Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Kristýna Strakošová: Moje tipy pro zdraví a pohodu

Kristýna Strakošová: Moje tipy pro zdraví a pohoduKristýna Strakošová: Moje tipy pro zdraví a pohoduKristýna Strakošová: Moje tipy pro zdraví a pohodu

Co se v mém životě změnilo od Nápovědníku v roce 2009.

Narodila se mi dcera Šárka a já jsem přehodnotila spoustu věcí v životě. Stále jsem trénovala děti v aerobiku na amatérské i soutěžní úrovni. A Šárku jsem všude tahala s sebou. Stala jsem se instruktorkou Zumby, vč. specializace Zumbatomic. Absolvovala jsem školení Cvičení v těhotenství a po porodu. Otevřela jsem lekce Zumby pro dospělé v Horoměřicích, Lysolajích, Roztokách a Úněticích. A pak se mi narodila dcera Bára. Předala jsem tedy trénování dětí v Aerobic Clubu Sportýna své sestře Vendule Moučkové, která se tak stala hlavní trenérkou a dál jsem vedla veškerou administrativu klubu. Protože ale sport ke svému životu potřebuji, zase jsem se brzy vrátila k lekcím Zumby pro dospělé a abych nemusela tak často shánět hlídání pro děti, zavedla jsem u nás v Horoměřicích „Cvičení s kočárky“.

Jak se udržuji v kondici

Dvakrát týdně cvičím Zumbu, třikrát týdně cvičím s kočárkem a každý den posiluji v rámci běžných mateřských činností – minimálně 50x zvedám osmikilovou Báru, minimálně 10x zvedám šestnáctikilovou Šárku, vytírám, luxuji, …
 
Jak si hlídám zdraví

Každý den piju mladý ječmen (mimochodem výborný jonťák!) a jím řasu Chlorellu. Nikdy nevynechám snídani. Snažím se dodržovat pitný režim a nedám dopustit jednou za čas na 28denní detoxikační program Antonie Mačingové. Absolvuji pravidelné lékařské prohlídky.

Alternativní způsoby léčby, které se mi osvědčily

Věřím homeopatii. Velmi se mi osvědčila i v období těhotenství a následného kojení. Nedám na ni dopustit i u našich dětí. A pak taky čaj se slivovicí pomáhá.

Co mám v lékárničce/na okně/na zahrádce

Lékárničku mám plnou léků pro děti a náplastí pro celou rodinu. Nechybí Paralen, Müllerovy pastilky a spousta homeopatických kuliček. Taky mám vždy připraveny bylinkové čaje a med. Sama si pěstuji meduňku a mátu.

Osvědčené prostředky na bolest hlavy, únavu, atd.


V 90% mi bolest hlavy vyléčí pohyb a čerstvý vzduch. Pokud mám ale silnou migrénu, pak pomůže jedině studený obklad na čelo a spánek v tmavé místnosti.

Můj typický jídelníček

Snídaně: ovesná kaše
Svačina: kiwi s banánem, mandlemi, skořicí a medem, oběd těstoviny s bazalkovým pestem a sušenými rajčaty
Svačina: Caro a sušenka (přiznávám se!)
Večeře: ryba s opečenými brambory a zelenina a pak sklenice dobrého vína.

Jak a kde relaxuji

Teď s malými dětmi je to dost těžké. Ale snažím se si v průběhu dne aspoň na chvilku sednout a třeba se nechat česat od mé tříleté Šárky. A pak jednou za rok na dovolené s rodinou.

Moje plány v roce 2013

Pokračovat v lekcích Cvičení s kočárky v Horoměřicích. Udělat si školení Port de Bras. Užít si letní Zumbu pod širým nebem. Na podzim uspořádat cvičební víkend. Připravit skvělou choreografii pro náš „dospělácký“ Zumba tým pro příští závodní sezonu.
Přidáte se?

Veškeré informace o mých aktivitách najdete na www.sportyna.cz.

Nejčtenější Nápovědníky na Aerobic.cz

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Nápovědník : Kristýna Lásková
  4. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  6. Nápovědník: Lenka Velínská
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Lea Grančič: Nápovědník
 

10. 06. 2013, 20.18:39

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist