Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Pohyb a zdraví 2010 očima Lucie Pragrové

V sobotu 13. listopadu 2010 pořádal Miroslav Jirčík a jeho team 3D FITNESS KONGRES a FITNESS EXPO Pohyb a zdraví 2010 v Benicích v hotelu Park Holiday. V rámci tohoto kongresu probíhal i „Aerobic Dance Mania 3“, při kterém byl možný vstup pouze do dvou hal, kde probíhaly aerobikové lekce a lekce zumby.

Podle 3D Fitness je kongres místem, kde se setkávají profesionální odborníci a firmy v oblasti fitness. Účastníci kongresu se mohli seznámit s posledními trendy ze světa fitness a funkčního tréninku. Na programu byly kromě aerobních lekcí obory funkčního tréninku jako TRX, GRAVITY nebo REEBOK FITNESS, také TOMAHAWK s programem Indoor Cycling a profesionální přednášky zaměřené na kulturu těla a činnosti spojené s pohybem a zdravím.

Organizace byla velmi dobře zajištěna. Po příchodu do areálu účastníci kongresu dostali vstupenky na jednotlivé lekce, na které se předem přihlásili na internetu. Těmito vstupenkami se poté prokazovali při vstupu do jednotlivých sálů. Nechyběl ani malý dárek. Parkování i stravování bylo též zajištěno, k dispozici byly také skříňky v šatnách.

 

Švíková

Kongresový den jsme zahájili se Zuzkou Švíkovou, která nás roztančila a po ránu nastartovala při skvělém Dance Aerobic. Souběžně probíhal například Wake Up Pilates s Danielem Müllerem v Body and Mind sále, Pump fx s Davidem Holzerem v sále Reebok, Tomahawk Czech Team, Aqua Combat se Šárkou Radičovou, také se po celý den konaly lekce GRAVITY A TRX.

Druhou hodinu jsme si výborně zatančili s temperamentním José Martinezem při jeho Dance Explosion. Škoda jen, že jsme finále nejeli víckrát. S touto hodinou běžela paralelně například Power Yoga s Vaškem Krejčíkem, Move It! V Reebok Team UK, Tomahawk Poland team a další.

Třetí hodina byla naprosto nejlepší z celého dne – Step 4 all v podání Zuzky Švíkové! Úžasná choreografie, skvělá hudba a ohromná energie, která ze Zuzky přímo prýštila = famózní lekce! I přes počáteční nepřízeň aparatury si to Zuzka skvěle užila, hodina se jí opravdu povedla, a když zůstalo jen „zdravé jádro“, nemělo to chybu, bylo to velmi příjemné. Zároveň s touto hodinou se konal TB Muscle Workout s Patrickem Lauruhnem, Detoxikační techniky v józe s Vaškem Krejčíkem, Tomahawk Germany Team, Funky Aqua se Šárkou Radičovou a další.

Po hodinové přestávce probíhaly lekce Latin House s José Martinezem, Pilates Institute 2010 s Danielem Müllerem, Pump fx v podání Michaela Steela, Tomahawk Czech Team a další.

Poté jsem se zúčastnila Tomahawk Poland team. Velmi jsem ocenila, že jsme měli možnost vyzkoušet si sporttester Polar, který celou hodinu sledoval tepovou frekvenci. Souběžně s touto hodinou bylo možné se zúčastnit Dance and Feel s Patrickem Lauruhnem, Zdravá záda aneb jak správně cvičit s Petrou Valouchovou, Krukový trénink pod vedením Petra Pece a další. 

Nakonec probíhaly lekce Port de Bras v podání Ivy Mojžíškové, SM Systém s Martinem Morávkem, Move It! A Reebok Team UK, Tomahawk Germany team, Stretch and Relax, Core and Stability s Danielem Müllerem.

Nechyběla zde ani výstava partnerů kongresu, pitný režim zajišťovala společnost Mattoni. Bylo možné si zde zakoupit sportovní oblečení značek NeyWer a Body Action, sport testery značky Polar, sportovní hudbu Move-Ya!, také zde byl stánek Reebok, stánek s masážemi (kterou jsem ke konci dne s radostí uvítala) a masážními přípravky Emspoma a další.

Po celý kongresový den probíhaly v přednáškových sálech přednášky na téma „Paradoxy výživy a metabolismu“, „Fitness jako Business“, „Desatero ANO/NE vedení fitness centra“, „The future of Health clubs“, „Image a marketing vašeho fitness“, „Group Fitness Success with measurement“, „The best job – personal trainer“, „Zdravá záda pohledem fyzioterapeuta“, „Successful layout of the health club“ a „How to built up effective Sales“.

Tento kongres byl místem, kde se instruktoři inspirovali, poznali další instruktory, udělali si přehled o novinkách v oboru a potkali své aerobikové přátele. Také provozovatelé a majitelé fitness a wellness center a osobní trenéři zde určitě získali nové nápady.

 

text: Lucie Pragrová , foto: Lucie Pragrová – 14. 11. 2010, 18.52:44

Přečtěte si také

Fotogalerie: Pohyb a zdraví 2010

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist