Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Matěj Kubec: Od aerobiku do SuperStar

Matěj Kubec: Od aerobiku do SuperStar

Matěje Kubce jste asi zaregistrovali jako účastníka loňské soutěže SuperStar. Ale málokdo už ví, že začínal jako dítě s aerobikem a působil celé 3 roky v týmu Šárky Heřmánkové, mistryně světa v aerobiku. Když se tam objevil poprvé, psal se rok 1995. Teď, po 17ti letech, patří Matěj Kubec alias Matt Pardus mezi nejvyhledávanější lektory street dance nejen u nás, ale i v zahraničí.

Matěji, jaké to bylo, když jsi začínal s aerobikem? Bylo to tenkrát první setkání se sportem a aktivním pohybem?

Moje maminka je tanečnice, takže jsem se vlastně od malička pohyboval na pomezí tance a hudby. Před aerobikem jsem se věnoval hodně i bojovým sportům, ale pak jsem zjistil, že to není moc pro mě a že koníček, který se točil kolem hudby, mě přitahoval víc.

Takže aerobik už ti nestačil a vrhnul ses na tancování?

Aerobik mě moc bavil, ale jakmile maminka zjistila, že jsem pohybově nadaný a že mě pohyb na hudbu baví, zkusila mě přihlásit i na různé další styly. Začal jsem s latinsko-americkými a standartními tanci, které mi daly základ do dalších stylů. Pak jsem shodou náhod začal tančit s partnerkou co byla členkou skupiny If, kterou vedla Qaša, takže jsem se dostal zase k něčemu novému a začal se věnovat street dance, u kterého jsem už zůstal. 

Pomineme-li techniku a talent, co dalšího musí podle tebe tanečník umět? Jaké charakterové vlastnosti by měl mít, aby se dokázal prosadit a mohl se tancem živit profesionálně?

Tanečník by měl být určitě flexibilní, spolehlivý a vědět co chce a kam směřuje. Za svůj život jsem se setkal s řadou lidí, kteří byli nesmírně talentovaní, ale tanec není jen koníček nebo práce, je to něco, čím člověk musí žít. Musíte kvůli němu obětovat hodně: čas, peníze, vztahy a v podstatě i normální, běžný život. Když se ostatní baví, vy na sobě pracujete. Jen tak to můžete někam dotáhnout... Ale když to vidím zpětně, ničeho nelituju. Nedokážu si život bez tance představit. Miluji tanec!

Jaké taneční trendy aktuálně "frčí"? Máš mezi nimi nějaký svůj oblíbený?

Vždycky je mnoho stylů, které jsou zrovna "in". Některé z nich jsou ale zásadní a měl by je zvládnout každý tanečník, pokud chce být úspěšný, protože vám dávají potřebný technický základ pro váš taneční rozvoj. Je to balet, je to moderna, jazz, ale třeba i latinsko-americké tance, které jsou pro mě takovou “příjemnější” cestou, jak získat správné taneční základy...

Jinak z těch nejnovějších stylů je mi nejbližší commercial dance. Je to styl, který míchá aktuální hudební a taneční trendy. Můžu si vybrat a učit prvky, které jsou zajímavé pro lidi na lekci, ale i pro diváky, kteří zhlédnou vystoupení mojí skupiny JUSTINCREDIBLE TEAM. Mohu využívat hudbu, která je aktuální, je mi blízká a nemám v ničem svázané ruce. Prostě poslouchám hudbu, kterou mám rád a tančím. A takhle se to i snažím předávat lidem, kteří přišli na moje taneční lekce.

A kde tě můžou teď čtenáři vidět nebo kam můžou zajít na tvou taneční hodinu?

S mojí taneční skupinou pravidelně vystupujeme na akcích po celé Evropě, nejvíce ale v Praze. Doprovázíme i interprety jako je třeba Sámer Issa. Všechna plánovaná vystoupení  můžete nalézt na facebooku na www.facebook.com/jicteam. A kdybyste si chtěli poslechnout můj nový singl Love Affected, který jsem díky zkušenostem ze SuperStar nedávno natočil, najdete ho na mém oficiálním facebook profilu www.facebook.com/mattpardus.

Jinak se s vámi rád uvidím na některé z mých tanečních lekcí. Aktuálně jsme navázali úzkou spolupráci s nově otevřeným studiem Dancers’ Club. Tam proběhne první lekce mého kurzu Commercial dance v úterý 29.5. a bude zdarma! Tak si přijďte vykoušet, jak se tancuje v nejnovějších videoklipech nebo na hudebních show. Připravujeme i pravidelné kurzy a různé speciální workshopy a lekce i přes léto. Všechno najdete na internetových stránkách www.DancersClub.cz.

Nejčtenější rozhovory:

 1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 3. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 4. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 5. Rozhovor: Zuzana Švíková
 6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 11. T. Tydlitátová, K. Brabcová, V. Kubíčková: Úspěšné Kapitánky
 12. Vašek Krejčík: Dvacet let v pohybu
 13. Kristina Růžičková: FUN rozhovor
 14. Ing. Josef Křetinský: Moje FRČÍME s.r.o. je cestovní kancelář pro aktivní lidi
 15. Alena Palasová: Rozhovor s Charlotte Tegenmark (Andersson)
 

text: Mirka Toušová pro Aerobic.cz, foto: archiv – 27. 05. 2012, 22.49:43

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist