Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014

Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014

Na pražský FACE kongres jsem znovu jela po několika letech absence, a o to víc jsem se těšila. Přestože jsme se na cestu přímo domluvily jen tři, na místě jsme zjistily, že s převážnou většinou účastníků se známe minimálně od vidění. Aerobiková komunita je prostě jedna velká rodina. Tentokrát jsme se setkali v komornějším prostředí Sportcentra HAMR, a to hned ve třech sálech.

Přes prezenci jsme prošly bez zádrhelů, vyfasovaly program a vodu, a pak už jsme se každá rozeběhla do jiných sálů. Já jsem zamířila na PortDeBras s Ivou Mojžíškovou, lekci, na kterou jsem se těšila snad nejvíc. A musím říct, že naprosto právem. Ačkoliv se může zdát, že se na PortDeBras jen tak mává rukama, je to pěkná dřina. Lekce asi není úplně pro každého, ale kdo si v dětství přál stát se baletkou jako já, určitě si PortDeBras zamiluje.

Totálně zpocená, ale nadšená, jsem zamířila na aerobic s Carlosem Ramirezem. Protože jsem s ním cvičila před pár měsíci v Brně, věděla jsem, jaký druh lekce zhruba očekávat. Za doprovodu snad všech mých oblíbených písniček nás naučil krásnou taneční choreografii a já jsem se v průběhu probojovala ze zadních řad až dopředu a hodinu si opravdu užila.

Step s Juliem Papim byl bohužel beznadějně plný, takže jsem se musela spokojit s obědovou pauzou (mimochodem, místní bufet není vůbec špatný) a vrátila jsem se podívat alespoň na finále. Docela mě mrzelo, že mi zrovna tenhle step utekl. Podle toho, co jsem viděla, to byl Julio tak, jak ho známe (co se týče stylu choreografie i hudby) a všichni milujeme (nebo snad ne?) .

Po krátké přestávce následovalo finále soutěže FACE New talent. Tři finalisté postupně předvedli krátké choreografie. My ostatní jsme si mohli s nimi zacvičit a tipovat, kdo asi vyhraje. Odbornou porotu tvořili prezentéři. Smekám před všemi třemi finalisty – Jardou Vobrem, Katkou Křístkovou a Luckou Reichlovou. Všichni byli úžasní a to ani nemluvím o tom, že museli cvičit před sálem plným instruktorů a mezinárodních prezentérů. Vůbec jsem porotě nezáviděla. Já bych z nich vybrat nedokázala. Nakonec zvítězila Lucka Reichlová, která pojede reprezentovat ČR na kongres do Rimini.

O několik fotografií a gratulací později už jsme zase cvičili, tentokrát s Kamilem Zasadou. Přestože se mi už moc nechtělo, choreografie mě tak chytla, že jsem naplno odcvičila celou hodinu. Sice už nás v sále notně ubylo, ale ty, co zůstali, lekce očividně bavila tak jako mě.

Protože na box ani na jógu moc nejsem, další hodinu jsme věnovaly nakupování u stánku VeniceBeach. Jejich jarní kolekce je plná veselých barviček! Na závěr nás čekal aerobic dance s Ivou Mojžíškovou. Občas si říkám, kde se v někom tak droboučkém bere všechna ta energie, kterou předává cvičícím. Celkově bych FACE kongres pochválila jak po organizační stránce, tak po stránce prezentérů. Mezi tímto a dalším kongresem už určitě tak dlouho přetržku neudělám a budu se těšit zase na příště.

Text: Zuzana Ryšavá, www.bluegym.cz

Nejčtenější reportáže:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 7. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 10. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 11. Veronika Buriš: TŘI TITULY MISTRŮ EVROPY PRO AEROBIC TEAM CHUCHLE
 12. Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku
 13. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 14. Pepa Růžička: Houmr run Konopiště - počátek tradice?
 15. Finále celorepublikové soutěže v aerobiku Mistry s mistry
 16. Jana Mňahončáková: Reebok Spartan Race ženskýma očima
 17. Kajča Jarošová: Yoga & Dance Spring Festival Ostrava
 18. Kynychová pomáhá pohybem obětem domácího násilí: Podpořit jí v Praze přišla celá řada známých osobností!
 19. DanceXtreme díky FACE CZECH ACADEMY poprvé v České republice!
 20. Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014
 

text: Zuzana Ryšavá, foto: Igor Ryšavý – 04. 05. 2014, 22.50:25

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist