Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Zasloužená pizza v Ondřejově

V neděli 11.listopadu se v obci Ondřejov konala akce „Aerobik pro radost s mistryní světa Olgou Šípkovou“. Na obě hodiny cvičení jsem se moc těšila, protože naposledy jsem si zacvičila s Olgou  při GORAM Aerobik Tour.

Jízda do Ondřejova byla opravdu napínavá: právě na Sv. Martina začalo podle pranostiky sněžit. Po „smykové“ jízdě příměstským autobusem jsem konečně do Ondřejova dorazila. Během deseti minut už byla celá tělocvična v pohybu. Olga nám pustila krásnou hudbu na  warm-up, při kterém jsme se všichni příjemně zahřáli, protáhli a také naladili. Potom už začalo učení choreografie. Olga Šípková hned na začátku poznamenala: „Hlavně nepřemýšlejte“. Říkala jsem si: „Teď přijde asi těžká choreografie“. Ale prvky se za sebou skládaly tak přirozeně, a jednotlivé pasáže se střídaly krásně plynule na obě nohy, že než jsme se nadáli, uměli jsme choreografii celou.

Olga měla připravenou skvělou hudbu, laděnou do „Oldies“, což u mnoha lidí, nebo alespoň u mě, jistě vyvolalo mnoho vzpomínek… Hity jako „YMCA“, „Go West“, písničky od Boney M se skvěle hodily na „naší“ sestavu. Já jsem si užívala variabilitu sestavy při různých skladbách, resp. stylech, protože jinak se dala sestava zatančit (nebo zacvičit?) na hity z filmu „Flash dance“ a jinak na „Free styler“. Nejvíc jsem si užila choreografii na písničku od Glorie Estefan. Zkrátka latinsko-americké rytmy miluji.

První hodina tedy skončila několika finálovými skladbami a samozřejmě příjemným zklidněním a protažením, to vše opět při krásných melodiích – jednou byl text skladby výstižný vzhledem k aktuální situaci za okny: „...snow is falling…“. Během čerpání sil na další lekci k nám promluvila ing. Bohunka Řešátková, která nám představila místní sportovní a kulturní centrum a rozdala nám letáky s programem cvičení do konce prosince. Prohlédla jsem si  novou hernu a dílnu pro děti, společenskou místnost pro jejich maminky, bar – všechny tyto prostory jsou velice vkusně, moderně a útulně zařízené, navíc z fotografií z různých akcí a dílen je vidět, že maminky s dětmi sem chodí často a rády. 

Po pauze jsem byla zvědavá, jak bude probíhat druhá hodina, tentokrát s posilováním. Nejdřív jsme se doučili ještě jednu část taneční choreografie, kde nechyběly prvky jako samba, lunch aj. – vše jsem dobře znala nejen z pořadů „Bud fit s ČT“. Když jsme se sestavu naučili, Olga navrhla, že tuto část připojíme k choreografii z první lekce. Trošku jsem  zaváhala, jestli si ji ještě pamatuji tak živě. Ale nebyl žádný problém. Obě části se za sebe skvěle hodily a cvičení, vlastně tanec, byl naprosto přirozený. Myslím, že všichni si „finálovky“ a konečné pózy užili opravdu naplno a propocená trička nebo snad únavu nikdo ani nevnímal.     

Po zklidnění a osvěžení jsme se vrhli na posilování. Vyzkoušela jsem si „naživo“ posilování s ručníkem (i když i Vláďa Valouch nikoho  nešetří ani při televizní verzi cvičení). Během chvilky jsem cítila mezilopatkové svaly a deltové a…S ručníkem jde opravdu skvěle posílit celá záda. Klasika – squaty – nikdy nezklamou, stehna jsme posílili důkladně společně s pažemi… Postupně jsme se dostali na zem, abychom zpevnili břišní svaly. Olga Šípková mě překvapila několika zajímavými cviky na šikmé břišní svalstvo. Byly sice trošku náročnější na stabilitu a správné provedení, ale když jsem se soustředila a zpevnila to, co zpevněno být mělo a srovnala záda, cviky byly velice účinné! Závěrečné posilování ve vzporu ležmo s přidáním „pochodování špiček“, to už jsem byla téměř na konci sil, ale o to mi jde. Mám ráda cvičení na maximum.    

Když jsme skončili s posilováním, nastala příjemná závěrečná část celého cvičení – strečink. Při protahování svalů na zadní části nohou jsem se naučila několik zajímavých pozic. Uvědomila jsem si, že bych měla začít častěji cvičit jógu, abych si jednotlivé postoje užila a nepřemýšlela tolik nad stabilitou nebo nad tím, že nedosáhnu oběma lokty na zem atd.  

Docvičili jsme, Olga Šípková se s námi rozloučila a pak už přišel zasloužený potlesk od všech zúčastněných. Kdo měl zájem, mohl si zakoupit i nové DVD „Aerobik pro všechny – nová řada“, což některé návštěvnice, včetně mě, využily. Po cvičení se část zúčastněných sešla v místní vyhlášené pizzerii na oběd, kde si každý dal zaslouženou odměnu! Myslím, že se celá akce povedla. Obyvatelé Ondřejova jsou jistě nadšení, že mají přímo v obci sportovní a kulturní centrum na vysoké úrovni. Jen ať je takových center a aktivních a schopných manažerek jako je paní Řešátková více, a nejen v okolí Prahy!

Poznámka redakce: Zkuste svoje štěstí a zúčastněte se výjimečné soutěže, kde nemusíte odpovídat na žádné otázky! Zaregistujte se na www.aerobic.cz a vyhrajte DVD Olgy Šípkové AEROBIK PRO VŠECHNY – NOVÁ ŘADA. Více informací ZDE.

 

text: Jitka Danková, foto: Archiv sportovního klubu v Ondřejově – 15. 11. 2007, 16.50:06

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist