Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Karolina Jarošová: Litex aerobic show 2014

Po parádních akcí jako byla Funaerobic show a Aerobicmania, tu máme listopad a ten již tradičně patří naší oblíbené LITEX AEROBIC SHOW.

Po půl roce se už do skoro zasněžené Litomyšle chystaly všechny známé tváře jak z instruktorů, tak ze všech, kteří mají rádi pohyb a patří do světa aerobiku a Zumba fitness. Tak se není čemu divit, že akce byla vyprodána až do posledního místečka a ostatní zájemci si musejí počkat až na další ročník, který se bude konat na jaře roku 2015.

Karolina Jarošová: Litex aerobic show 2014

Ale teď už k samotné akci. Nejdříve něco, co z běžných akcí až tolik neznáme, a to tak dobře vyřešený program. Neskutečných 9 hodin se nám neustále někdo staral o zábavu, relaxaci, jídlo, pití, ale hlavně o skvělé lekce. O přestávkách nás k tomu všemu ještě bavila krásná vystoupení v podání dětí z taneční školy ERA, aerobic clubu HIP HOP z Hradce Králové a samozřejmě módní přehlídka nové kolekce od značky Litex. Každou volnou chvilku jsme ještě dostávali další a další malá překvapení od sponzorů až vše vyvrcholilo bohatou tombolou, která musela být rozdělena do tři částí, protože bylo tolik dárků, že si svoji cenu odnášela opravdu většina účastníků.

 • Skoro vždy se naprosto plný sál rozděloval na dvě půlky, takže když si dávali do těla příznivci dance aerobicu a posilování, tak zumbistky a zumbisti mohli v klidu odpočívat, ale dnes si už první lekci nenechal nikdo ujít.

Aero dance show - krásná dynamická taneční sestava v podání Lenky Velínské, Romana Ondráška a Milana Ondruše byla jasnou volbou. O první a poslední blok se postaral Miňo s Romanem a prostřední, ladnější část plnou otoček a paží - si vzala na starost Lenka. Dohromady to vypadalo nádherně - zvlášť, když si nás rozdělili na tři části a každý jel svůj dynamický prvek v jinou dobu. I když to byla první lekce, vůbec se nám nechtělo skončit a finálovou část bychom nejraději opakovali ještě několikrát.

Karolina Jarošová: Litex aerobic show 2014

V druhé hodině přišla na řadu Zumba fitness s Danielou Čavojec Česnekovou. První část tancování byla spojená s lehkým posilováním, potom se k Daniele přidali dva zumbisti a už začala ta pravá “zumba párty“. Postupně se začali přidávat další lektoři, takže jsme ani nestačili sledovat, kdo nám všechno na pódiu tančí.

Jakmile usměvavá Daniela skončila poslední písničku, už se chystal Roman na svůj Cardio dance. Po každé hodině jsem si říkala, že to musela být zaručeně nejlepší lekce, ale vždy po ní hned následovala další, takže moje rozhodování pro anketní lístek nebralo konce. Roman se svým výborným vystupováním ani nepotřebuje mikrofon, protože většinu času někde běhá mezi námi pod pódiem, aby nás pozdravil nebo dovysvětlil složitější části. Opět neskutečná choreografie, metodika, energie!

Další lekci Zumba ladies duo ride měly dvě krásné slečny Lucie Tvrdoňová a Jana Uhlířová. Obě byly bezvadně sladěné jak v oblečení, doplňcích, tak v tanečních prvcích. Zatímco si celý sál užíval atmosféru a chytlavé písničky, já jsem letos poprvé využila relaxační masáž, která byla opravdu potřeba, protože mě čekala další, tentokrát trochu více posilovací lekce.

Karolina Jarošová: Litex aerobic show 2014

Na Deep work s Leou Grančič asi jen tak nikdo nezapomene. Deep work jsme si v Litomyšli mohli zkusit letos poprvé a dalo nám to oprvadu zabrat. Tato lekce je zajímavá tím, že začíná pomalejší částí, spíše dechovými, protahovacími technikami a postupně přidává na intenzitě. Jednotlivé cviky zaměřené na sílu a stabilitu jsme nejdříve prováděli v pomalejším tempu s důrazem na jejich provedení, později pak ve vyšším tempu na výdrž. I když to byla “pěkná makačka“, jak řekla v rozhovoru sama Lea, výsledek byl parádní.

Další hodinu měl Milan, který si převážně dámskou společnost vyloženě užíval. Jeho Disko dance aerobic bylo něco neskutečného! Naprosto pohodová nenáročná choreografie ve stylu disco a reggae s úžasnou hudbou, energií a jeho úsměvem naladilo úplně všechny.

A poslední rychlejší hodina byla Freestyle zumba show v podání snad všech zumba lektorů na celé akci. Každou písničku měla na starost jiná skupinka a cvičilo se už úplně všude, na pódiu, naproti sobě i ve dvojicích. Všichni se tak rozjeli, že ani nechtěli přestat a kdyby nebylo včasného zásahu moderátora, tak by tancovali ještě teď.

Sladká tečka na konec bylo Pilates dance s Lenkou. Bohužel už jen půl hodiny, ale i tak jsme se krásně protáhli a dali zase zpátky dohromady střed těla a všechny další důležité svaly pro udržení naší stability, což jsme už opravdu potřebovali.

Ani jsem se nenadála a moje podzimní kongresové trio končí, nezbývá než poděkovat skvělým organizátorům a doufat, že pro nás Jiřinka, Roman a Karel už připravují další ročníky tak výborných akcí. Děkujeme a těšíme se na příště!

VELKÁ FOTOGALERIE:

Lenka Šnajdrová: Litex aerobic SHOW 008

 

Nejčtenější rozhovory na Aerobic.cz:

 1. Tři otázky pro Anetu Kuklínkovou, ředitelku soutěže Dívka ČR
 2. Jana Havrdová, ta, co není Sama doma: Ruční práce, tanec, aerobik a rady, jak zhubnout
 3. Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!
 4. Rozhovor: Zuzana Švíková
 5. Eva Vlachová, stylistka soutěže Dívka České republiky 2015: Přirozenost v sobě mohou ženy objevit, pokud naslouchají svému tělu a naučí se je milovat!
 6. David Holzer, Jakub Strakoš, Vláďa Valouch opět v akci: Legendy se vracejí
 7. Daniel Komarov a Kateřina Šmejkalová: Rozhovor s mistry
 8. Milan Ondruš: Rozhovor před Funaerobic show 2013
 9. Dr. Georgis Patenidis: Odcházení
 10. Zuzana Šoltysová, trenérka vítězného klubu Mistry s Mistry 2016
 

01. 12. 2014, 09.30:06

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist