Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

Naše maminky tancovaly jako Starci na chmelu. Generace dnešních čtyřicátníků napodobovala kroky z Pomády (Grease) podle Travolty, jezdila na kolečkových bruslích jako Olivia Newton John v Xanadu, toužila být vytrvalá v aerobiku jako Samantha, hlavní hrdinka Božsých těl (Heavenly Bodies), nebo jít za svým snem jako Alex ve Flashdance. Seznamte se s hrdiny našich dětí...

1.jpg10.jpg12.jpg
13.jpg16.jpg2.jpg
3.jpg6.jpg9.jpg

Filmem Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník se fenomén společnosti Disney poprvé dostává na filmová plátna. Po celém světě oblíbení studenti (Zac Efron, Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale, Lucas Grabeel, Corbin Bleu a Monica Coleman) v něm postupují do maturitního ročníku. Troy a Gabriella, kteří mají plné ruce práce s basketbalovým šampionátem, maturitou a jarním muzikálem, ve kterém účinkují všichni z Divokých koček, se snaží užívat si každé společné chvilky, protože budoucnost jejich vztahu ohrožují jejich celoživotní sny o dalším studiu. Do filmu, který se v maximální míře snaží využít možností, poskytovaných stříbrným plátnem k tomu, aby nám nabídl ještě větší množství působivějších tanečních a hudebních čísel, vstupuje také několik čerstvých studentů a členů Divokých koček (Matt Prokop, Justin Martin, Jemma McKenzie-Brown). Objevuje se v něm ale i celá řada dalších tváří, známých ze dvou předchozích televizních filmů stanice Disney Channel - Olesya Rulin, Chris Warren Jr., Ryne Sanborn, Kaycee Stroth, Bart Johnson nebo Alyson Reed.

Fenomén Muzikál ze střední se zrodil jako nápad v obývacím pokoji producenta Billa Bordena. "Chtěl jsem natočit nějaký muzikál, na který bych se mohl podívat se svými dětmi. Tak prosté to bylo," říká Borden. Ačkoliv se v poslední době muzikál s úspěchem filmů pro dospělé, jako například Moulin Rouge nebo Chicago, vrátil do jisté míry do popředí pozornosti, nikdo netočil muzikály pro dospívající mládež. "Bill a já máme tenhle žánr opravdu rádi," míní Bordenův produkční partner Barry Rosenbush. "Co se prvního filmu týče, nesnažili jsme se znovu vynaleznout kolo...snažili jsme se ho jen znovu uvést do povědomí. Filmová historie je plná hudebních komedií pro mládež. Filmy ve třicátých a čtyřicátých letech, které všichni zbožňujeme - Westside Story, Za zvuků hudby a později Pomáda - ty všechny byly pro mladé."

O TVŮRCÍCH

ZAC EFRON (Troy Bolton) se profiluje jako jeden z nejslibnějších hollywoodských talentů. Efron obdržel populární Teen Choice Award jako nejpohlednější herec roku 2007 a MTV Movie Award za přelomový výkon ve snímku Hairspray. Efron před nedávnem dokončil natáčení filmu Richarda Linklatera Me And Orson Welles, adaptaci románu Roberta Kaplowa. Představuje v něm středoškoláka, který zabloudí do zatím ještě neotevřeného Mercury Theatre a tam upoutá pozornost Orsona Wellese. Efron se ve filmu objevuje po boku Bena Chaplina a Claire Danes. K vidění bude v chystaném snímku Seventeen Again, komedii ve stylu filmu Velký, ve kterém se šestatřicetiletý neúspěšný muž probudí v těle maturanta. Ve filmu hrají také Matthew Perry a Leslie Mann.

V roce 2007 si Efron zahrál po boku celé řady hvězd v hitovém filmu Hairspray, pojednávajícím o tom, co se stane, když do výhradně bělošského televizního pořadu přidáte trochu soulu. Film získal Critics Choice Award za nejlepší herecký tým a byl nominován i na Zlatý globus a cenu SAG. Efron se stal hvězdou fenomenálně úspěšného snímku Muzikál ze střední stanice Disney Channel. Svou roli zopakoval v Muzikálu ze střední 2, který prolomil rekordy kabelových televizí a přilákal k obrazovkám 18.6 milionu diváků. Mezi jeho další role patří hostování v seriálech Kalifornské léto, The Suite Life of Zack & Cody, Pohotovost, Ten, kdo tě chrání nebo The Music Man.

VANESSA HUDGENS (Gabriella Montez) je slibná mladá herečka a zpěvačka. Aktuálně hraje v působivém hudebním filmu Bandslam, který by měl mít premiéru začátkem roku 2009. Po boku Gaelana Connella, Aly Michalky a Lisy Kudrow tu Hudgens představuje outsidera, který se pokouší najít svoje místo a zúčastní se školní hudební soutěže.

Hudgens svou kariéru začala v osmi letech ve světě divadelních muzikálů. Velice záhy si tak zahrála v muzikálech jako Evita, Carousel, Čaroděj ze země Oz, Král a já, The Music Man, Popelka či Damn Yankees, ve kterých měla šanci předvést své bohaté pěvecké a herecké dovednosti. Jejím filmovým debutem se stal film Catherine Hardwicke Třináctka s Holly Hunter a Evan Rachel Wood. Zanedlouho se objevila v akčním dobrodružném filmu Thunderbirds a pravidelně byla k vidění v seriálu stanice Disney Channel The Suite Life of Zach & Cody. Mezi její další televizní role patří ty v seriálech Quintuplets, Brothers Garcia, Still Standing a Po stopách zločinu. Skutečnou pozornost jí ale vysloužila až její role v přelomovém muzikálu Muzikál ze střední stanice Disney Channel a jeho pokračování. V roce 2006 vydala Hudgens své debutové album V. V červenci 2008 vyšlo její druhé album Identify, na jehož vydání navázala dvouměsíčním koncertním turné po Spojených státech.

ASHLEY TISDALE (Sharpay Evans) je známá především svou rolí Sharpay Evans v hitových televizních muzikálech Muzikál ze střední a Muzikál ze střední 2. Třiadvacetiletá herečka a zpěvačka se v poslední době objevila ve filmu stanice ABC Family Picture This, což byl společný projekt MGM a Tisdaleiny produkční společnosti Blondie Girl Productions. K vidění bude i v celovečerní komedii společnosti Twentieth Century Fox They Came From Upstairs, která by měla mít premiéru počátkem roku 2009. Měla by si také zahrát v plánovaném remaku filmu Mladá čarodějnice studia United Artists a s Freemantle Media (tvůrci American Idol) podepsala smlouvu na výrobu nového televizního seriálu.

Tisdale na sebe poprvé upoutala pozornost diváků rolí prodavačky v obrovsky populárním seriálu stanice Disney Channel The Suite Life of Zack & Cody. Poté namluvila jednu z hlavních postaviček animovaného seriálu Phineas and Ferb. Pravidelně se objevovala v seriálech Nathan's Choice a The Howie Mandel Pilot. Mezi její další televizní role patří ty v seriálech George Lopez, Still Standing a The Hughleys, stejně jako i menší role v seriálech Grounded for Life, Křižovatky medicíny, Bostonská střední a Sedmé nebe. Její první sólová deska Headstrong debutovala na páté příčce Billboard Top 200 Chart a získala ocenění zlaté desky. Před nedávnem procestovala zemi v rámci vyprodaného představení Muzikál ze střední: Koncert.

CORBIN BLEU (Chad Danforth) je talentovaný mladík, který dosáhl pozoruhodných úspěchů jako herec i jako zpěvák. Bleu účinkoval v cenou Emmy oceněném původním filmu stanice Disney Channel Muzikál ze střední a později i v Muzikálu ze střední 2. Ve filmu Free Style, který i produkuje, hraje mladého motokrosového závodníka, který se snaží vyhrát národní šampionát a současně se starat o rodinu. Film by měl mít premiéru počátkem roku 2009.

Jeho první hlavní rolí byla ve filmu Chyťte tu holku po boku Kristen Stewart. Mezi jeho další filmy patří například Žoldák - legie zkázy s Kurtem Russellem, Galaxy Quest s Timem Allenem a Sigourney Weaver, Mystery Men po boku Bena Stillera a Hanka Azaria, a Family Tree. Na televizních obrazovkách se objevil jako boxerský šampion v původním filmu stanice Disney Channel Jdi do toho s Keke Palmer a jeho skutečným otcem Davidem Reiversem. Před premiérou Muzikálu ze střední 2 držel tento snímek rekord nejsledovanějšího filmu Disney Channel. Mezi jeho další televizní role patří hlavní role v seriálu stanic Discovery Kids a NBC Let 29 a hostování v seriálech Hannah Montana, Pohotovost, The Amanda Show, Cover Me či Malcolm&Eddie. V únoru 2009 by mělo vyjít jeho druhé album u společnosti Hollywood Records. Jeho debutové album Another Side, které vyšlo v roce 2007, obsahovalo hit Push It To The Limit z filmu Jdi do toho. V létě 2007 absolvoval Bleu turné po 45 amerických městech. Aktivně spolupracuje s celou řadou charitativních organizací.

LUCAS GRABEEL (Ryan Evans) bude k vidění v chystaném snímku Milk, životopisném filmu zavražděném politikovi Harveym Milkovi, ve kterém hraje Sean Penn, a v připravovaném filmu Rock and Roll Forever. Stejně tak ho budeme moci spatřit v dramatu Alice Upside Down. Ve filmu podle úspěšné knižní série Phyllis Reynolds Naylor hrají Alyson Stoner, Luke Perry a Penny Marshal. Krom toho se objevil i ve filmu College Road Trip. Mezi jeho další úspěchy patří hlavní role v původních filmech stanice Disney Channel Return to Halloweentown a Halloweentown High, Hostoval také v seriálech Veronica Mars, 'Til Death, Boston Legal a Smallville, ve kterém ztvárnil mladého Lexe Luthora.

MONIQUE COLEMAN (Taylor McKessie) je divákům známa především svou rolí ve fenomenálně úspěšných filmech Muzikál ze střední a Muzikál ze střední 2. Probojovala se do finální čtveřice soutěžících v hitovém pořadu Dancing With The Stars a podílela se i na koncertní verzi tohoto pořadu. Vystupovala také ve 42 amerických městech v rámci turné Muzikál ze střední: Koncert.

Coleman hrála po boku Jamese Earl Jonese hlavní roli ve filmu stanice Hallmark Čítárna, za který obdržela v roce 2006 cenu Camie. Pravidelně byla k vidění v seriálu The Suite Life of Zack & Cody a objevila se také v seriálech Bostonská střední, Veronica Mars, Gilmorova děvčata, Křižovatky medicíny a Malcolm v nesnázích. Kromě toho si zahrála i televizním filmu The Ditchdigger's Daughters s Carlem Lumbym a Dule Hill, za což byla nominována na Young Artists Award. V září 2007 moderovala pořad The View stanice ABC.

KENNY ORTEGA (režie, choreografie, výkonný producent) má na svém kontě celou řadu děl, která si získala u diváků obrovskou oblibu. Je režisérem a choreografem cenou Emmy oceněných filmů stanice Disney Channel Muzikál ze střední a Muzikál ze střední 2. Ortega vytvořil a režíroval vyprodané koncertní turné Hannah Montana / Miley Cyrus Best of Both Worlds, které probíhalo na podzim 2007 a v zimě 2008 a bylo zaznamenáno v pokrokovém 3D formátu režisérem Brucem Hendricksem.

Je producentem lední revue Muzikál ze střední, které debutovalo na podzim 2007, a zastával funkci tvůrčího vedoucího turné Muzikál ze střední: Koncert, které odstartovalo na podzim 2006. Vyprodané turné procestovalo 42 měst Ameriky a po přestávce, během které byl natočen druhý díl filmu, pokračovalo na jaře 2007 v Latinské Americe. Ortega také režíroval a vypracoval choreografii pro velice úspěšný film Gepardí Kočky 2, natáčený v Barceloně.

Za Muzikál ze střední 2, který si po celém světě získal přes 286 milionů diváků, byl nominován na DGA Award. Tuto cenu se mu předtím podařilo získat za první díl této série, který zhlédlo 255 milionů diváků, a obdržel za něj i cenu Emmy za výjimečnou choreografii. Předtím získal dvě ceny Emmy za režii a choreografii zahajovacích a ukončovacích ceremoniálů zimní olympiády 2002 v Salt Lake City.

V osmdesátých letech se proslavil jako choreograf skupiny The Tubes, čímž si posléze získal pozornost Cher, která ho požádala, zda by mohl vypracovat choreografii k jejímu televiznímu koncertu. Stal se vyhledávaným choreografem pro umělce tak významné jako Barbara Streisand, Madonna, Michael Jackson, Gloria Estefan, Elton John, Bette Midler a The Pointer Sisters. Po přechodu k filmové choreografii měl tu čest pracovat s legendárním Genem Kellym na filmu Xanadu a posléze na snímku Francise Forda Coppoly One From The Heart. Kelly ho naučil pracovat s choreografií pro kamery. Ortega poté vytvořil choreografii k hitovým filmům Hříšný tanec, Volný den Ferrise Buellera, Kráska v růžovém a Eliášův oheň. Co se režijních počinů týče, režíroval pro Walt Disney Pictures filmy Newsies a Hokus pokus. Jako režísér pracoval i na epizodách seriálů Gilmorova děvčata, Ally McBealová, Nemocnice Chicago Hope a Grounded for Life.

High School Musical 3: Senior Year

rodinný/muzikál/komedie, 112 min, Dolby Digital, český dabing, azurová stopa, mládeži přístupný

Režie: Kenny Ortega

Hrají: Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens, Ashley Tisdale, Lucas Grabeel, Corbin Bleu, Monique Coleman, Matt Prokop, Justin Martin, Jemma McKenzie-Brown

Česká premiéra: 4. 12. 2008

 

text: FALCON a.s., foto: FALCON a.s. – 27. 11. 2008, 10.02:18

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist