Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

PF 2010: Tajemství šťastného prožitku

Někdo sbírá známky, jiný zlaté mince nebo stará auta. Záleží na našich časových, finančních a prostorových možnostech, zda si můžeme dovolit milého koníčka nebo pořádného koně...  Ať už jsou však naše objektivní možnosti jakékoliv, všichni máme šanci sbírat něco výjimečně drahocenného, a přece tak často opomíjeného – šťastné prožitky. Chvilky, které se nečekaně zatřepotají v našich životech jako ona pověstná muška zlatá, a často i stejným způsobem zmizí, a to i kdybychom si přáli v nich zůstat navždycky. Jen hřejivý pocit v duši zůstane… Jako by jiná dimenze vnímání, kouzlo uprostřed reálného života. Nic víc a nic míň. Na první pohled se možná neliší od těch všedních zážitků, o kterých za pár dní nevíme,  ale přes svoji krátkou existenci zůstávají  na dlouhou, velmi  dlouhou dobu v naší mysli i srdci. Nezáleží na hodnotě vložené investice k jejich získání, délce trvání ani hmotném výsledku! Není možné změřit jejich velikost žádnou fyzikální metodou.

Navzdory mylnému přesvědčení či pocitu neuspokojení, potkávají podobné věci nás všechny, jen je někdy možná zapomeneme uložit v tom spěchu do speciálního sběratelského alba, a tak zůstanou automaticky někde v „mezipaměti“. Přirozený výběr nám určil, co bylo důležité, kdy jsme byli šťastní a možná si to dost neuvědomili… Žádná moderní technologie ještě nedokázala vyrobit nic podobného. Stačí mnohdy závan vůně a vyjede nám celá sbírka vzpomínek, co voní na stejné tónině…. Někdy po vodě u prázdninového rybníka, jindy po prvním parfému nebo starém školním sešitě.

Doopravdy listovat v tom albu šťastných prožitků však vyžaduje něco víc, než pouze nechat pracovat naše smysly.  Je třeba najít klid v duši, zanícení a pravou sběratelskou vášeň… Vzpomínejte pečlivě na události, které by se daly využít.  Vychutnávejte si radost ze svých úlovků! A hlavně nepřestávejte ve své sběratelské činnosti, i kdyby se vám zdálo, že nabídka je vyčerpána.  Není! Kochejte se třeba krásou naší země, když jedete vlakem, zlatavým západem slunce, modrou oblohou, sněhovou nadílkou, když ještě září svou čistotou nebo vůní ranní kávy… Zavolejte své kamarádce z dětství nebo první lásce. Štěstí prý přeje připraveným, tak pracujte na svých příležitostech a zároveň se  probírejte svou stávající sbírkou co nejčastěji, seřaďte si ji podle čeho chcete a zvýšenou pozornost věnujte svým oblíbeným, abyste v případě potřeby nemuseli dlouho hledat. Ty nejlepší exempláře vám pak dodají energii v těžších chvílích…. To je totiž tajemství šťastného prožitku. Bohatství, jehož hodnota s prožitými léty roste.  Převzácný dar, který posiluje naši víru v krásu života.

Ať nadcházející rok 2010 obohatí vaši sbírku o mnoho šťastných prožitků!

Nejčtenější zamyšlení na Aerobic.cz:

  1. Pour féliciter 2015
  2. Jirka Alarzach: Náhody neexistují
  3. Recept pro uživatele aplikace Kalorické tabulky: Jednoduchá dýňová polévka, kterou zvládne úplně každý
  4. pour feliciter 2014
  5. Vánoční variace
  6. Blízká setkání internetového druhu
  7. Jak se správně píše skupinové cvičení Zumba a jiné oříšky k rozlousknutí
  8. 14.2.2005
  9. Včera, dnes a zítra
  10. Nebezpečné myšlenky
 

text: Marcela Macáková, zveřejněno v Get in balance, 2009 – 19. 12. 2009, 16.17:50

Přečtěte si také

Vánoční variace 2008

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist