Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Lucie Dubnová: Moje tipy pro zdraví a pohodu

Lucie Dubnová: Moje tipy pro zdraví a pohoduLucie Dubnová: Moje tipy pro zdraví a pohoduLucie Dubnová: Moje tipy pro zdraví a pohodu

1. Co se v mém životě změnilo od Nápovědníku v roce 2010

Změnila se jedna podstatná věc – od července 2012 nám přibyl do rodiny první syn Stáník a od té doby je to jeden velký kolotoč – ale to asi zná každá máma. Já mám tu výhodu, že manžel pracuje z domova, a tak i s malým rošťákem zvládám stále poměrně dost pracovních záležitostí – týdně vedu 6 lekcí – stejně jako v nápovědníku pro rok 2010 jsou to lekce trampolínek, Zumby, Bosu, Flexi-barů a nově jednu lekci FITMAMI pro maminky s kočárky. Od listopadu cvičíme místo v parku v tělocvičně, ale od března zase vyrazíme do venkovních prostor. Také od 7.11.2013 zařazuji další lekci Bosu Cardio - a to do nově otevíraného Daily Fitness Olgy Šípkové v Centru Krakov.

Stále také školím instruktory trampolínek + od nového roku budeme nově školit  lektory Bosu (doškolovací diplom) a starám se o rozvrhy a lektorky v SC Palmovka. Nadále se věnuji také trochu účetnictví (tedy mé původní profesi).

2  Jak se udržuji v kondici

Největším pohybovým režimem je opět můj synek – je mu 16 měsíců, takže lítá jak drak a provádí spoustu lumpáren. Musím na něm mít tedy vždy alespoň jedno oko a zachraňovat různé nebezpečné situace. Tím, že chodí, mi samozřejmě zpestřuje i různé návštěvy kaváren či obchodních center s dětskými koutky. Jakmile je v dětském koutku průchod nebo je nízká zábrana, místo klidného hrajícího si děťátka a tudíž i posezení u kávy za ním lítám po kavárně nebo obchodním centru, což ho samozřejmě rozesmívá, takže se rozeběhne o to víc. A jinak jsou to klasicky všechny mé lekce pro klientelu.

3. Jak si hlídám zdraví

Preventivní prohlídky samozřejmě nezanedbávám (nemám problém s jakýmkoli doktorem – tedy ani zubařem), ale cca 5 měsíců bojuji s přetíženými vazy a úpony kolem pravého kotníku. Chodila jsem s ním na laser a stále to není úplně ono, takže si plánuji 2 týdny volnějšího režimu okolo vánočních svátků. Jím vše, co mi chutná. V jídle jsem se nikdy neomezovala, ale samozřejmě dodržuji alespoň jedno pravidlo – jím 5x – 6x denně umírněné porce.

4. Lékař, kterému důvěřuji

Důvěřuji svému sportovnímu a praktickému lékaři v jedné osobě. Když jsem otěhotněla, naprosto jsem netušila, co smím nebo nesmím cvičit – což je třeba u cvičení trampolínek zásadní a stále diskutovaný problém. Na gynekologii mě objednali cca za měsíc, takže tam jsem se nic nedozvěděla. Volala jsem tedy mému sportovnímu lékaři, který mi řekl (a po měsíci to potvrdil i gynekolog), že pokud nemám žádné těhotenské komplikace, můžu cvičit prakticky vše jako doposud, trampolínky do cca 4. měsíce těhotenství. Zaujala mě informace, že když bych tělu sebrala, na co je zvyklé, spíš by mu to ublížilo než pomohlo, takže jsem se řídila tím, co mi tělo říká a aktivně jsem cvičila do 40. týdne těhotenství (z toho do 35. tt včetně jsem vedla lekce – Zumba, Bosu).

5. Alternativní způsoby léčby, které se mi osvědčily

Alternativní způsoby léčby nepraktikuji, pouze na nachlazení používám čaj z čerstvého zázvoru se spoustou medu a citronu nebo pomeranče – to ale asi není úplně alternativní léčba, že?

6. Co mám v lékárničce/na okně/na zahrádce
 
Z bylinek mám na okně bazalku, rozmarýn a oregáno, v lékárničce vždy Ibalgin 200 na bolest hlavy, teploměr, panadol a samozřejmě různé dětské léky na kašel, rýmu (neuvěřitelně se mi osvědčil Sterimar – mořská voda), teplotu...

7. Osvědčené prostředky na bolest hlavy, únavu, atd.


Na bolest hlavy se vždy snažím jít klasickými metodami – hodně pít, větrat, neprosedět půl dne u počítače atd. Někdy mi zabírá paradoxně cvíčo. Většinou to ale dopadne tak, že se celý den trápím s myšlenkou, že to přeci přejde po všech těch litrech vypité vody či čaje a nakonec to skončí tak, že pokud se mi vůbec večer povede usnout, vzbudím se k ránu s tak šílenou bolestí, že jdu do lékárny právě pro tu zázračnou růžovou pilulku. No a na únavu a regeneraci, dobití baterek atd. mi samozřejmě pomáhá spánek, jenže toho bohužel posledních 16 měsíců moc nemám.

8. Můj typický jídelníček

Snídaně: jogurt s müsli
Svačina: ovoce
Oběd: to, co vařím celé rodině: např. zapečené těstoviny, boloňské špagety, kuře na paprice s houskovým knedlíkem, francouzské brambory, rizoto – prostě vše, co můžu dát i malému :)
Svačina: ovoce a káva, někdy si dám místo ovoce třeba sušenku
Večeře: pečivo nebo knuspi se šunkou a sýrem, případně zeleninou – lehčí varianty, po kterých se dobře usíná (okurka a paprika tak nepřipadá příliš v úvahu)

9. Jak a kde relaxuji

V relaxaci je zakopaný pes – bohužel mám pocit, že na relax prostě tak nějak není čas. Ale když už opravdu chvilku najdu, tak buď napustím horkou vanu, vezmu knížku nebo si prostě lehnu k televizi a usnu u ní.

10. Moje plány

Jako každý rok chystám 6.12. akci Mikulášské řádění (už 6. ročník – to to letí) a ve středu 18.12. Ladies Dance Night – tentokrát už po čtvrté. Jedná se o předvánoční akci v šatičkách či sukýnkách a ideálně v podpatkách, kde se my ženské vyřádíme v tancích jako je salsa, cha cha, merengue, flamenco, cumbia, samba atd. Po akci ještě proběhne něco ve stylu vánoční besídky. Doufám, že se sejde dost nadšenců, aby obě akce proběhly. Fotky z loňských akcích můžete shlédnout zde: Mikulášské řádění 5 a Ladies Dance Night 3.

tip redakce Aerobic.cz

Příští rok můžete s Luckou vyrazit na fantastickou dovolenou na Madeiru!

Nejčtenější Nápovědníky:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Nápovědník : Kristýna Lásková
  4. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  6. Nápovědník: Lenka Velínská
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Lea Grančič: Nápovědník
 

30. 11. 2013, 17.11:54

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist