Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Lucie Švadlenková (Dubnová): Nápovědník

1. Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Lektorka trampolínek, flexi-barů, bodystylingu, BOSU, ZUMBA® hodin, obchodní  zástupce pro prodej flexi-barů a příslušenství, účetní na „vlastní noze“.
+  „Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav.“ Muhamad Ali
+ Blíženec

Lucie Dubnová, dříve Švadlenková

2. Jak jsem se dostala k práci, kterou nyní dělám
Od 17 do 20 jsem závodně tancovala latinsko-americké a standardní tance. To bohužel skončilo s nástupem na vysokou školu, kdy já jsem začala studovat v Hradci Králové a taneční partner v Brně. Tréninky jednou týdně neměly smysl, tak jsem si potřebovala najít „náhražku“ za tento druh sportu. Vzhledem k tomu, že v té době se tanci nejvíce podobaly hodiny aerobiku, vyrazila jsem na svoji první hodinu. Cvičitelka se po půl roce stěhovala do Prahy a hodila mě do této „práce“ po hlavě, protože sháněla někoho, kdo za ni zavedenou hodinu převezme. Začínala jsem tedy s páteční hodinou a půl aerobic mixu v mém rodném městě. Postupně jsem si přibrala hodiny v Hradci Králové, kde mi lektorství stačilo jako brigáda při vysokoškolském studiu. Po přestěhování do Prahy jsem 3 roky pracovala jako účetní na hlavní pracovní poměr a cvičitelství jsem měla jako koníček. Věděla jsem ale, že dlouhodobě mi tento způsob života nebude vyhovovat a od začátku směřovala k tomu, aby mě živila práce, která mě baví. Zaměstnání jsem tak postupně eliminovala na částečný úvazek a nakonec je opustila úplně.

3. Co mám nejraději na začátku roku
Nejradši mám lidi, kteří si dávají jako předsevzetí hubnutí, sport atd. To pak mám narvané hodiny.

4. Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
Vzhledem k tomu, že jsem měla vždy ráda hororové příběhy, ráda se vracím ke knize Jáma a kyvadlo a jiné povídky od Edgara Allana Poea. Čestné místo (resp. čestnou poličku) má také série knih od Terryho Prettchetta – Úžasná zeměplocha a knihy od Stephena Kinga.

5. Film, na který se mohu dívat znova a znova
Nemám vyhraněný filmový žánr: z oblíbených filmů tedy vybírám Román pro ženy,  Hvězdný prach, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle, Ronja – dcera loupežníka a novinku Avatar.

Avatar, největší filmová událost roku! foto: www.bontofilm.cz

6. Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
Co se týče hudby, nejsem příliš vybíravá. Asi jsem trošku posedlá „prací“, ale přiznán se, že i doma si nejradši pustím hudbu na Zumbu nebo aerobik. Jinak vesměs jakýkoli pop, trance, ska, rock, občas i metal...

7. Můj ranní rituál 
Krom ranní očisty a snídaně jsem nikdy žádný neměla. Nyní se však přidává relaxační  dýchání pro uzdravení hlasivek.

8. Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Těstoviny, jogurty, ovesné sušenky EMCO, ovoce.

9. Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešla
Krájítko na cibuli (jednou jsem se hodně šeredně řízla a od té doby nedám na tohoto pomocníčka dopustit.

10. Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak
Zeleninový salát s uzeným lososem (mix salátů, kukuřice, hrášek, uzený losos nakrájený na kostičky, zelené olivy, sýr tizzián, parmezán). Kukuřice i hrášek by měly být mražené – ne sterilované. Kdo by chtěl salát chutnější a o trošku nezdravější, může přidat italský dresing od Hellmans.
„Výživová vražda“ jsou pro mě jednoznačně bramboráčky.

11. Proč žiji rád v České republice
Popravdě ani nevím, zda v České republice žiji ráda. Dokud nepřišla tato otázka, nikdy jsem se  tím moc nezabývala. Nesouhlasím s českým daňovým systémem a jeho neustálými změnami jak po stránce pracovní, tak po stránce osobní, ale mám tu rodinu a přátele, kvůli kterým bych žít jinde nechtěla.

www.inlineaerobic.cz

12. Co bych změnil, kdybych měl kouzelnou moc
 Vzhledem k tomu, že nechci citovat americké miss z filmu Slečna drsňák, nebudu psát, že toužím po světovém míru. Co bych ale změnila, kdyby to šlo, by byla  bezohlednost a lhostejnost většiny Pražanů. Nechci se nikoho dotknou a ani nikomu  sahat do svědomí, ale občas mi zůstává nad chováním některých jedinců rozum stát.

13. Místo, kam se rád vracím
Jednoznačně Východní Čechy – konkrétně Slatiňany – město, ze kterého pocházím a kde žijí rodiče, bratr a babička – a Chrudim, kde žije druhý bratr s manželkou a dcerkami.

14. Jak relaxuji a pečuji o své „já“
V horké vaně se spoustou pěny, koupelové soli či oleje, nejlépe s knížkou v ruce. Jinak jsem se zatím moc relaxovat nenaučila. Nejvydatnějším odpočinkem je pro mě dostatek spánku, kterého bohužel v poslední době moc nemám.

15. Co mě letos zatím nejvíc překvapilo
Hromady sněhu a mráz v České republice (kdybych chtěla zavtipkovat, řekla bych, že jsem překvapena jak silničáři). Myslím, že takové množství sněhu jsem ještě nezažila...

16. Moje aktivity na začátku roku 2010
Aktivit je jako vždy spousta a se začátkem roku je jich spíš víc. Momentálně chystám sportovní víkend ve Zruči u Plzně, na červen pak aktivní dovolenou se cvičením v Chorvatsku ve spolupráci v CK Capro. Nejvíc času mi v této době zabírá příprava na hodiny Zumby, vymýšlení sestav, trénování atd. Od února budu mít 2 pravidelné hodiny, v březnu mi přibude ještě jedna. Zumba® je konečně cvičení, které mě vrací k mým „latinsko-americkým“ začátkům před aerobikem, takže ji chci zařadit do všech pořádaných akcí. K tomu všemu ještě připravuji na březen rekvalifikační školení trampolínek a s manželem pak plánujeme opět kurzy in-line bruslení pro letošní jaro. Pokud vše dopadne podle plánů, chtěla bych také založit cestovní kancelář.

Lucie jezdí na dovolenou

17. Proč mám ráda svou práci
Mám ráda pozitivní ohlasy a zpětnou vazbu od cvičenek.  Největší odměnou pro mě jsou nadšené klientky, když po hodině přijdou a chválí lekci. Když vidíte, že si vaší práce lidé cení, hned máte elán do příprav dalších hodin. V druhé řadě jsem možná také trochu exhibicionista. No a samozřejmě k té radosti z práce přispívají i endorfiny, které dodávají dobrou náladu. Tu většinou zaměstnáním u počítače nezískáte.

18. Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Žijte naplno tak, abyste nemuseli litovat promarněných dnů. Život je moc krátký na jeho promrhání. Jinými slovy „Carpe diem“.

Osobní stránky Lucie Dubnové: www.lucik.cz

Tipy na bruslařské stezky:  www.inlineaerobic.cz

 

foto: archiv LD a BONTONFILM a.s. – 07. 02. 2010, 08.54:12

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist