Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Michael Zima pořádal Corny WELLNESS MARATHON a Aerobic.cz bylo u toho: Pohled první - Monika Otcová

V sobotu 2. června 2012 se v 9:30 otevřely dveře do pražské O2 Arény a na 3 000 zúčastněných se těšilo na skutečně nabitý a letos opravdu povedený program již jedenáctého ročníku Corny Wellness Marathon. Pořadatel akce a prezident Wellness Club, Michael Zima, naplánoval pro návštěvníky hned čtrnáct lekcí a workshopů s profesionály z domova i zahraničí.

Akci zahájil v 11:00 Czech Beto Team, ve kterém nechyběla například Daniela Česneková (školitelka Zumba® instruktorů pro Českou republiku a Slovensko), Karolína Matoušková (první a jediný český Zumba® “Jammer”), Nathan Blake (Zumba® instruktor a mezinárodní prezentér z NYC) a Vendula Kořínková, Miss cvičitelka ČR 1993, jedna z úplně prvních držitelek certifikátu Official Zumba® Instructor v ČR, spoluorganizátorka této akce a organizátorka After Party Marathon na OC Harfa. Czech Beto Team skvěle rozehřál a připravil dav na vystoupení očekávaného zakladatele programu Zumba® Fitness, Beto Perez.

Letos vystoupil Beto Perez v 02 Aréně s live kapelou Soldat a týmem pěti zahraničních instruktorů, Kass Martin, Nicholas Logrea, Walter Diaz, Heidy Torres a Karla Mead. Pódium bylo umístěno uprostřed arény a instruktoři se točili dokola - systém zvaný Fitness Concert. Vystoupení a vedení davu instruktory na pódiu bylo předem dobře nacvičené a velmi profesionální. Skladby prezentovány byly známé, hlavně intruktorům Zumba® Fitness, a během koncertu vystoupila a vedla obrovský dav na skladbu Dance Dance Dance i malá holčička.

Někteří milovníci tanečního aerobiku však Fitness Concert jen sledovali a šetřili síly na vystoupení Romana Ondráška a Lenky Velínské, kteří prezentovali svou pěknou asymetrickou choreografii jako druzí podle oficiálního programu. Lenka s Romanem vedli zkušeně a bez sebemenšího zaváhání dav ve dvojicích k finále své kreativní, pěkné a nesložité asymetrické choreografie vyvrcholené na píseň AI SE EU TE PEGO. Bylo to bezchybné. Poté vystoupili, poprvé spolu, mistři světa Olga Šípková a Vláďa Valouch a roztančili dav svou jednoduchou a hravou choreografií ve stylu Michael Jackson. 

Beto Perez, Zumba

Ti, na které padla únava a hlad a rozhodli se, jako já, vystoupení Olgy a Vládi jen sledovat při obchůzce stánků s různými reklamními dobrůtkami, však spěchali rychle zpět před pódium při zaznění skladby opět v latinském stylu, protože zakladatel Salsation Alejandro Agulo právě začínal svou show. Charizmatický profesionální tanečník, choreograf, fitness instruktor a mezinárodní prezentér sponzorovaný NIKE původem z Venezuely, ale žijící v Beijing v Číně, přilákal dav O2 Arény nazpět svou jedinečnou energií a výběrem skladeb a kroků. Největším překvapením byla skladba Sladké mámení pozměnená do rytmu merengue, kterou Alejandro prezentoval spolu s Czech Beto Teamem a prestože nemohu mluvit za jiné, já byla absolutně dojata.

Jako poslední vystoupila sama Kass Martin se svou hodinou Saturday Night Fever, Zumba® instruktorka a školitelka ZES ze státu Utah v USA. Kass je jednou z hlavních tváří Zumba® Fitness a svým osobitým stylem nabila dav novou vlnou energie. I Beto se k ní během vystoupení přidal na jeviště a zakončili tak opravdu skvělou akci.

Obrovské díky Michaelu Zimovi a všem, kteří se podíleli na organizaci a učinkujícím za skvělou akci. Věřím, že mohu mluvit za většinu zúčastněných, když napíšu, že letos se to opravdu povedlo. Jako jedna ze zúčastněných si zároveň nesmírně vážím toho, že pan Zima dal na návštěvníky minulého ročníku a omezil počet vstupenek. Díky a těším se na ta překvapení, která pro nás plánujete v roce 2013.

O autorce

Monika Otcová pro vás již v roce 2009 napsala článek o zumbě a také v témže roce pořádala úžasný zumbatón v rodných Teplicích. Nadšení –mnohdy až lehká hysterie (bez urážky) kolem zumby – proběhlo u nás až krátce na to.  Děkujeme Monice, že je vždy o krok napřed a že nás informuje.

Fotogalerie z akce na stránkách pořadatele

A ještě pohled druhý - od aerobičky z Brna!

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 11. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 12. Veronika Buriš: TŘI TITULY MISTRŮ EVROPY PRO AEROBIC TEAM CHUCHLE
 13. Karolína Šramlová: Jak jsem si po letech užila závody v aerobiku
 14. Finále celorepublikové soutěže v aerobiku Mistry s mistry
 15. Jana Mňahončáková: Reebok Spartan Race ženskýma očima
 16. Pepa Růžička: Houmr run Konopiště - počátek tradice?
 17. DanceXtreme díky FACE CZECH ACADEMY poprvé v České republice!
 18. Kynychová pomáhá pohybem obětem domácího násilí: Podpořit jí v Praze přišla celá řada známých osobností!
 19. Kajča Jarošová: Yoga & Dance Spring Festival Ostrava
 20. Zuzana Ryšavá: Jak jsem si užila Mezinárodní kongres BEST OF FACE 2014
 

text: Monika Otcová , foto: archiv wellnessclub.cz – 19. 06. 2012, 22.04:49

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist