Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Bc. Michal Peroutka, CKTP: Nápovědník

Bc. Michal Peroutka, CKTPBc. Michal Peroutka, CKTPBc. Michal Peroutka, CKTP

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Fyzioterapeut
„Myslíš na vítězství? Je to krásny pocit? Tak si ho hýčkej, opatruj a rozvíjej! Myslíš na porážku? Je to nepříjemný pocit? Tak s tím něco dělej!“
Štír

Co mám nejraději na létě
Mám spíš raději pořádnou zimu a sníh. Na létě je ale fajn, když je pěkné počasí a je možnost posezení nebo grilování s přáteli.

Kniha, kterou si vezu na dovolenou

Běžnou beletrii nečtu, na to nemám čas. Mám rád knížky od Mariána Jelínka ze světa sportovní psychologie. Dále pak věci k mému oboru – skripta ke školením, učebnice, metodické materiály a podobně.

Film, který mě potěší, když venku prší
Když potřebuji vypnout a relaxovat, tak mám rád klasické „jednoduché“ americké komedie typu American pie. Jinak kultovní film The Fast and Furious I.

Muzika, kterou poslouchám v autě při předlouhých cestách
Stačí mi puštěné rádio. V poslední době jsem si ale oblíbil aktuální hity našich slovenských sousedů.

Kam se letos chystám na dovolenou (a proč právě tam)
Kvůli nedostatku času to v létě vidím na pár dní na kole. V zimě si to však chci vynahradit na horách nebo ve Finsku za polárním kruhem. Velmi se mi libí v lyžařském středisku Levi, kde je vždy krásná atmosféra spojená s výše uvedenou severskou zimou. Rád bych zde opět strávil pár dní a oslavil Nový rok.

Co nesmí chybět v mém dovolenkovém zavazadle
Určitě pas. Potom kvalitní čtení, nejlépe z mého oboru a také sportovní vybavení.

Moje oblíbené země/města a co se vyplatí si z nich přivést jako suvenýr (počítá se i jídlo a pití .-)
Při mém sportovním i studijním pobytu jsem si zamiloval Finsko. Hlavně sever a Laponsko. Místní lidé se naprosto otevření, milí, vtipní a vůbec nepotvrzují pověsti o chladných seveřanech bez emocí. Moc pěkná jsou města Oulu, Rovaniemi a Kemi. Suvenýry jsou super všeho druhu. Z jídla bych určitě doporučil sobí a losí maso. Zajímavá je také speciální finská vodka – viina, kterou je na severu možné sehnat od více výrobců. Nejde však z Finska na export :-)

Pohybové minimum o dovolené

Mám rád aktivní způsob dovolené, takže vždy dle aktuálních možností. Super je kolo a lyže. Pokud to nejde, tak místní fitness nebo se rád proběhnu. Jednou jsem zažil 15 dní totálního nicnedělání a pouze ležení. Pro někoho ideál, pro mě už opravdu – never more…

Oblíbený recept na zdravé jídlo a jeho pravý opak
Nemám jeden preferovaný recept. Chutná mi kuřecí maso na mnoho způsobů a italská kuchyně. Za „výživovou vraždu“ se dá považovat fast food. Osobně mi to ale nevadí, rád některý občas navštívím, protože přebytečné kalorie opět vydám sportem. V zahraničí se občas stane, že právě fast food je „jistota“ oproti občas pochybné místní kuchyni.

Moje aktivity v druhé polovině roku 2012
Mé další aktivity se týkají hlavně práce. Budu se dále věnovat péči o hokejového reprezentanta Jakuba Kováře. V rámci přípravy na novou hokejovou sezónu se pod mým dohledem také připravoval hokejový obránce David Kočí, momentálně hráč HC SPARTA PRAHA. Dlouhodobě také spolupracuji s reprezentantkou ve sjezdovém lyžování – Klárou Křížovou. Časově náročná, ale velmi zajímavá je spolupráce se společností HDTS (Hockey Development Training System), která se zabývá individuální tréninkem hráčů ledního hokeje a nejrůznějšími metodami testování. Společnost dlouhodobě působí v Kanadě a USA - NHL, nově také v Rusku – KHL. Aktuálně se také podílím na přípravě mladých hokejistů v týmu HC SPARTA PRAHA. Nějaký čas mi také zabere participace na výuce nových fyzioterapeutů na Jihočeské Universitě v Českých Budějovicích. Velmi se těším na další práci s metodou Kinesio® Tape, ve které mám jako jediný v ČR a SR vzdělání přímo od společnosti, která tuto metodu vynalezla. Zřízení Kinesio Taping® Association International pro Českou a Slovenskou republiku. Ta by měla pod záštitou Dr. Kenza Kaseho – vynálezce této metody vést k určité eliminaci neoriginálních a nekvalitních školení, která aktuálně pro tuto metodu probíhají, tím dochází k degradaci této metody a mnohdy také ke zhoršení zdravotního stavu pacienta. V neposlední řadě se také těším na další práci ve společnosti FACE CZECH a to v podobě výkonu klasické a sportovní fyzioterapie, ale i ve formě školení pro FACE CZECH ACADEMY. Hodně rád bych se také podílel na tom, aby se fyzioterapie vymanila z podvědomí lidí ve smyslu masáží. Což je pořád velmi zažité, ale naprosto milné. Aby získala větší význam ve smyslu prevence a ne pouze v případě vzniku potíží s pohybovým aparátem. To je ale běh na delší trať než do konce roku..

Proč mám rád svou práci
Protože na mě někde „nezbyla“. Mám štěstí, že dělám, co mě baví. Je to obor, ve kterém se musí člověk neustále vzdělávat, posouvat dál, protože výsledků nelze dosáhnout bez dostatečných vstupních informací. Je to pro mne vhodné spojení mých zkušeností ze světa profesionálního sportu, díky kterým vím jak je to náročné. Profi sport mi také dal vědomí, že vždy je něco za něco. Pak už je to o individuálním využití zkušeností pro konkrétní oblast. Baví mě práce s lidmi, co se sebou chtějí něco dělat, protože pokud nechtějí, tak ani sebelepší fyzioterapeut nic moc neudělá.

Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Hýbejte se! Ale je třeba u pohybu i přemýšlet, aby dobře vedená motivace k pohybu neměla nakonec negativní účinek.

Nejčtenější Nápovědníky:

 1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
 3. Nápovědník : Kristýna Lásková
 4. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
 6. Nápovědník: Lenka Velínská
 7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
 8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
 9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 10. Lea Grančič: Nápovědník
 11. Iva Mojžíšková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 12. Věra Macošková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 13. Nápovědník: Radka Cihlářová
 14. Hana Dvorská, známá česká kaskadérka a instruktorka boot campu: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 15. Nápovědník: Zita Svobodová
 16. Michaela Dobrá: Nápovědník
 17. Daniel Müller: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 18. Nápovědník: Radka Vandasová
 19. Veronika Buriš Vrzbová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 20. Tereza Tydlitátová: Nápovědník
 

03. 08. 2012, 22.59:59

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist