Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Lucie Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu

Lucie Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohoduLucie Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohoduLucie Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu

1. Co se v mém životě změnilo od Nápovědníku v roce 2009

Změnilo se toho docela dost -  práce, bydlení – konečně jsme se s přítelem Tomášem osamostatnili a pořídili si byt, ve kterém již dva roky bydlíme, ale nejkrásnější změna v mém životě nastala v říjnu 2011, kdy se mi narodila dcera Sára, větší zázrak mne v životě nepotkal, je to nepopsatelné štěstí, které mi vstoupilo do života a snažím se si Sárinku užívat každou minutu....

2 . Jak se udržuji v kondici

Teď díky dceři jsem v pohybu neustále, jelikož je to živel (asi po mamince :-) a již bravurně běhá, takže si nesednu  za celý den. Na nedostatek pohybu si opravdu nemohu stěžovat. Jsem instruktorka cvičení s kočárky Fitmami, tak se snažím podpořit i jiné maminky v tom, jak se dostat po porodu zpět do kondice (www.fitmami.cz). Ale pokud mám čas jen na sebe, kdy mi hlídá moje skvělá maminka, tak si ráda zajdu zaběhat (a to chodím i s kočárkem) ven nebo do fitka, nebo si doma prostě zatančím na oblíbenou muziku, vyplavím endorfíny, potěším tělo i duši a je mi fajn.
Také stále 2x v týdnu trénuji své svěřence v Akademii aerobiku u Radky Hanákové a vedu lekce cvičení pro těhotné.

3. Jak si hlídám zdraví


Preventivní prohlídky dodržuji nebo se o to snažím. A co se jídla týká, tak zdravě se stravovat mi problém nedělá, jsem tak nastavená ještě z dob, kdy jsem závodila, jsem těstovinový a zeleninový typ, ale po pravdě si sama pro sebe přes týden moc nevyvařuji, většinou se něčím rychlým zaplácnu a pokud někdy zhřeším, tak mi to tělo – žaludek dá najevo a jsem těžká jako kámen celý den. Teď na podzim mám ráda teplé polévky. Ale jídlo moc neřeším, žiji dle pravidla „jím, abych žila, nikoli žiji, abych jedla.“

4. Lékař, kterému důvěřuji

Můj táta, vždycky když jsem měla jakékoli zranění v době, kdy jsem ještě závodila, tak mne z toho dostal.

5. Alternativní způsoby léčby, které se mi osvědčily

Od té doby, co jsem byla těhotná a nemohla žádné léky, na které jsem byla zvyklá, tak jsem začala s homeopatií a myslím, že na tom něco bude. Ale všeho s rozumem.

6. Co mám v lékárničce/na okně/na zahrádce

V lékárničce mám všechny základní léky. Pokud je mi ouvej po nějakém tom stravovacím hříchu, tak spoléhám na mátový čaj (mátu mám domácí sušenou od babičky).

7. Osvědčené prostředky na bolest hlavy, únavu, atd.
 
Jednoznačně spánek a odpočinek. Také pomáhá čerstvý vzduch a mokrý hadr na hlavu…

8. Můj typický jídelníček

Ráno snídaně, pro mne základ dne a moc se na ni těším, většinou si dávám jogurtový nápoj, müsli s mlékem nebo občas něco sladkého. Před obědem svačinku - třeba nějaké ovoce,  k obědu co je zrovna na programu, ale nejčastější chuťovky jsou kuskus, těstoviny, rýže, tuňák, kuřecí maso atd. No a k večeři je většinou něco lehkého - jogurt, celozrnné pečivo s kuřecí šunkou nebo sýrem. A celý den se snažím dodržovat pitný režim, i když se přiznám, že pití občas zanedbávám.

9. Jak a kde relaxuji

Když je na relax čas, tak si ráda zalezu do postele s nějakou zajímavou, napínavou knížkou a nechávám se unést dějem, taky si dokážu odpočinout – vypnout u hezkého filmu, nebo v příjemné společnosti. Ale odpočinek se již rok, co mám dceru, moc nekoná.  Jsem ráda, když spím aspoň 5 hodin denně.

10. Moje plány v roce 2013

Nejsem moc plánovací typ, jelikož život se většinou mými plány moc neřídí, takže žiji a užívám si každý den naplno. Do budoucna si ale přeji zdravou rodinu, vychovat ze Sárinky dobrého člověka, mít práci, která mne baví a přinášet lidem kolem sebe radost vším, co dělám.

Nejčtenější Nápovědníky:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Nápovědník : Kristýna Lásková
  4. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  6. Nápovědník: Lenka Velínská
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Lea Grančič: Nápovědník
 

03. 12. 2012, 15.15:10

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist