Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Věra Macošková: Moje tipy pro zdraví a pohodu

Věra Macošková: Moje tipy pro zdraví a pohoduVěra Macošková: Moje tipy pro zdraví a pohoduVěra Macošková: Moje tipy pro zdraví a pohodu

1. Co se v mém životě změnilo od Nápovědníku v roce 2008

Změnilo se toho hodně v osobním i pracovním životě.

Osobní příběh je  smutný. V červnu 2011 jsme zjistili, že moje mamka (65 let) má rakovinu ve stádiu, kdy už se s tím nic  nedá dělat. Nevěřili  jsme tomu  a nechtěli jsme to vzdát. Máme za sebou dvě operace a 13 chemoterapií. Bohužel dne 10.10.2012 svůj boj  s touto zákeřnou nemocí prohrála. Vím, že když se ohlédnu zpět, udělala jsem pro svou mamku do poslední chvíle to nejlepší, že víc jsem udělat nemohla. Poslední rok jsem tedy trávila v nemocnicích nejdříve v Opavě a poté především v Ostravě. Díky této velké změně jsem si uvědomila, že jsem  posledních 24 let trávila v tělocvičně (občas jsem si samozřejmě zajela na dovolenou, ale i tam jsem pracovala, vymýšlela nové projekty, choreografie…aj.) Pořád jsem se honila i když jsem si tolikrát říkala, že zvolním tempo. Prostě workholik.

A zvolnila jsem. A zde začíná příběh mého pracovního života. Měla jsem dvě sportovní centra - jedno velké, kde bylo 5 sálů s 35 instruktorů, a druhé menší s 15 instruktory. Navíc jsem cvičila ve čtyřech tělocvičnách po celé Opavě

V květnu 2012 jsem uzavřela sportovní centrum na Rybníčku (to větší) a nechala si SPORT PERFEKT  přímo v samotném srdci města Opavy. Sezónu   jsem rovněž ukončila ve 3 tělocvičnách a v  sezóně  září 2012/2013 jsem začala cvičit pouze v jedné  pro  Opaváky a okolí dobře známou tělocvičnu na Zimáku, kde cvičím už od roku 1993.

Svého rozhodnutí s odstupem času vůbec nelituji, právě naopak jako by mi spadl balvan (kámen je slabé slovo) ze srdce. Co se týká profesního života jsem neskutečně šťastná, spokojená a užívám si to.

2  Jak se udržuji v kondici

Cvičím každý den. Lektoruji různé typy lekcí dance aerobic, step body, bodystyling, P-class, ZUMBU a pohlazení pro duši je pro mě PORT DE BRAS. Mám ráda pilates a jógu.

Po letech v tělocvičnách a fitcentrech mě to táhne ven z uzavřených prostor. Miluji běh. Letos mi běhání venku moc  nevyšlo, tak jsem  se  alespoň zúčastnila 10 km běhu NIKE RUNNING PRAG. Nešlo o to vyhrát (o výhry mi  už dávno nejde), ale nasát tu atmosféru kolem. Byl to neskutečný zážitek. Všem vřele doporučuji. Chtěla bych si zaběhnout půlmaratón!

3. Jak si hlídám zdraví

Chodím na všechny  preventivní prohlídky. Díky mamce jsem si začala zdraví uvědomovat ještě více.  Co se týká stravy, byla by to dlouhá kapitola. I když jsem výživový poradce a měla bych jíst pouze zdravě, jím skoro vše.  Nemám ráda bílé pečivo, houskové knedlíky, mořské potvory- chobotnice…aj.

4. Lékař, kterému důvěřuji

Obvodní lékaře moc ráda nemám, ale obdivuji onkology, chirurgy,sestřičky – jejich práci bych dělat nemohla.

5. Alternativní způsoby léčby, které se mi osvědčily

Nemám.

6. Co mám v lékárničce/na okně/na zahrádce

V lékárničce mám pouze náplasti na puchýře  pro případ, kdyby někdo potřeboval.

7. Osvědčené prostředky na bolest hlavy, únavu, atd.

Pokud je člověk jinak zdravý, neměl by hned spoléhat na tabletky. Já si jdu raději zacvičit nebo  zaběhat. Pomáhá to nejen na bolesti hlavy a únavu, ale  i proti stresu.

8. Můj typický jídelníček

Nemám typický jídelníček.  Někdy je naprosto vzorný a někdy koukám, co jsem schopna sama sníst.

9. Jak a kde relaxuji

Relaxovat se začínám učit.  12 let mám skvělého přítele je to můj poklad. Máme společné zájmy.  Rádi cestujeme - chystá pro mě zajímavé dovolené, kde konečně budu odpočívat! Naposledy jsme cestovali po západní Kanadě. Nádherné zážitky neskutečná příroda, setkání s medvědy…aj.

10. Moje plány v roce 2012

Kvůli velkému utrpení, které jsem teď prožívala, jsem neměla čas na svého vnoučka, který má už 7 měsíců. To chci napravit.
Samozřejmě, že s cvičením nekončím. Naopak chystám zajímavé projekty,  víkendové pobyty, cvičení u moře, speciální akce, hubnoucí kurzy TUKY DOLŮ, charitativní akci ZUMBATÓN pro opavský HOSPIC…aj.

Přeji všem čtenářům www.aerobic.cz  pevné zdraví!

Věra Macošková, www.sportperfekt.cz

Nejčtenější Nápovědníky:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Nápovědník : Kristýna Lásková
  4. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  6. Nápovědník: Lenka Velínská
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Lea Grančič: Nápovědník
 

04. 11. 2012, 09.58:12

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist