2015,  kde spolu s Hankou Kramolišovou povedeme lekce jógy a s účastníky procestujeme krásné Salzbursko. Sama jsem tam byla již několikrát a stále mě ta oblast baví.
V kategorii odpočinku bych ráda trávila více času se svými dětmi a s manželem, také potřebuji více sportovat a číst si.
Učím se novou aktivitu, tzv. nic nedělání a snění. Domnívám se, že se jedná o důležitou sebezáchovnou dovednost. Zatím jsem začátečník, ale zaznamenávám první pokroky a přínosy.

Hanka Mihulová: Nápovědník 2015

Proč mám ráda svou práci
Ano, svoji práci mám moc ráda, protože mi dává prostor, abych se každý den naučila něco nového. Moje práce je pestrá – baví mě komunikace, organizace, administrace, inovace, propagace, systematičnost i kreativita.

Jak odpočívám a pečuji o své zdraví a duši
Dnes již vím, že odpočívat je nejen nutné, ale i krásné. Mám chytré tělo, a to mi vždy vyšle signál, když něco dělám špatně. Jsem zdravá a to díky tomu, že jsem dostala rozum a měla štěstí na lidi, kteří mi pomohli. Jako bývalý alergik můžu všem jen doporučit léčbu akupunkturou. Ta by ale nic nezmohla, kdyby se mi „nerozsvítilo“. Tedy práce s duší a mentální trénink jsou základem zdravé duše i těla.
Synonymem pro odpočinek je pro mě schopnost nechat vše plynout … To až se naučím, to bude paráda!

Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Přeji všem čtenářům Aerobic.cz radost na každém kroku a VŠE DOBRÉ!. Buďte aktivní a nebojte se být pasivní. Přijeďte do Ostravy – je tady krásně!

Nejčtenější Nápovědníky na Aerobic.cz:

 1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
 3. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 4. Nápovědník : Kristýna Lásková
 5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
 6. Nápovědník: Lenka Velínská
 7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
 8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
 9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 10. Lea Grančič: Nápovědník
 11. Věra Macošková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 12. Hana Dvorská, známá česká kaskadérka a instruktorka boot campu: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 13. Nápovědník: Radka Cihlářová
 14. Iva Mojžíšková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 15. Nápovědník: Zita Svobodová
 16. Michaela Dobrá: Nápovědník
 17. Veronika Buriš Vrzbová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 18. Nápovědník: Radka Vandasová
 19. Daniel Müller: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 20. Tereza Tydlitátová: Nápovědník
 21. Lucie Čadanová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 22. Tereza Cihlářová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 23. Hanka Kynychová: Nápovědník
 24. Edita Jemelková, PILOXING® instruktor: Nápovědník
 25. Josef Vůjta, mistr Evropy ve sportovním aerobiku a osobní trenér: Nápovědník
 26. Michal Šubr: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 27. Lucie Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 28. Kateřina Brabcová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 29. Hana Kalinová: Nápovědník
 30. Nápovědník: Kateřina Plandorová
 

25. 03. 2015, 20.44:30

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist