Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Flowin, Kettlebells a Dynamax – co je co a kde si to můžete zacvičit

Flowin, Kettlebells a Dynamax – co je co a kde si to můžete zacvičit Flowin, Kettlebells a Dynamax – co je co a kde si to můžete zacvičit Flowin, Kettlebells a Dynamax – co je co a kde si to můžete zacvičit

Klienti, kteří navštěvují skupinové lekce či osobní tréninky v Sokolovně Průhonice, již dávno pochopili, že se s průhonickými trenéry nikdy nenudí. „Snažíme se tréninky koncipovat tak, aby byly co nejvíce pestré a zábavné, ale přitom účelné a chytré.“ říká trenér Ondra a dodává: „I proto jsme trochu doplnili „arzenál“ pomůcek a tréninky jsou tedy nyní ještě účinnější a někdy i bolestivější,“ usmívá se. Sokolovna Průhonice nabízí hned tři nové typy cvičení: Flowin, Kettlebells a Dynamax.

Flowin

Flowin je moderní tréninkový systém pocházející ze Švédska, který byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla jako základní součást, kde je hlavním úkolem rozvoj kondičních schopností a vyrovnávání svalových dysbalancí.

Kettlebell

Kettlebell  je tradiční „oldschool“ posilovací náčiní původem z carského Ruska, rusky girja – litinová koule podobná kanónové kouli s plochým dnem a uchem/madlem. V Sokolovně se můžete setkat s váhami 6, 12, 16 a 24 kg. Cvičení s kettlebells je vhodnéna rozvoj a rychlý nárůst dynamické síly a na zpevnění a formování postavy. Cvičení zajišťuje zlepšení celkové fyzické kondice.

Dynamax

Dynamax je úplná novinka ve světě fitness. Na první pohled obyčejný medicineball, ale ve skutečnosti „ďábelský nástroj“. „Já osobně jsem z Dynamaxu naprosto nadšený. To, co umožňuje Dynamax, jsme s klasickým Med-ballemkvůli bezpečnosti klientů dělat nemohli. Dynamax je na dotek měkký, proto se dobře chytá a dá se s ním vymyslet nespočet dynamických cviků. Je vhodný nejen pro muže, ale díky své váze (6lb) je použitelný i v tréninku žen. Při správném použití je pravidelný trénink s Dynamaxem zárukou vyrýsovaného břicha!

Nejčtenější články v rubrice Fitness:

  1. Jak si užít lekci Zumby!
  2. Nejčastější otázky ohledně pilates - odpovídá Ivana Davidová, lektorka pilates a autorka DVD Dopni zip
  3. 3D FITNESS a největší světová fitness konference IHRSA 2012
  4. Tereza Kuchařová: Krutá pravda o pole dance
  5. Cvičení na BOSU blance trainer (zkráceně BOSU)
  6. Exklusivně poprvé v České republice DanceXtreme® basic course
  7. Seznamte se: FREESTYLER
  8. Lenka Šnajdrová, Z-COM reprezentant pro ČR a SR: Zumba má svoje klady a zápory jako každý sport
  9. Flyfit vs. Antigravityyoga
  10. Program CrossFit: týmový duch, přátelé, zábava, soutěživost, motivace, posunování vlastních výkonů
 

28. 08. 2013, 21.25:40

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist