Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kulturní a čtenářský deník: Zkrocení zlé ženy

Oblíbenou komedii o hubaté Kateřině a jejím důmyslném krotiteli Petruchiovi uvádí už druhou sezonu festival Letní shakespearovské slavnosti, který probíhá až do 7. září 2012. Pořadatelem slavností je opět AGENTURA SCHOK a spolupořádá je Hlavní město Praha, Městská část Praha 1 a Správa Pražského hradu. Osobní záštitu nad festivalem převzala i v tomto roce první dáma České republiky Livia Klausová.

Zábavnou podívanou, kterou známe i z filmových zpracování (asi nejznámější je to s Elizabeth Tailor, 1967), jsem zhlédla na otevřené scéně HAMU na Malostranském náměstí za poměrně nepříznivého počasí. Pořadatelé však byli dobře připraveni (praktické pláštěnky) a diváci natěšeni, takže ani nepříjemný déšť nezabránil plánovanému zkrocení zlé ženy (Jana Stryková).  Po krátké technické pauze se tam nahoře nakonec smilovali, nemyslím tam nahoře na Hradě, ale až úplně „tam nahoře“, a tak jsme si mohli až do konce s chutí užívat vlahý letní večer.  A byla to paráda.

V této souvislosti nemohu nezmínit báječnou hudbu  (Jan P. Muchow), která hraje v tomto moderním a líbivém nastudování - ideálním pro letní scénu - nemalou roli. Něco mezi Horečkou sobotní noci a Pomádou (v tom dobrém slova smyslu) lehce okořeněnou MC Hammerem, blesklo mi hlavou po prvních minutách. A rozhodně to není špatně.

Zkrocení zlé ženy

V roli Kateřiny můžete vidět i Tatianu Vilhelmovou.  V úloze Petruchia je pak možné pokaždé vidět Romana Zacha, z kterého jsou ženy často v pokušení :-) Přitažlivé je i další herecké obsazení. V roli Kateřininy obletované sestry Biancy alternují letos Lucie Štěpánková a Tereza Vilišová. Biančina podnikavého nápadníka Lucencia ztvární populární herec a hudebník Vojtěch Dyk (alternuje Matouš Ruml). O ruku krásné Biancy usilují ještě David Novotný (Hortensio) a Vladimír Marek (Gremio). Dále hrají Oldřich Vízner (alternuje Pavel Kikinčuk), Jiří Černý, Michal Kern, Petr Vančura, Jan Novotný, Zdeněk Hruška a Lenka Zbranková. V rolích skvěle tančících sluhů se objeví Jiří Panzner, Tomáš Kobr a Jindřich Nováček.

A co napsat na závěr?  Zaujala mě slova Jany Strykové o své roli:   „Kateřina touží po tom, aby si jí někdo všiml, ale odmítá se přizpůsobit a chovat se podle očekávání jako něžná květinka  - chce, aby ji milovali takovou, jaká je.“ Co myslíte, kolik takových Kateřin dnes běhá po světě? Vidíte je? Shakespeare je prostě nadčasový a má nám co říct i dnes…
 

Další kulturní tipy:

  1. Nepotopitelná loď Titanic se vrací na plátna zásluhou Jamese Camerona v neuvěřitelné 3D projekci
  2. Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník
  3. Čtvery Vánoce
  4. Let’s Dance: Revolution
  5. StreetDance 2
  6. Michael Jackson´s This Is It
 

text: MM, foto: Viktor Kronbauer, Zdroj: © AGENTURA SCHOK – 12. 08. 2012, 00.09:02

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist