Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Iva Mojžíšková: Moje tipy pro zdraví a pohodu

mg-9308.jpg

Co se v mém životě změnilo od Nápovědníku v roce 2009
Nedá se říct, že by v mém životě nastala nějaká převratná změna. Dělám stále totéž co před pár lety, jen trochu intenzivněji, a věci, na kterých dlouhodobě pracuji, se posunuly kupředu. Od loňského léta jsem se stala provozovatelkou ostravského Aerobic studia a dá se říct, že se mi tím splnil další z mých snů. S přáteli jsme založili sportovní klub, ve kterém vychováváme malé i větší sportovce a nové aerobikové nadšence. Jsem obklopená spolehlivými a úžasnými lidmi, kteří mi neustále pomáhají a tak mám pocit, že vše se vyvíjí správným směrem.

Jak se udržuji v kondici
V mém případě je to velice jednoduché. Musím pracovat a tak mám naordinovány minimálně 2 hodiny aerobních, či tzv.Body and Mind lekcí denně. Myslím, že mé tělo má v tomto směru full servis.

Jak si hlídám zdraví
Když už v mém životě chybí pravidelnost, snažím se alespoň hlídat si to, čím se živím. Téměř vůbec nejím sladké, výhodou je, že na něj nemívám chuť. Jsem odpůrcem fast foodu, polotovarů, uzenin, kupovaných pomazánek. Například i majonézu si udělám raději sama doma, mám pak alespoň malou jistotu, že nejím to, co ve svém těle nechci.

Lékař, kterému důvěřuji

Musím se přiznat, že lékařům moc nevěřím, nevyhledávám je, snad jen když nastane akutní problém, který nemá jiné řešení.

Co mám v lékárničce/na okně/na zahrádce (bylinky)
V lékárničce mám spoustu zbytečností - většinou již prošlých, které skladuji…co kdyby náhodou. Naštěstí nejsem nikdy nucena je použít. Jedinou stálicí, po které občas sáhnu, je růžová tabletka, která slouží jako první pomoc při bolesti hlavy.

Osvědčené prostředky na bolest hlavy, únavu, atd.
Únava v mém případě bývá spíše psychického charakteru, když se začne hlásit o pozornost, vím, že je potřeba jít se vyvenčit, načichat se čerstvé přírody, zajít na večírek, seznámit se, dát si sklenku vína.

Můj typický jídelníček
Každé ráno startuji patnáctiminutovým přípravným rituálem, jehož výsledkem je výborné kafe late. Bohužel po jeho vypití žádná další pravidelnost neexistuje. V tomto směru na sebe nejsem nijak pyšná, ale nejsem líná dávat si neustálá předsevzetí, že již zítra bude všechno jinak

Když se mi povede dát si ráno snídani nebo svačinu, bývá to většinou tmavé pohankové pečivo s kouskem sýra, či se šunkou.

Oběd tvoří rychlovky, které stíhám připravit do 15 minut, těsně před tím, než vybíhám na lekce. Většinou je to zeleninové rizoto, kuskus, pohanka s žampiony a dušenými rajčátky, nebo kuřecí maso na všechny možné způsoby. Večeře bývají pomazánkové, nejraději mám z červené řepy.

Jak a kde relaxuji
Nejlepším odpočinkem jsou pro mě návštěvy mezinárodních kongresů v zahraničí. Jen tam mi hlava úplně vypne a jsem jako v nebi.
V létě si ráda zajdu na procházku, zajedu na kole na pivo, v zimě se snažím každý volný pátek trávit ve welness.

Moje plány v roce 2014
Hned z kraje roku si jedu zasoutěžit na velmi slavnou a náročnou soutěž - Leaderfit do Paříže. Koncem ledna se chystám do Brna na inspiration day zaměřený na Port de bras a partner stretch, který bude probíhat u Ludmily Ryšavé ve Fitness Blue gym. Plánuji také akce, workshopy a inspiration days se zahraničními i českými prezentéry u nás v Aerobic studiu. A ve spolupráci s cestovní kanceláří Frčíme, připravujeme jarní zájezd na welness festival do Rimini a letní zájezd se cvičením k moři.
Všechny aktuality můžete sledovat na www.aerobicstudioostrava.cz a www.iva-mojziskova.cz.

Nejčtenější Nápovědníky:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Moje tipy pro zdraví: Táňa Bednářová Vovsová
  3. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  4. Nápovědník : Kristýna Lásková
  5. Nápovědník: Lucie Tvrdoňová, instruktor skupinových lekcí a výživový poradce
  6. Nápovědník: Lenka Velínská
  7. Nápovědník: Vendula Scheibová, Miss sportaerobic
  8. Nápovědník: Jiří Gruntorád
  9. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Lea Grančič: Nápovědník
 

foto: archiv IM – 03. 01. 2014, 20.51:44

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist