Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Miss Aerobik

Božská těla v rytmu Chihuahua

Co mě drží v optimistické náladě, je vědomí, že i při své výšce, věku a závazcích se mohu přihlásit do soutěže krásy s přívlastek MISS, jež bývá určena jen dlouhonohým, mlaďounkým, nezadaným kráskám. Ano, MISS AEROBIK si klade za cíl najít sportovní, vtipnou, vitální, atraktivní ženu, nikoliv bezduchou kopii panenky Barbie.

Letos proběhl již osmý ročník soutěže, která svojí popularitou útočí na vrcholky sledovanosti televize NOVA a do svých sítí láká stále více dívek a žen. Deset sympatických finalistek prošlo hustým sítem předcházejících kol, jenž zahrnovalo výběr podle zaslaných fotografií a dotazníků, následně pak cvičení s Olgou Šípkovou, simulaci běhu na trenažéru, konverzaci s Petrem Salavou a promenádu v plavkách. Ty, které uspěly, čekala tvrdá práce v podobě soustředění v Čechách i za hranicemi.

„Co se týká přípravy, snažila jsem se hlavně zhubnout, aby moje postava vypadala dobře v plavkách. Víc jsem si dávala pozor co a kdy jím a máma mě hlídala, když jsem měla chutě...“ přiznává Bára Šulcová, která skončila na třetím místě a kvůli volbě MISS se vzdala účasti na ME ve fitness teamech v Budapešti. „Pilováním aerobiku navíc jsem se nijak zvlášť nezabývala, protože ten trénuji dost při své přípravě na závody. Co jsem ale poctivě nacvičovala, byla chůze na podpatcích před zrcadlem“, směje se. A očividně se ji bez problémů naučila, neboť při ní stačila ještě posílat vzdušné polibky svým fanouškům, kteří ji přišli povzbuzovat. „Všem jim za to moc děkuju“, vzkazuje Bára, která už se pilně připravuje na MS, které proběhne v listopadu v Praze.

Složení závodnic pro letošní ročník bylo pestré. O postup mezi 30 semifinalistek se ucházelo 26 vdaných žen a čtyři rozvedené, 26 matek, přičemž dvě mají doma tři děti. Největší zastoupení měly studentky (97). "Výběr neomezujeme výškou, váhou, rodinným stavem ani mírami. Propozice dovolují vše, vždyť sportovat může každý," řekla ředitelka soutěže Jana Hajsová. Vedle Miss aerobik se čtvrtým rokem uskutečnily i soutěže pro mladší ročníky a hlasování o MISS MEDIA prostřednictvím mediálních partnerů. Tam to na plné čáře vyhrála Martina Nešetřilová, která má sympatické životní krédo: S úsměvem na tváři, život se rozzáří.

Aerobik – můj život
Navzdory divácky oblíbené promenádě v plavkách by měla stěžejní disciplína být celkem jasná: aerobik. Letos její provedení dostálo značné změny, neboť dívky ve finále necvičily pod vedením Olgy Šípkové, ale připravovaly si vlastní choreografie podle svého naturelu. Co skladba, to individualita. Právě zde se hodnotící porotě dívky mohly předvést v plném lesku a šarmu a využít svojí vnitřní energii. Jeden reklamní slogan říká: Někdo má, někdo nemá. Kdo „má“ to potřebné fluidum, cvičí až jde mráz po zádech. A v hotelu Olšanka, kde finále probíhalo, jsem párkrát to mrazení kolem páteře cítila. To je ten aerobik, který milujeme....

„K aerobiku mě přivedla maminka,“ svěřuje se vítězka letošního finále Jaroslava Dudková z Kladna (20 let, Beran, 167 cm, 49 kg, míry: 90 – 62 – 92). „Když jsem byla malá, neměla svědomí jít cvičit a nechat mě doma. Brala mě tedy s sebou a já od dvou let cvičila s dospěláky.“ Je to vidět. Aerobik se Jaroslavě, která nejvíce nesnáší lež, očividně dostal do krve.

Díky mamince se dostala podobnou cestou k aerobiku také Aneta Křibíková, I. vicemiss aerobik 2003, která se špatnou náladou vždy zatočí pomocí čokolády a příjemné hudby. Jako správná Ostravačka fandí Baníku Ostrava a v životě ji nejvíce baví úspěch. Věřme, že díky výsledkům soutěže, si přišla na své.

Pro zpestření do zákulisí
Záznam finálového večera přinesla televizním divákům již tradičně TV NOVA, která soutěžní klání obohatila o střihy pořízené během soustředění na Kypru. Pan režisér Adamec profesionálním okem bděl nad oběma moderátory večera (Jana Nováková a Petr Salava), dokonalým provedením společných sestav („Byla to dřina“, povzdechla si děvčata.) i kultivovaným vzhledem pozvaných celebrit („Vydro, vyplivni tu žvejkačku“, hřímal na oblíbeného herce.). To, že „rejža“ je muž číslo jedna, pak potvrdil nesmlouvavým vyzváním Daniela Hůlky, aby doplnil pauzu pro sčítání výsledků písní navíc. Umělec si zachoval chladnou hlavu a i když zvukař už žádny „playback“ v zásobě neměl, zazpíval živě Ave Maria. Kousek, o který byli ke své smůle televizní diváci ochuzeni.

Očima odborníka
Do odborné poroty zasedl letos vedle celé řady známých osobností a zástupců sponzorů také David Huf, mistr světa ve sportovním aerobiku a oblíbený instruktor, tedy odborník na „aerobik a ženskou krásu“ na slovo vzatý. „Vloni jsme se byli podívat s manželkou Radkou jen jako hosté, ale samozřejmě jsme se pořádně rozhlíželi. Myslím, že mám tedy srovnání a za celou porotu mohu říct, že finalistky byly na vyšší úrovni - nejenže pěkně vypadaly, ale uměly vystupovat a také cvičit. Výhodou bylo, že v disciplíně AEROBIK si připravily každá svoji sestavu a tak se mohla o mnoho lépe projevit jejich osobnost, což usnadnilo rozhodování. Na první podhled jsme viděli, co v těch holkách je. Všechny tři vítězky se mi líbily, každá byla jedinečná a celkový dojem byl jenom pozitivní.“

Nečtenější články o Miss aerobik:

  1. Fotogalerie: Finále Miss aerobik 2013
  2. Fotogalerie: Česko-Slovenská Tipsport Miss Aerobic 2014
  3. Fotogalerie Miss Aerobik 2007
  4. Módní přehlídka Miss Aerobik
  5. Velká fotogalerie: Soustředění finalistek MISS AEROBIK 2009
  6. Fotogalerie: Finále Miss aerobik 2009
  7. Soutěž: Zvolte Miss Aerobik Media 2013
  8. Fotogalerie Miss Aerobik 2013 - losování čísel
  9. Fotogalerie: Miss aerobik v Lounech
  10. Fotogalerie: Soustředění finalistek Miss aerobik
 

text: MM, foto: PM – 27. 09. 2003, 21.20:07

Přečtěte si také

Fotogalerie: Miss aerobik 2003

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist