Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Znáte recept na pohodu?

V srpnu 2012 byl realizován průzkum Milka Crispello – Pohoda a sdílení v České republice. Soustředil na mladé lidi (18 až 39 let) s cílem zjistit, jak prožívají chvíle pohody, s kým nejraději tráví pohodové chvíle a jak si sami vytvářejí pohodu ve společnosti svých blízkých.

A jaký je tedy recept na pohodu? Smích, schopnost podělit se o zážitky a společný čas s rodinou, blízkými a přáteli.  Ženy a muži, to jsou dva rozdílné světy s různými pravidly. Nespočet vtipů a příhod na toto téma se traduje po celé generace. Výsledky průzkumu Milka Crispello – Pohoda a sdílení v České republice to potvrzují. Muži a ženy si představují a prožívají chvíle pohody trochu odlišně. Zatímco Češky si chvíle pohody představují jako klid, příjemnou zábavu nebo chvíle strávené s rodinou, pro muže znamená pohoda sledování dobrého filmu, či poslouchání hudby. Muži jsou také o něco akčnějšími sportovci než ženy, což ovšem jistě pro čtenářky Aerobic.cz neplatí…  I tak máme společného více než dost – přes 90 % oslovených rádo vzpomíná na společné zážitky s blízkými a přáteli.

Pohoda bez smíchu a hudby – to prostě nejde! Když Čechům chybí pohoda, tak si pouštějí oblíbenou hudbu, smějí se (někdy i bezdůvodně), nebo sáhnou po dobrotách – ať už sladkých bonbonech, nebo slaných dobrůtkách. Většině z nás dělá radost podělit se o něco dobrého a být ve společnosti blízkých, před nimiž si nemusíme na nic hrát. Až polovina žen si vytváří pohodu tím, že se podělí s blízkými o sladké pamlsky. Muži mají svůj vlastní recept – pohodu vyvolávají veselými historkami. Pohodu zažíváme hlavně v domácím prostředí. Doma si mladí lidé pohodovou atmosféru dolaďují oblíbenou hudbou a smíchem. Dvě třetiny respondentů uvádějí, že je k prolomení ledů dobré nabídnout společnosti něco sladkého na zub, například pralinky Milka Crispello. K pohodě patří i sladké a slané dobrůtky a příjemný drink na uvolnění atmosféry. Zaručeným receptem na pohodu je vždy smích, bez ohledu na to, kde jsme – na dovolené, v práci i ve škole.

Nejčtenější články o fitness na Aerobic.cz:

  1. Jak si užít lekci Zumby!
  2. Nejčastější otázky ohledně pilates - odpovídá Ivana Davidová, lektorka pilates a autorka DVD Dopni zip
  3. 3D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 2012
  4. Tereza Kuchařová: Krutá pravda o pole dance
  5. Cvičení na BOSU blance trainer (zkráceně BOSU)
  6. Exklusivně poprvé v České republice DanceXtreme® basic course
  7. Seznamte se: FREESTYLER
  8. Lenka Šnajdrová, Z-COM reprezentant pro ČR a SR: Zumba má svoje klady a zápory jako každý sport
  9. Flyfit vs. Antigravityyoga
  10. Program CrossFit: týmový duch, přátelé, zábava, soutěživost, motivace, posunování vlastních výkonů
 

21. 09. 2012, 19.07:26

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist