Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Lucie Čadanová: Moje těhotenství a nový život po porodu

Když se podívám zpátky, musím říct, že mé těhotenství bylo překrásné. Nedávno mi psala kamarádka, že je těhotná a já jsem se hned rozzářila a zároveň trochu závidím, protože bych chtěla být těhotná ještě jednou, zase cítit pohyby miminka a nosit v sobě malou „Čadanku“ nebo „Čadánka“, jak říká moje kamarádka a šikovná instruktorka Marcela Janišová, která se dověděla mezi prvními informaci o tom, že čekám miminko, když mě vezla z Prahy do Ostravy na Argent  školení instruktora aerobiku.

Čekal mě náročný víkend intenzivního školení, kde jsem měla fungovat prakticky celou sobotu a  neděli do odpoledne, ovšem to jsem byla v prvním trimestru a ranní nevolnosti, které trvaly celý den, braly mé tělo útokem. První trimestr jsem žila, nebo možná spíše přežívala na mandarinkách a nutridrincích, hroznovém cukru a vodě, protože nic jiného moje tělo nesneslo. Na školeních mě hlídala zmíněná Marci v případě, že bych sebou, lidově řečeno,  „sekla“ - věděla, co dělat.

Lucie Čadanová: Moje těhotenství a nový život po porodu

První trimestr pominul a mně začalo být dobře, bylo už vidět trochu  bříško a já jsem začala cítit pohyby. Pamatuju si, že to začalo „klepáním“ v břiše, tak jsem hned psala SMS mému snoubenci Tomáši Dědiči, který si spíše myslel, že mi klepe tzv. na maják.

Druhý trimestr
byl naprosto bez problémů. Samozřejmě se občas objevila nevolnost, ale to jsem si zavinila sama tím, že jsem buď jedla málo, nebo jsem nevypila dostatek tekutin. Co bylo ještě nepříjemné, byla vedra v létě. Od svých 17ti let jsem léta trávila v Itálii jako delegátka nebo barmanka na plážích, takže jsem byla zvyklá na vysoké teploty, ale jako těhotná jsem tak snášenlivá k horku nebyla.

Třetí trimestr jsem byla stále čilá. Pořád jsem čekala, kdy přijde doba, kdy přestanu chtít být těhotná a budu si připadat jako balvan, jak mi většina maminek řeklo, že to bývá, ale nic takového se nedostavilo. Ani do schodů jsem se moc nezadýchávala, žádné otoky nohou.  Myslím si, že mé těhotenství proběhlo také bez problémů, protože jsem byla před tímto obdobím fit, během těhotenství jsem pořád cvičila, ale samozřejmě trochu jinak a ke konci jsem už spíše „coachovala“. Definitivně jsem přestala cvičit koncem  srpna, tedy začátkem 7. měsíce, ale pořád jsem chodila občas na port de bras, v 8. měsíci jsem se odvážila vzít zástup port de bras, samozřejmě lekce byla uzpůsobena tomu, abych se nevystavovala žádnému riziku, ale předcvičovat v těhotenství je jiné než za „normálních“ okolností. Možná, že to byl jen můj pocit, ale klienti byli stále usměvaví a hodiny byly úžasné, sblížila jsem se s klienty, kteří mi píší občas, jak se mi teď vede s miminkem.

Přišel listopad a narodil se nám Kubíček. Jsme šťastní, že je to zdravý chlapeček, ač se narodil jako malý „prďola“. Vážil jenom 2 620g, ale pomalu a jistě vše dohání. Já se snažím doma trochu posilovat, vynechávám zatím břišní svaly, snad šikmé břišní svaly trochu cíleně zapojím, ale prozatím minimálně. Až teď si plně uvědomuji pocity klientů, kteří chodí na nás lektory cvičit a zdá se jim těžké provést některé pokyny, které jsou pro lektora hračkou. Např. stáhnout pupík k páteři, rozsvítit hrudník, aktivovat svaly pánevního dna apod. - jsou najednou ne tak zcela automatické a jednoduché úkony k provedení  jako dříve, ale vše je jen otázka času a píle, kdy se atrofované svaly opět stanou funkčními. Já nikam nespěchám, máme zdravého a krásného syna, takže vše ostatní je již podružné. Období těhotenství je krásné a po porodu přicházejí ještě krásnější emoce a čekání na první úsměvy vašeho potomka. Netušila jsem, jaké je to štěstí mít vše naplňující miminko a podporujícího, milujícího snoubence.Všem vřele doporučuji...

Nejčtenější Nápovědníky na Aerobic.cz:

 1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
 3. Nápovědník : Kristýna Lásková
 4. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
 6. Nápovědník: Lenka Velínská
 7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
 8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
 9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 10. Lea Grančič: Nápovědník
 11. Iva Mojžíšková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 12. Věra Macošková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 13. Nápovědník: Radka Cihlářová
 14. Hana Dvorská, známá česká kaskadérka a instruktorka boot campu: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 15. Nápovědník: Zita Svobodová
 16. Michaela Dobrá: Nápovědník
 17. Daniel Müller: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 18. Nápovědník: Radka Vandasová
 19. Veronika Buriš Vrzbová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 20. Tereza Tydlitátová: Nápovědník
 

text: Lucie Čadanová, foto: archiv LČ – 24. 01. 2013, 08.42:46

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist